Хто винайшов фотоапарат? Історія виникнення фотографії.

  1. асфальтовий лак
  2. Кодак
  3. захоплення фотографією

Сьогодні вже не кожен школяр зможе похвалитися тим, що бачив своїми очима і тримав в руках чорно-білу фотографічну картку. І зовсім мало тих, хто бачив, як з'являється зображення на фотопапері. А ось фотографії на смартфонах або планшетах стали цілком звичним явищем, хоча принципи створення зображення залишилися колишніми.

А адже перший фотознімок викликав справжній фурор і ніхто не міг припустити, що фотоапарат чекає така захоплююча життя.

Ще на самому початку 16 століття німецький астроном Йоганн Кеплер відкрив закони заломлення і відбиття світла. Згодом його теорію лінз використовував Галілео Галілей в створенні телескопа. Бачити через систему лінз і дзеркал людина навчилася, але зафіксувати це зображення не виходило.

асфальтовий лак

Тільки через 200 років Джозеф Ньєпс Ньепі зумів на склі за допомогою "асфальтового лаку", що нагадує сучасний бітум, зупинити мить. Він створив камеру-обскуру з системою лінз і розсувний трубкою-об'єктивом, яка зафіксувала зображення на шарі асфальтового лаку. Перший крок у створенні сучасного фотоапарата був зроблений. Один зі знімків Джозефа Ньельпа зберігся до нашого часу.

Вид з вікна, перша з фотографій, створена Джозефом Нісефор Ньєпс в 1826-1827 році "Вид з вікна", перша з фотографій, створена Джозефом Нісефор Ньєпс в 1826-1827 році. Розмір 20 × 25см. джерело: wikipedia.org

Камера-обскура Ньепса на багаторазово допрацьовувалася і ось в 1835 році Вільям Тальбот отримав перший негатив. Зображення не тільки стало краще за якістю, але і з'явилася можливість копіювати знімки. Майбутнє масової друку фотографій було вже не за горами.

Кодак

У 1889 році в історію винаходу фотоапарата і фотографії твердо входить ім'я Джорджа Істмана, який першим отримав патент на фотоплівку в рулоні, а через деякий час і фотокамеру "Кодак", розроблену спеціально для роботи з рулонної фотоплівкою. Сьогодні компанія KODAK відома по всьому світу, але ж Джордж Истман, вирішуючи як назвати компанію, всього лише придумав слово, яке починалося і закінчувалося б на букву "K".

захоплення фотографією

З масового випуску фотоапарата під маркою Leica в 1923 році починається бум захоплення фотографією. Фотокамери оновлюються, створюються нові плівки і реактиви для друку. І наступним кроком у розвитку фотографії стає камера компанії Polaroid. Фото друкувалися моментально - відразу при фотографуванні. Шалена популярність фотообладнання Полароїд затьмарила такі винаходи компанії як рентгенівська плівка та прилад нічного бачення.

Найдорожчий фотоапарат у світі Найдорожчий фотоапарат у світі. "Лейка" 1923 року випуску. Був проданий на аукціоні майже за 2 мільйони доларів США.

А вже в 1988 році «Fujifilm» демонструє першу цифрову фотокамеру.

Сьогодні фотокамерою обладнані сотні електронних пристроїв, а фотографія стала звичною, але як і раніше чарівної! Що ж чекає фотографію завтра? І як буде виглядати фотоапарат в майбутньому? Скоро дізнаємося!

Що ж чекає фотографію завтра?
І як буде виглядати фотоапарат в майбутньому?