Художній музей ім. В.М. і АМ. Васнєцових

Кіровське обласне державне бюджетна установа культури «Вятський художній музей імені В.М. і АМ. Васнєцових ».

610000, г.Киров, вул. Карла Маркса, 70

Час роботи:
середа, п'ятниця, субота, неділя - з 10.00 до 17.00,
четвер - з 11.00 до 18.00,
понеділок, вівторок - вихідний.

www.kirov-artmuzeum.ru

Ідея відкриття музею, що зародилася в кінці XIX століття, здійснилася 5 (18) грудня 1910 року. Це був перший художньо-історичний музей на півночі і північному сході Росії. Підстава музею і комплектування його колекцій пов'язано з членами Вятського художнього гуртка, з художниками Віктором Михайловичем і Аполлінарія Михайловичу Васнєцова. З 1989 року за розпорядженням Ради міністрів Української РСР музей став носити їх імена.

Музей розташовується в двох будівлях. Одне - це «Репинский особняк», побудований в 1815 році за проектом М. Анісімова. Нова будівля - «Мармуровий палац» (автори проекту - кировские архітектори В. Борців, В. Карпачова) відкрилося в 1992 році.

Пам'ятник А. М. та В. М. Васнєцовим був створений народним художником Росії Юрієм Горіховим (м.Москва) і литейщиком Н. А. Гуро. Відкриття встановленого пам'ятника між старим і новим будівлями Кіровського художнього музею відбулося 28 травня 1992 року.

Колекція музею сьогодні - це понад 20 тисяч творів графіки, живопису, скульптури, народного і декоративно-прикладного мистецтва. Серед них такі раритети, як давньоруське мистецтво іконопису XVII-XIX століть, лицьове шиття XVI-XIX століть, картини видатних російських художників, що мають світове значення - К. Брюллова, А. Тропініна, О. Венеціанова, С. Щедріна, В. Перова, І. Шишкіна, І. Рєпіна, В. Сурикова, В. Сєрова, К. Коровіна, А. Бенуа, П. Кончаловського та ін. Основне формування колекції музею відбувалося в 1920-1930-і рр. з Державного музейного фонду (м.Москва), Державної Третьяковської галереї.

У Кіровському обласному художньому музеї в постійну експозицію характеризує розвиток мистецтва XVIII-XIX ст. включені твори відомих художників і скульпторів: К. Брюллова, В. Васнецова, В. Сурикова, І. Рєпіна, Ф. Шубіна, І. Крамського та інших. Експозиція дає можливість ознайомитися з особливістю системи художньої освіти Академії, з чудовим спадщиною її випускників.

Відмінною рисою творів рубежу XIX - початку ХХ століть є пошук форми і змісту в мистецтві, різноманіття всіляких технік: акварель, темпера, пастель, малюнок вугіллям, сангіна, олівцем. Твори А. Бенуа, І. Грабаря, Б. Кустодієва, К. Петрова-Водкіна, В. Сєрова, К. Сомова, Н. Фешина, що знаходяться в експозиції, показують зміни, які відбулися в цей період.

Завдяки своїй колекції Вятський художній музей є частим учасників як російських, так і зарубіжних виставок.

У музеї відкрито віртуальний філія Державного Російського музею. У його мультимедійному кінотеатрі організовуються групові перегляди фільмів та програм з культури, образотворчого мистецтва, історії. В інформаційно-освітньої зоні відвідувач може займатися індивідуально в медіатеці.

У музеї проводяться циклові заняття, лекції, екскурсії, концерти, новорічні вистави, свято дитинства 1 червня, випускні бали, майстер-класи, зустрічі з художниками, музейна ніч.

Філії художнього музею:

Виставковий зал

Будинок-музей художника Н. Н. Хохрякова

Музей - садиба художників В. М. та А. М. Васнецових