Ігор Алексєєв |

  1. «Зазвичай всі невдачі від ліні, нетерплячості і небажання думати власною головою» Сьогодні у нас...
  2. Розкажіть трохи про себе. Як почалося ваше захоплення фотографією?
  3. Чи багато часу ви приділяєте пост-обробці фотографій? Які інструменти найбільш часто використовуєте?
  4. Ви знімаєте в декількох жанрах, які, як мені здається, дуже відрізняються один від одного: фешн / б'юті,...
  5. Як ви думаєте, фотографом можна стати або потрібно народитися?
  6. Що ви думаєте про сучасну фото індустрії в Росії, який ви бачите її через 5 років?
  7. З ким із фотографів (сучасних або жили раніше) ви б хотіли попрацювати в парі?
  8. Могли б ви розповісти про те, як організовуєте свій бізнес?
  9. Наскільки я знаю, ви спеціалізуєтесь на студійній зйомці. Чим пояснюється така перевага? Чи є моменти,...
  10. Яка амбіція поки ще не реалізована? Розкажіть про свої творчі плани на найближче майбутнє.
  11. Як ви думаєте, чи потрібно початківцям фотографам слухати поради професіоналів? Якщо так, яку пораду...
  12. Думки в слух про портретної фотографії

«Зазвичай всі невдачі від ліні, нетерплячості і небажання думати власною головою»

Сьогодні у нас в гостях Ігор Алексєєв - амбітний фотограф, активно просуває не тільки західний зразок комерційної фотографії, але і професійний стиль, який до цих пір так часто відкидається в нашому суспільстві; стиль, який можна охарактеризувати як «наполегливу працю, сприйнятливість до нового, бажання рухатися вперед, і ще раз, праця».

Ігор спеціалізується на рекламній та портретної фотозйомки, веде популярний блог і вже 4 роки успішно викладає на авторських фото-курсах, де, крім іншого, популяризує зовсім новий для Росії жанр neo pin-up.

У цьому інтерв'ю людина з фотокамерою, як Ігор називає себе сам, розповість про свої погляди на фоторемесла і якості, якими повинен володіти сучасний фотограф.

У цьому інтерв'ю людина з фотокамерою, як Ігор називає себе сам, розповість про свої погляди на фоторемесла і якості, якими повинен володіти сучасний фотограф

Розкажіть трохи про себе. Як почалося ваше захоплення фотографією?

Я 10 років пропрацював керівником в інтернет-компаніях і фотографія для мене була не більше ніж хобі. Але 3 роки тому я кинув престижну роботу і став фотографом-фрілансером. Офісне рабство я змінив на свободу.

Де ви черпаєте натхнення (в житті і он-лайн)? Сайт або блог, який ви найчастіше відвідуєте.

Я черпаю натхнення в людях, блоги і сайти немає часу відвідувати, та й потреби я не бачу, краще прочитати гарну книгу або подивитися фільм.

Безсумнівно, в ваших руках побувало багато різного фото обладнання. Що вже міцно увійшло в ваш арсенал і що ви віддаєте перевагу в роботі?

Устаткування другорядне для мене. Знімає не камера, а фотограф, камера лише розширює можливості. Найчастіше організація зйомки, гонорари моделям, стилістам, візажистів, реквізит і інтер'єри можуть коштувати майже як комплект фото обладнання. Єдине обладнання, яке я б купив це «генератор фотографічних ідей», але його ніде не продають.

Чи багато часу ви приділяєте пост-обробці фотографій? Які інструменти найбільш часто використовуєте?

Більше, ніж ви навіть можете припустити. Обробляю завжди сам, нікому довірити не можу. Пост-обробка дуже важливий процес і значно впливає на результат. Відомий фотограф Хельмут Ньютон одного разу посварився зі своїм друкарем, а потім на колінах випрошував у нього вибачення. Це було в епоху плівкової фотографії, коли ручний друк значила стільки ж, скільки зараз ретуш, і від друкаря багато залежало. Зараз у нас є Adobe Photoshop і Lightroom і від друкаря ми вимагаємо лише містити лабораторію в порядку.

Ви знімаєте в декількох жанрах, які, як мені здається, дуже відрізняються один від одного: фешн / б'юті, репортаж, весільна фотографія. У чому краса і особливість кожного з них? Чи є у вас поділ на «робота» і «для себе»?

Поділ на жанри умовно. Людина який знімає покази мод - фешн фотограф або репортер? Б'юті теж розпливчасте поняття, спочатку рекламна зйомка косметики, але це може бути портрет красивої дівчини. Репортаж я практично не знімаю, за винятком показів модної індустрії і бекстейдж.

Але я люблю нове і саме тому намагаюся не зациклюватися на одному жанрі. Так приємно після постановки в студії зняти пару бекстейдж, щоб підбадьоритися і з новими силами засісти в студії.

Так приємно після постановки в студії зняти пару бекстейдж, щоб підбадьоритися і з новими силами засісти в студії

Як ви думаєте, фотографом можна стати або потрібно народитися?

Спочатку потрібно народитися, а потім стати. Я не вірю в талант, точніше комусь дається простіше і швидше, кому то складніше. Є чудова російське прислів'я «без праці не витягнеш і рибку зі ставка». Кожен жанр фотографії висуває особливі вимоги до фотографа: портретист повинен бути товариською людиною, екстравертом. Пейзажист навпаки повинен вміти вести діалог з собою і природою. Хоча я допускаю, що є люди, яким «ведмідь на око настав», але зазвичай все невдачі від ліні або нетерпіння і небажання думати власною головою. Саме це я завжди кажу своїм учням на авторських фото курсах, які веду вже 4-й рік.

Що ви думаєте про сучасну фото індустрії в Росії, який ви бачите її через 5 років?

Якщо не станеться економічних потрясінь, то все буде чудово. Сподіваюся на світовому ринку словосполучення «російський фотограф" не буде сприйматися як «ямайський бобслеїст».

З ким із фотографів (сучасних або жили раніше) ви б хотіли попрацювати в парі?

Фотограф це майже завжди одинак ​​(ми не беремо в світанок команду фотографа: асистентів, стилістів і т. Д.).

Питання неоднозначне, але я б хотів асистувати як мінімум сотні фотографів, і не обов'язково знаменитих. У кожного можна почерпнути щось корисне і цікаве.

У кожного можна почерпнути щось корисне і цікаве

Могли б ви розповісти про те, як організовуєте свій бізнес?

Я прокидаюся о 12-14 годині дня і працюю до 3-4 ночі ... У двох словах розповісти не вийде, саме тому найближчим часом я зроблю серію майстер-класів, присвячених організації бізнесу фотографа, думаю це буде цікаво і затребуване.

Якщо коротко, то сайт важливий, часто це перше враження про фотографа. Краща реклама це рекомендації колишніх клієнтів. І правило: робити 150 відсотків від того що очікує клієнт.

Всі справи веду сам, хоча останнім часом шукаю помічника, який був би не тільки асистентом, а й хорошим продавцем. Поки не знайшов, так що у читачів є шанс стати моїм агентом-асистентом!

Наскільки я знаю, ви спеціалізуєтесь на студійній зйомці. Чим пояснюється така перевага? Чи є моменти, коли тягне «на вулицю»?

У фотографа на опен-Ейре є три природних ворога: погода, міліція і гопники.

Студія дає повний контроль над освітленням, в ній не піде дощ, в ній немає сторонніх людей, які будуть витріщатися і заважати своєю присутністю, але і є недоліки - задній план досить одноманітний. Але зйомка на опен-Ейре завжди пов'язана з непередбачуваністю, складнощами в організації і, як не дивно, виходить дорожче ніж в фото студії.

Але зйомка на опен-Ейре завжди пов'язана з непередбачуваністю, складнощами в організації і, як не дивно, виходить дорожче ніж в фото студії

Яка амбіція поки ще не реалізована? Розкажіть про свої творчі плани на найближче майбутнє.

Головне що б я не загруз в рутині. Упевнений, цього не станеться.

Як ви думаєте, чи потрібно початківцям фотографам слухати поради професіоналів? Якщо так, яку пораду дали б ви?

Потрібно. Спочатку закласти базу знань, навчитися добре робити прості речі, а то часто буває фотоапарат купили і відразу замахнулися на ню зйомку (найскладніший жанр) або на навороти начебто мультиекспозиція і складних сцен і образів. Порада проста: включайте голову під час зйомки. На жаль багато хто думає, що можна отримати пораду на всі випадки життя від професіонала. Такого не може бути, так що треба включати власну голову в кожному конкретному випадку.

Кнопки «шедевр» на фотокамері не існує!

Не пропустіть можливість познайомитися ближче з творчістю Ігоря Алексєєва:

Думки в слух про портретної фотографії

Персональний сайт: Фотограф Ігор Алексєєв
ЖЖ: Портфоліо фотографа
Twitter: Igor Alekseev (rulezman)

джерело

Як почалося ваше захоплення фотографією?
Чи багато часу ви приділяєте пост-обробці фотографій?
Які інструменти найбільш часто використовуєте?
Як ви думаєте, фотографом можна стати або потрібно народитися?
Що ви думаєте про сучасну фото індустрії в Росії, який ви бачите її через 5 років?
З ким із фотографів (сучасних або жили раніше) ви б хотіли попрацювати в парі?
Могли б ви розповісти про те, як організовуєте свій бізнес?
Чим пояснюється така перевага?
Яка амбіція поки ще не реалізована?
Як ви думаєте, чи потрібно початківцям фотографам слухати поради професіоналів?