Коли я вперше зіткнулася з бажанням організувати свою власну велоігри, я відразу зрозуміла - це повинен бути не просто розважальний збір велосипедистів, а гра, спрямована на вирішення якоїсь конкретної проблеми. Саме так з'явилася гра «Екологічне велорасследованіе» .
В рамках підготовки до фестивалю LocalFest ми з групою однодумців думали, яку б активність, пов'язану з велосипедами, зробити на фестивалі. Виникла ідея провести велозарніцу - міську гру, де команди будуть їздити на велосипедах, виконувати завдання, розгадувати загадки. Так і зробили.
На гру зареєструвалося близько 85 осіб, прийшло 55. Команди їздили по місту і виконували завдання, пов'язані з поліпшенням міста своїми руками: збір сміття в парку, партизанська посадка квітів і чагарників, збір інформації про райони міста. Так як екологічному спільноті дуже важливо розуміти, наскільки жителі міста проінформовані про діяльність парків та наявності пунктів здачі відходів в переробку, ми дали учасникам гри анкети для анкетування городян. Мобільність велосипедиста дозволяла зібрати більшу кількість інформації з різних районів міста.
До гри ми також виготовили карту, на якій вказали всі точки, де учасники отримували завдання і могли подивитися значимі місця в Північному адміністративному окрузі - парки, ж / д станції - все те, про що повинні знати жителі свого міста. Учасники фотографували ці місця, потім представляли звіти про виконану в рамках гри роботі.
У підсумку, учасники цікаво провели час, а організатори та місто отримали зібране сміття, інформацію від жителів і посаджені квіти.
* * *
Прекрасним досвідом для Москви стала гра «Москва переробна» . У цій грі свої зусилля зі створення чистого міста об'єднали екологи та велосипедисти. Мені написали лист організатори Коаліції PRO Відходи - Аліна Кольовска і Марія Білоус - з пропозицією взяти участь у створенні гри.
У Коаліції була карта 150 пунктів прийому окремо зібраних відходів, проте вона була складена ще в 2008 році. Карта була поділена на блоки, кожна команда вибирала собі територіальний блок і перевіряла в цьому районі пункти. За підсумками гри була зібрана актуальна інформація про працюючих у Москві пунктах прийому вторсировини: точна адреса, час роботи, види прийнятого сміття.
Ця інформація використовується для карти пунктів в Інтернеті, а також поширюється в просвітницьких пунктах окремо зібраних відходів, які працюють кожної останньої суботи місяця в більш ніж 10 парках Москви.
* * *
31 липня 2011 року в Зеленограді проходив захід GoGreen! , Спрямоване на просування екологічних ініціатив. В рамках заходу відбувся також велоквест. Зеленоградский велоквест зібрав в собі завдання, як соціально-орієнтовані, так і спортивно-розважальні. Команди збирали благодійні набори для фонду Доктора Лізи, грали в пінг-понг, робили карти розташування пінг-понговий столів в різних районах міста, змагалися в велозаїзд на час, збирали сміття на Чудінова ставку.
* * *
Проведення подібних ігор дозволяє розповісти жителям міста про те, що велосипед - багатофункціональний вид транспорту і прекрасний спосіб з користю і цікаво провести час.
Якщо у вас буде бажання організувати свою власну велоігри, можете скористатися інструкцією-шпаргалкою [Скачати pdf] . Успіхів! :)
comments powered by HyperComments