Фото: Місто Казань KZN.RU
(Місто Казань KZN.RU, 4 червня, Ксенія Швецова). На 100 млн більше отримали в цьому році казанські благодійні та громадські організації в ході конкурсу на гранти Президента РФ. Мер Казані Ільсур Метшин вважає, що в цьому велика заслуга міського проекту «Добра Казань», який об'єднав небайдужих жителів і спільноти столиці Татарстану і став майданчиком для коучингу громадських організацій та реалізації їх проектів. Загальна сума підтримки казанських проектів склав 116 млн 517 тисяч 463 рубля.
«Президентські гранти - неоціненна допомога для благодійних громадських організацій, а рішення держави надати таку підтримку - великий крок вперед для всього нашого суспільства. Це не перекладання на плечі активних громадян обов'язки держави, а заохочення активних спільнот, які обрали нелегкий шлях меценатства, і благодійності на користь людей, які потребують додаткової допомоги, - прокоментував І.Метшін. - Дякую Президенту країни, що такі проекти підтримуються. Все це допомагає розвивати наші суспільні інститути і говорить про зрілість суспільства і про те, що сучасне місто без таких проектів важко уявити ».
Нагадаємо, в минулу п'ятницю стало відомо, що 58 проектів з Татарстану , В тому числі 32 проекти, представлені казанськими громадськими організаціями, стали переможцями першого конкурсу соціально значущих проектів в 2018 році.
Як розповів на апаратній нараді перший заступник керівника Виконкому Дамір Фаттахов, найбільші гранти отримали проекти, представлені на конкурс під егідою міського проекту «Добра Казань», що реалізується мерією з 2016 року, - це Всеросійський культурно-благодійний фестиваль «Добра хвиля» і проект реабілітації інвалідів по зору на базі центру «Ярдем».
«Фестиваль« Добра хвиля », презентація якого відбулася в кінці минулого року в Казані, є спільним проектом Мерії Казані і Академії популярної музики Ігоря Крутого, - нагадав Д.Фаттахов. - Рух, створене спеціально для хлопців, які потрапили у важку життєву ситуацію, за традицією об'єднає на одній сцені вихованців дитячих будинків, дітей, які залишилися без піклування батьків, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей з обмеженими можливостями та багатьох інших ».
Завдяки підтримці президентського гранту в цьому році фестиваль істотно розширить свою географію: за словами доповідача, відбіркові зональні етапи фестивалю пройдуть в 9 російських містах. Вже відбулася презентація проекту на таких великих і значущих міжнародних проектах, як «Дитяча Нова хвиля» і «Дитяче Євробачення».
Гала-концерт всеросійського фестивалю знову пройде в Казані 30 листопада він збере талановитих хлопців зі всієї країни, які не тільки вийдуть на одну сцену з зірками естради та іменитими артистами, а й візьмуть участь у масштабній освітній програмі з майстер-класами від наставників. Як розповів Д.Фаттахов, свою участь в концерті підтвердили Філіп Кіркоров, Сергій Лазарєв і Діна Гаріпова.
Як зазначив Мер Казані Ільсур Метшин, «Добра хвиля» - це унікальний у своєму роді проект, який допомагає дітям у важкій життєвій ситуації втілювати мрії в реальність. «Є державна програма по медичного супроводу дітей - інвалідів, по реабілітації. Але з розвитку творчого потенціалу, по втіленню в життя їх дитячої мрії - таких господдержек немає, - сказав І.Метшін. - Грант, виділений на розвиток фестивалю - це хороший приклад того, як ми можемо разом взаємодіяти в цьому напрямку ».
Значущу підтримку в рамках конкурсу отримав проект «Бачити і чути серцем», представлений Національним ісламським благодійним фондом «Ярдем» - 9,9 млн рублів. Проект спрямований на організацію комплексної реабілітації 5 груп людей зі слабким зором або інвалідів з повною втратою зору - це 225 осіб, які завдяки держпідтримці навчатимуться читання та письма за системою Брайля, а також пройдуть медичну реабілітацію та візьмуть участь в соціальних і культурних програмах для інвалідів.
Д.Фаттахов також відзначив такі проекти, які отримали підтримку, як соціальний притулок «Колиска» центру захисту материнства і дитинства «Розчулення», фестиваль дебютного документального кіно «Рудник» від Центру сучасної культури «Зміна», казанський хоспіс, організований фондом ім.Анжели Вавилової , який отримав 2,924 млн руб і інші. Доповідач нагадав, що в минулому році вперше в рамках діяльності ресурсного центру «Добра Казань» була організована робота по підготовці грантових проектів фондів - допомога надавалася від написання заявки на грант до взаємодії з Фондом в частині підтримки проектів в їх перемозі.
Не менш важливою умовою досягнення високого результату стало взаємодія з Фондом президентських грантів, зазначив Д.Фаттахов в своїй доповіді і нагадав, що в II Відкритому форумі «Добра Казань. Благодійність: досвід регіонів »взяв участь генеральний директор Фонду Ілля Чукалін, який в ході візиту особисто ознайомився з казанськими благодійними проектами.
«Перемога в конкурсі наших казанських фондів - це багато в чому заслуга міського проекту« Добра Казань », - підтримав І.Метшін. - Ми спеціально проводили форуми, на які були запрошені і маститі фонди, громадські організації, які вже мають багаторічний досвід і популярність по країні, і початківці фонди. Наші колеги, які тільки роблять перші кроки в цьому напрямку, на ці форумах можуть «заразитися» в хорошому сенсі цього слова новими ідеями. Але найголовніше - це коучинг, в рамках якого вони можуть дізнатися, як правильно заявлятися на гранти, як правильно організовувати роботу ».
Мер підкреслив, що перемога в конкурсі - це результат спільних зусиль. «Наш девіз:« Не замість, а разом », ми відразу про це говорили. Ми організували системну спільну роботу з активними, небайдужими Казанцев, громадськими організаціями, фондами, які сьогодні разом створюють «добру хвилю» в Казані », - сказав І.Метшін. На думку глави міста, сьогодні столиця Татарстану переживає новий етап у розвитку благодійності - від підірваної довіри городян до діяльності благодійних фондів після важких часів початку 90-х сьогодні жителі міста прийшли до розуміння, що благодійність може стати частиною способу життя. Сьогодні, завдяки проекту «Добра Казань», жителі міста можуть отримати точну інформацію про те, в які фонди потрібно звертатися в скрутних ситуаціях, на чому вони спеціалізуються і яким з них можна довіряти.