Інструкція - як правильно гравірувати по металу

  1. Інструменти і матеріали
  2. Поради перед гравіруванням
  3. Поради з гравірування на металі

У цьому матеріалі я хочу вам розповісти про гравірування на металі

У цьому матеріалі я хочу вам розповісти про гравірування на металі. Етапи гравіювання на металі майже нічим не відрізняються від таких же на оргсклі , Але все-таки є деякі нюанси.

Інструменти і матеріали

Для гравіювання по металу нам необхідно те ж саме, що і для гравіювання по оргскла - все той же дремель і насадки, а саме: конусоподібна і сферична. В цьому випадку гнучкий вал необхідний, оскільки хоч метал і твердіше оргскла, але робота з ним вимагає більшої делікатності, а при роботі з алюмінієм, так і зовсім без нього не обійтися. Якщо хочете поекспереметіровать, то варто взяти поліроль. Але беріть захисну - ніяких там паст ГОІ і тому подобнох. По цьому пункту ніби все.

Поради перед гравіруванням

  • По-перше, очистіть робоче місце і виберіть поверхню такого розміру, щоб можна було без проблем обертати заготовку. У гравірування по металу вам не знадобиться направлене світло - вистачить просто звичайного освітлення.
  • Друге за важливістю - це комфорт. Сядьте так, щоб ваша рука могла вільно дістати верху заготовки. Також покладіть заготовку і перевірте її на прогин. Може бути так, що в найважливіший момент метал прогнеться і фрезу поведе в непотрібному напрямку, запортачів при цьому всю роботу.
  • Протріть добре поверхню, приберіть всю пил і позбудьтеся від жиру.
  • Закріпіть добре дремель ь. Якщо у вас є штатив - добре, просто чудово. Але бувають випадки, що дремель лежить без фіксації, тому є два виходи: або одним оком гравірувати, а іншим поглядати на інструмент, або просто прив'язати його до столу чимось. Наприклад, я тримаю дремель на коліні - так зручніше за все для мене.

Отже, приступимо до процесу. Спочатку ми вибираємо малюнок і друкуємо один на самоклейках, а другий - на звичайному папері. Навіщо другий я розповім пізніше.

До всього іншого, мені доводилося ще обводити додатково все лінії, з чого я витягнув ділову прийом. Далі ми прікідуем розташування малюнка, а після цього клеїмо його. Бажано приклеювати, починаючи з кута і продовжуючи по діагоналі. Неприпустимі жодні здуття паперу безпосередньо на малюнку.

Для початку беремо конусоідную насадку. На фотографії видно, як вона пошарпаний за час використання, але саме жало ще здатне видавати рівну лінію.

Сідаємо за роботу, хрестимося тричі і починаємо. Під час роботи не відволікатися, не дратуватися і не замислюватися. Найоптимальнішим хід насадки буде, якщо ви розташуєте її під градусом і будете рухати її в сторону більш гострого кута. На малюнку, наведеному нижче, її потрібно рухати в правий нижній кут.

Процес нанесення гравіювання на метал.

Ось кілька проміжних фотографій роботи.

На останній фотографії видно, як віддерти папір. В основному, я знімаю її під гарячою водою, але в цей раз в гаражі не було ні краплі рідини, тому я в нетерпінні просто здер її. У кого вийде акуратніше, тому варто поекспериментувати з цією справою. Можна, наприклад, все це зафарбувати, отримавши оригінальний ефект. У підсумку ми маємо непогану, але незавершену картинку, яка сама по собі самотньо виглядає на чорному тлі.

А ось тепер беремо той самий невикористаний малюнок і прикидаємо на ньому олівцем ті місця, де будемо «заливати». Після цього беремо сферичну насадку і починаємо робити заливку. Підсумок такий:

Поради з гравірування на металі

  • Якщо потрібно вигравіювати довгу лінію, починайте знизу і ведіть дремель від себе. Якимось чином лінія виходить дуже рівною. Як я кажу: «З душею».
  • Коли тільки починайте гравірувати, то візьміть ручку і прямо на малюнку наведіть основні лінії, виключаючи непотрібні.
  • Дуже часто папір потрапляє під фрезу і зажёвивается, після чого чисто машинально фреза може піти не в тому напрямку. Щоб уникнути цього варто починати лінію трохи далі і закінчувати трохи раніше. Потім при фінальної доопрацюванні ви її наведете.
  • Якщо трапилося так, що вся ділянка дуже важкий, то просто на лініях поставте точки, а в кінці з'єднайте їх.
  • Під час заливки не варто хаотично сошкрябивать фарбу. Якщо лінія заливки дуже велика, то не варто її заливати поступально. Найкраще пройтися від початку і до кінця, не зупиняючи фрезу на окремій ділянці.
  • Знову-таки - не робіть дуже маленьких деталей. Наслідком може бути відлущування фарби.

( джерело )


ПОДЕЛИТЕСЬ З ДРУЗЯМИ!