Інтернет-заходи

  1. «Основні зміни в податковому законодавстві та своєчасність сплати податків»
«Основні зміни в податковому законодавстві та своєчасність сплати податків»

10.09.2014

2 вересня в м Майкопі за участю Компанії АПИ «ГАРАНТ» відбулося інтернет-виступ головних і старших державних податкових інспекторів Управління Федеральної податкової служби по Республіці Адигея - Дачевой Саїд Аслановна, Філіп'євою Тетяни Михайлівни, Шевчук Ірини Юріївни, Алієвої

Ельвіри Ехіаровни на тему: «Основні зміни в податковому законодавстві та своєчасність сплати податків».


Метою проведення інтернет - виступи було інформування громадян про останні зміни законодавства Російської Федерації про податки і збори, а також про актуальні питання, пов'язані з необхідністю своєчасної сплати податків і своєчасного заяви права платника податків на використання пільги.

Провідна інтернет-інтерв'ю: Олійниченко Ніна - менеджер проекту по роботі з ОГВ ТОВ «КОМПАНІЯ АПИ« ГАРАНТ ».

Ведуча: Добрий день, шановна інтернет-аудиторія і користувачі довідково-правової системи «ГАРАНТ». Ми раді вітати всіх в

Конференц - залі Компанії АПИ «ГАРАНТ».

Я рада вітати наших учасників-інспекторів Управління Федеральної податкової служби по Республіці Адигея:

Старшого державного податкового інспектора - Дачеву Саїду Аслановна, Головного державного податкового інспектора - Філіп'єву Тетяну Мухайловну,

Старшого державного податкового інспектора - Шевчук Ірину Юріївну, Головного державного податкового інспектора - Алієву Ельвіру Ехіаровну,

Головного державного податкового інспектора - Петренко Олену Миколаївну.

І я передаю слово Старшому державному податковому інспектору - Дачевой Саїді Аслановна, яка висвітлить тему:

«Своєчасності сплати майнових податків за 2013 рік».

С.А. Дачева: Шановні жителі Республіки Адигея, власники транспортних засобів, земельних ділянок та об'єктів нерухомого майна. Відповідно до Російським законодавством кожна фізична особа, яка володіє транспортним засобом, земельною ділянкою або іншим об'єктом нерухомого майна (фізична особа) зобов'язана сплачувати відповідно транспортний податок, земельний податок і податок на майно фізичних осіб.

Всі майнові податки з фізичних осіб обчислюються податковими органами на підставі інформації, отриманої з органів реєстрації транспортних засобів, органів державної реєстрації прав на об'єкти нерухомого майна та органів державного кадастру нерухомості.

Порядок сплати податку.

Не пізніше місяця до настання терміну сплати податку кожній фізичній особі - власнику прав транспортного засобу, земельної ділянки або іншого об'єкта нерухомого майна податкова інспекція, починаючи з 2011 року, висилає єдине податкове повідомлення з додатком платіжних документів, в яких вказується сума податку, що підлягає сплаті за конкретний податковий період.

Встановлено такі строки сплати:

- з транспортного податку - за 2013 р - 10 листопада 2014 року;

- з податку на майно - за 2013 г. - не пізніше 1 листопада року 2014 року;

- по земельному податку - терміни встановлюються представницькими органами місцевого самоврядування,

- за 2013 р Республіці Адигея з 1 по 10 листопада 2014 року,

в м Майкоп - 31 грудня 2014 року.

Якщо Ви є власником майна, наявність якого передбачає сплату податків, і повідомлення до Вас не надходило!

Необхідно обов'язково звернутися до податкової інспекції (зателефонувати, прийти особисто):

1. З'ясувати причини неодержання повідомлення - ймовірно, в інформаційному ресурсі інспекції невірно вказано вашої електронної пошти, не все гаразд з реєстрацією об'єктів власності та інші причини.

2. Уточнити суму сплати.

3. Отримати повідомлення і оплатити податок.

Якщо Ви не сплатили податок в установлений строк.

Боржнику нараховуються пені за кожний день прострочення. Податкова інспекція направляє Вимога про сплату податку. Протягом 8-ми робочих днів з моменту його отримання необхідно сплатити податок і пені. Якщо податок не сплачено після отримання Вимоги, починається судовий порядок стягнення. В результаті боржник отримує від світових суддів судовий наказ і виконавчий лист. Після цього заборгованість стягується судовими приставами.

Що може піти за несплату податків?

Після порушення виконавчого провадження судові пристави на підставі Федерального закону «Про виконавче провадження» зобов'язані застосувати заходи примусового виконання, в тому числі:

- звернення стягнення на майно боржника, в тому числі на грошові кошти, цінні папери, заробітну плату;

- накладення арешту на майно боржника, що знаходиться у боржника або у третіх осіб;

- тимчасове обмеження на виїзд боржника за межі Російської Федерації.

Шановні платники податків! Своєчасна сплата податків - застава не застосування заходів примусового стягнення!

Ведуча: Дякую, Саїда Аслановна! За Ваша доповідь.

А тепер, Головний державний податковий інспектор Філіп'єва Тетяна Михайлівна розповість інтернет-аудиторії про «Зміну законодавства в адмініструванні акцизів».

Федеральним законом від 30.09.2013 № 269-ФЗ «Про внесення змін до глави 22 частини другої Податкового кодексу Російської Федерації» з 1 липня 2014 року для виробників алкогольної або підакцизної спиртовмісної продукції введена обов'язок сплати авансового платежу акцизу до придбання (закупівлі) використовуваного для її виробництва етилового спирту, що ввозиться в Російську Федерацію з територій держав-членів Митного союзу (на 01.01.2014г. в Митний союз входять Росія, Білорусь і Казахстан). Раніше такий платіж перераховувався, тільки якщо для виробництва застосовувався етиловий спирт-сирець, вироблений на території Росії.

Згідно п. 8 ст. 194 Податкового кодексу Російської Федерації авансовий платіж акцизу сплачується до закупівлі (ввезення) етилового спирту-сирцю і (або) до здійснення з ним операції, передбаченої пп. 22 п. 1 ст. 182 Податкового кодексу Російської Федерації. Датою ввезення етилового спирту в Росію з територій держав - членів Митного союзу визнається дата його оприбуткування покупцем - виробником алкогольної і (або) підакцизної спиртовмісної продукції (абз. 4 п. 8 ст. 194 НК РФ).

Розмір авансового платежу визначається виходячи із загального обсягу, ввезеного в Росію спирту етилового (у тому числі спирту-сирцю) і відповідної ставки акцизу, встановленої п. 1 ст. 193 Податкового кодексу Російської Федерації (абз. 5 п. 8 ст. 194 НК РФ). Платіж здійснюється не пізніше 15-го числа поточного податкового періоду виходячи із загального обсягу етилового спирту, ввезення якого виробниками алкогольної та (або) підакцизної спиртовмісної продукції буде здійснюватися в цьому періоді (п. 6 ст. 204 НК РФ).

За умови подання до податкового органу за місцем обліку платника податків-імпортера повідомлення про сплату авансового платежу акцизу, оподаткування етилового спирту з 1 липня 2014 року за ввезенні в Російську Федерацію з території держав-членів Митного союзу етилового спирту, що є товаром Митного союзу, проводиться по « нульовий »ставку акцизу.

Крім того, слід зазначити, що оскільки правила, що стосуються обов'язку подання зазначеного повідомлення, вступають в силу з 1 липня 2014 р., Нульову ставку фактично можна буде застосувати щодо етилового спирту, що ввозиться в Російську Федерацію з 1 серпня 2014р.

Ведуча: Дякую, Тетяна Михайлівна.

Далі передаю слово Старшому державному податковому інспектору - Шевчук Ірині Юріївні, яка детально освітить нам такі теми: «Сплата майнових податків за 2013 рік",

"Своєчасне заяву права платника податків на використання пільги",

"Подання до податкових органів відомості про отримані доходи за формою 3-ПДФО".

І.Ю. Шевчук: Дякую. Управління на постійній основі проводить кампанію по інформуванню платників податків фізичних осіб про податкове законодавство і порядок обчислення і строки сплати майнових податків: сайт, стенди, листівки, статті в ЗМІ, рядок, що біжить на телебаченні, інтерв'ю, дні відкритих дверей.

Сума податку, що підлягає сплаті платниками податків, які є фізичними особами, обчислюється податковими органами на підставі відомостей, поданих органами, які здійснюють державну реєстрацію об'єктів власності.

У поточному році (відповідно до затвердженого графіка друку через філія ФКУ «Податок-Сервіс» ФНС Росії по Волгоградській області) жителі республіки, отримали близько 240 тис. Єдиних податкових повідомлень, що містять розрахунок з податку на майно фізичних осіб, земельного та транспортного податку за 2013 рік.

Податкове повідомлення формується в залежності від наявності у фізичної особи об'єктів оподаткування по одному або декільком податкам, що підлягають сплаті. До податкового повідомлення додаються платіжні документи на оплату податку (податків). Кількість платіжних документів, які направляються разом з податковим повідомленням, відповідає кількості податків, які необхідно сплатити.

Разом з податковим повідомленням направляється форма заяви, призначена для зворотного зв'язку з податковим органом у разі виявлення платником податків недостовірної інформації про об'єкти оподаткування та суми податків.

Терміни сплати майнових податків (транспортного, земельного, на майно) за 2013 рік, вказані в кожному податковому повідомленні за кожним податком:

Транспортний податок - не пізніше 10.11.2014 р

Податок на майно фізичних осіб - 1.11.2014 р

Земельний податок - з 1.11.2014-31.12.2014 рр.

Здійснювати податкові платежі найбільш просто з використанням електронних сервісів, розміщених на офіційному сайті УФНС Росії по Республіці Адигея, наприклад, за допомогою Інтернет-сервісу « Особистий кабінет платника податків для фізичних осіб ». Також на сайті є сервіс « заплати податки ».

Крім того, в єдиному податковому повідомленні в разі наявності заборгованості довідково вказані відомості про суму заборгованості по кожному податку, за станом на дату формування розрахунків. Для зручності оплати до повідомлення прикладені сповіщення по формі ПД (податок) тільки по нарахуваннях за 2013р., В яких вказані всі необхідні для оплати реквізити і сума податку і залишається тільки поставити підпис і дату.

За сумою заборгованості, яка довідково вказана в єдиному повідомленні, квитанції за формою ПД (податок) не формуються!

Щоб не допустити утворення заборгованості в зв'язку з несплатою податків у встановлений законодавством термін, УФНС Росії по Республіці Адигея рекомендує здійснювати оплату завчасно.

Що робити платникам податків, які мають право на пільгу?

З метою своєчасного обліку податкових пільг і коректного обчислення податків УФНС Росії по Республіці Адигея звертає увагу платників податків на необхідність своєчасно надати в податкові органи республіки документи, що підтверджують право на податкові пільги.

Дана «Процедура» носить заявний характер. При цьому необхідно враховувати, що пільгові категорії громадян, які звільняються від сплати майнових податків, не завжди збігаються. Так, наприклад, пенсіонери, які отримують пенсії, що призначаються в порядку, встановленому пенсійним законодавством Російської Федерації, повністю звільняються від сплати податку на майно фізичних осіб, зобов'язані сплачувати транспортний податок (50%).

Детальну інформацію про встановлені податкові пільги і про наявність прав на пільги, що надаються з майнових податків окремим категоріям платників податків, Законами Республіки Адигея і нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування в муніципальних утвореннях Республіки, можна дізнатися, звернувшись до податкової інспекції. Вона також розміщена на Інтернет-сайті ФНС Росії www.nalog.ru у вікні електронні сервіси для платників податків. сервіс « Майнові податки: ставки і пільги »Дозволяє отримати достовірну інформацію, не виходячи з дому.

У разі звернення та надання в податковий орган документів, що дають право на підтвердження податкових пільг з майнових податків за минулі періоди, провадиться перерахунок тільки за три попередні роки.

Не дивлячись на те, що деклараційна компанія 2014 закінчилася, проте з 1 січня починається нова деклараційна кампанія, яка триватиме до 30 квітня 2015года, тому Управління ФНС Росії по Республіці Адигея звертає увагу на найбільш поширені категорії громадян, зобов'язаних задекларувати свої доходи, отримані в 2014года.

Як і раніше до найбільш поширеним категоріям громадян, зобов'язаних декларувати свої доходи відносяться:

- фізичні особи, які отримали доходи від продажу майна, що належить цим особам на праві власності, і майнових прав, за умови, що це майно було у власності менше 3-х років;

- фізичні особи, які отримують інші доходи, при яких не було утримано податок податковими агентами;

- фізичні особи, які отримали доходи від фізичних осіб, які не є податковими агентами, на основі укладених договорів цивільно-правового характеру, включаючи доходи за договорами найму або договорами оренди будь-якого майна;

- фізичні особи - податкові резиденти Російської Федерації, які отримали доходи з джерел, що знаходяться за межами Російської Федерації;

- фізичні особи, які отримали виграші від організаторів тоталізаторів і інших заснованих на ризику ігор і інші категорії громадян;

- приватні нотаріуси та адвокати, котрі заснували адвокатський кабінет і індивідуальні підприємці, які застосовують загальновстановленому систему оподаткування;

Декларацію з податку на доходи фізичних осіб за формою 3-ПДФО необхідно представити до територіальної інспекції ФНС Росії за місцем обліку (місцем проживання) особисто або через представника, або направити у вигляді поштового відправлення з описом вкладення, або передати в електронному вигляді з електронним підписом по телекомунікаційних каналах зв'язку в строк не пізніше 30 квітня 2015 ода.

Ведуча: Дякую, Ірина Юріївна, за висвітлення даної теми.

А зараз Головний державний податковий інспектор - Алієва Ельвіра Ехіаровна розповість інтернет-аудиторії «Про правильність заповнення платіжних доручень».

Е.Е. Алієва: Податківці на досвіді знають, що від правильного заповнення платіжного доручення, залежить своєчасність надходження податкових платежів до бюджетної системи РФ.

Обов'язок по сплаті податку вважається виконаним з моменту пред'явлення в банк доручення на перерахування в бюджетну систему РФ на відповідний рахунок Федерального казначейства грошових коштів з рахунку платника податків у банку при наявності на ньому достатньої грошового залишку на день платежу (пп.1 п.3 ст. 45 НК РФ).

Однак в разі неправильного вказівки платником податків в дорученні на перерахування податку номера рахунку Федерального казначейства і найменування банку одержувача, що спричинило його неперерахування до бюджетної системи РФ на відповідний рахунок Федерального казначейства, обов'язок зі сплати податку вважається неисполненной (пп.4 п.4 ст. 45 НК РФ).

Таким чином, НК РФ чітко виділяє тільки дві помилки в платіжному дорученні, які тягнуть за собою визнання обов'язки по сплаті податку неисполненной. Це помилки в номері рахунку Федерального казначейства і найменування банку одержувача.

В інших випадках, якщо в платіжному дорученні на перерахування податку допущена помилка у вказівці підстави платежу або типу платежу, в податковому періоді, статус платника податків, КБК, ІПН і КПП одержувача, ОКТМО, платник податків має право подати заяву до податкового органу про уточнення платежу, і в цьому випадку обов'язок по сплаті податку вважається виконаним.

Проста помилка в одній цифрі КБК, Окатий, ІПН або КПП одержувача - і сума буде віднесена УФК по РА в розряд «нез'ясованих надходжень» і не потрапить своєчасно в відповідну лицьову картку платника податків. І податківцям знадобиться ще 3-4 дні, щоб визначити цю суму за призначенням.

Всього за 7 місяців поточного року податковими органами Республіки Адигея з'ясовано 7246 платіжних доручень на суму 99,8 млн.рублів.

Як показав аналіз допущених помилок в платіжних дорученнях, найбільш часто платники податків (більш 80% випадках) допускали помилки при заповненні реквізиту КБК. Для інформування платників податків про будь-які зміни стосуються заповнення платіжних доручень, на початку кожного року ми сповіщаємо платників податків через засоби масової інформації та крім того, актуальна інформація про всіх необхідних реквізитів для правильного заповнення платіжних доручень доступна на сайті ФНС Росії.

З 2014 року при заповненні платіжних доручень необхідно керуватися наказом Мінфіну РФ від 12.11.2013г.№107-Н «Про затвердження правил вказівки інформації в реквізитах розпоряджень про переведення грошових коштів на сплату платежів до бюджетної системи РФ».

Так само хочеться відзначити, що в кожної міжрайонної ИФНС Росії по РА (а їх у нас 3) на видному місці розташований окремий стенд під рубрикою «Порядок заповнення платіжних документів». Інформація розташована в доступному для її отримання місці, поруч зі столом для платників податків. На стенді розміщені реквізити ЄКР, ІПН і КПП інспекції, ОКТМО, таблиця відповідності КБК, зразки заповнення ПД і порядок заповнення ПД. Інформація актуальна і відповідає законодавству 2014 року.

Крім того, міжрайонні інспекції кілька разів на рік проводять навчальні семінари з платниками податків з питання правильності відображення в платіжних документах кодів ОКТМО, КБК і т.п.

На жаль, помилки в платіжних дорученнях допускають не тільки платники податків, а й працівники служби судових приставів по РА і співробітники банків (десь 5%).

Податківці з цією проблемою знайомі і ввели в практику роботи систематично проводити семінари - навчання з фахівцями з ведення депозитних рахунків територіальних підрозділів служби судебнихпріставов РА і операторами касового обслуговування Ощадбанку. Особливу увагу на таких нарадах приділяється систематично повторюється помилок в платіжному документі, через які дані документи зараховуються Управлінням федерального казначейства на код «нез'ясованих надходжень». Кінцевою метою таких семінарів, є зведення до мінімуму помилок в платіжних документах.

У висновку хочеться ще раз звернути Вашу увагу, що вся необхідна інформація для правильного заповнення платниками податків платіжних доручень розміщена на стендах міжрайонних інспекцій, а так само на сайті ФНС Росії в спеціальному розділі «надання податкової та бухгалтерської звітності».

Дякую за увагу.

Ведуча: Дякую, Ельвіра Ехіаровна.

А зараз попросимо Головного державного податкового інспектора Петренко Олену Миколаївну проінформувати громадян про «Зміну порядку ведення касових операцій з 1 червня 2014 року», а також про «Істотних змін у законодавстві про лотереї з 1 липня 2014 року».

Спрощено порядок ведення касових операцій для індивідуальних підприємців.

З 1 червня 2014 року в відповідно до пункту 8 Вказівки Банку Росії від 11.03.2014 № 3210-У (далі - Вказівка) вступило в силу більшість положень нового порядку ведення касових операцій, яким передбачається спрощений порядок ведення касових операцій індивідуальними підприємцями. Колишній порядок втратив чинність.

Згідно з пунктом 2 Вказівки індивідуальні підприємці можуть не встановлювати ліміт залишку готівки, однак рішення про незастосування ліміту каси їм необхідно закріпити в обліковій політиці.

З 1 червня поточного року індивідуальні підприємці можуть не оформляти касові документи (прибуткові та видаткові касові ордери) і не вести касову книгу, якщо відповідно до чинного законодавства РФ ведуть податковий облік: доходів, доходів і витрат, фізичних показників, що характеризують певний вид підприємницької діяльності , інших об'єктів оподаткування.

Видача готівки для виплат заробітної плати, стипендій та інших виплат працівникам здійснюється також, як і раніше, за видатковими касовими ордерами (форма № КО-2), розрахунково-платіжними відомостями 0301009 та платіжними відомостями 0301011, тобто у індивідуальних підприємців, які працюють з використанням найманої праці, зберігається обов'язок формувати розрахунково-платіжні та платіжні відомості в разі виплати зарплати чи інших винагород фізичним особам у готівковій формі.

Крім цього, вони можуть прийняти рішення вести касову книгу і оформляти касові документи подібно до того, як це здійснюється юридичними особами.

Призначена для виплат заробітної плати, стипендій та інших виплат сума готівки встановлюється згідно розрахунково-платіжної відомості (платіжної відомості). Термін видачі готівки на ці виплати визначається керівником (підприємцем) і вказується в розрахунково-платіжної (платіжної) відомості. Тривалість терміну видачі готівки по виплатах заробітної плати, стипендій та інших виплат не може перевищувати 5 робочих днів, включаючи день отримання готівки з банківського рахунку на зазначені виплати.

Видача готівки працівнику проводиться в порядку, передбаченому під пунктом 6.2 пункту 6 Вказівки.

Документи, передбачені цим Вказівкою, можуть оформлятися як на паперовому носії, так і в електронному вигляді.

Законодавство про лотереї з 1 липня 2014 року зазнало істотних змін.

З метою виконання доручення Президента РФ про виключення на законодавчому рівні можливості використання господарюючими суб'єктами лотерей для проведення азартних ігор і проведення для цього ряду заходів, які дозволили б не тільки заборонити азартні ігри за межами встановлених гральних зон, але також і забезпечити безумовний контроль за виконанням вимог законодавства РФ, Федеральним законом № 416-ФЗ від 28.12.2013 внесені поправки в Федеральний закон «Про лотереї».

Поправками встановлено, що проведення регіональних державних, муніципальних лотерей, недержавних лотерей і стимулюючих лотерей, за винятком експертизи виграшних лотерейних білетів (лотерейних квитанцій) припинено з 1 липня 2014 року.

З цієї дати зберігається 2 види лотерей в залежності від території проведення - державні та міжнародні. Державна лотерея буде проводитися за рішенням Уряду РФ, міжнародні - відповідно до міжнародних договорів. Залежно від способу проведення лотереї поділяються на тиражну і безтиражні. Організаторами державних лотерей будуть Мінфін Росії і Мінспорту Росії, які будуть проводити конкурс по вибору оператора лотереї. Таким чином, за задумом авторів закон повинен поставити хрест на азартних іграх, які перепрофілювалися в «псевдолотереі».

Крім цього буде заборонено проведення лотерей під час виборчих кампаній і референдумів, в яких участь в розіграшах призів і виграш знаходяться в прямій залежності від результатів голосування і виборів, а до участі в лотереях будуть допускатися особи, які досягли 18 років.

Ми дякуємо всім за увагу. І раді новим спільним заходам. Дякуємо.

Ведуча: Дякую, Олена Миколаївна, за висвітлення істотних змін в податковому законодавстві.

Ми дякуємо Управління Федеральної податкової служби по Республіці Адигея за участь в даному заході. І раді новим спільним заходам.

Стенограма інтернет - виступи, а також відеозапис будуть розміщені в довідковій правовій Системі «ГАРАНТ», а також на сайті www.apigarant.ru , На федеральному інформаційно-правовому порталі www.garant.ru , На офіційному сайті УФНС Росії по Республіці Адигея www.nalog.ru .

Ми дякуємо всім за увагу.


Що може піти за несплату податків?
Що робити платникам податків, які мають право на пільгу?