Інтернет-ЗМІ заявили про тиск СБУ

Служба безпеки України протягом останніх кількох місяців посилила тиск на Інтернет-видання. Про це сьогодні на прес-конференції заявив головний редактор Інтернет-газети "Fraza.ua" Олександр Іванов.

Він зазначив, що вітчизняні Інтернет-видання періодично піддаються атакам хакерів, "наїздів" податкової, "візитам невідомих людей у ​​цивільному" і вилученню серверів. "Раніше все це діставало кожного окремо, але зараз це вже перейшло якісь розумні межі", - підкреслив Іванов.

Останньою краплею, що змусила редакторів Інтернет-видань зробити відповідну заяву, стали події 4 березня, коли спецпідрозділ СБУ "Альфа" штурмував будівлю НАК "Нафтогаз України". «У цей же день була проведена потужна хакерська атака одночасно на чотири провідні Інтернет-видання. Тобто одночасно лягли сервери у "Багнета", виникли проблеми у "From-UA", у "Обозревателя" та "Обкому" - сказав Іванов.

У той же час він зазначив, що ні він особисто, ні його колеги, не можуть стверджувати, що до цього були причетні спецслужби, "але таке співпадіння насторожує".

На думку редактора Інтернет-газети "Багнет" Олега Руденка, інтерес СБУ до цього видання з'явився після публікації низки критичних матеріалів про чиновників Секретаріату Президента і РНБО України в листопаді минулого року. "17 листопада до розробника нашого сайту прийшов такий собі капітан СБУ, який назвався співробітником департаменту контррозвідки, Ростислав Пшеничний, який вимагав надати йому у відкритому доступі програмні ключі до нашого сайту", - повідомив Руденко.

За словами офіцера СБУ, редакція публікує матеріали, які можуть завдати шкоди безпеці України. У зв'язку з чим, "Багнет" направив офіційний запит СБУ і отримав відповідь одного із заступників голови спецслужби, в якому дії співробітника називалися законними і містилися посилання на статті закону "Про оперативно-пошукової діяльності".

"Але цинізм ситуації полягає в тому, що ... під ці статті можна підігнати будь-який інтерес СБУ до будь-якого видання, тобто найменший натяк, цитату в будь-якому ЗМІ", - зазначив Руденко. Він додав, що в кінці грудня 2008 року до їхнього домен також звернулася СБУ, а в кінці лютого і 4 березня відбулися хакерські атаки.

"Про замовний характер цих атак свідчить аналіз того, що було і висока організованість самих атак, - це не могли зробити два студенти", - переконаний Руденко. Він пояснив, що атака на "Багнет" продовжувалася понад дві доби на всі сервери, що не збавляючи темпу, кількість одночасних підключень на сервер була понад 40 тисяч в секунду. Згідно з його інформацією, в атаці були задіяні не менше 1,5 тисячі комп'ютерних терміналів і, можливо, декількох сотень людей.

"Виникає питання - кому потрібно витрачати таку кількість часу і ресурсів, щоб блокувати роботу українського видання" Багнет ", оскільки мова може йти про сотні тисяч доларів, витрачених на дану атаку", - підкреслив Руденко, пише ТСН.ua.

Головний редактор Інтернет-газети "From-UA" Надія Бабенко звернула увагу на те, що уряд доручив розробити проект закону про державну реєстрацію Інтернет-видань не профільному парламентському комітету з питань свободи слова та інформації, а СБУ. "Цілком очевидно, що в результаті такого закону Інтернет-ЗМІ стануть більш підконтрольними та вразливими для тиску з боку чиновників і олігархічних кланів", - вважає вона. При цьому, на її переконання, до розробки документу мають бути обов'язково залучені самі Інтернет-видання.

Підводячи підсумки сказаного, учасники прес-конференції заявили про створення першої в Україні організації, яка буде захищати права працівників вітчизняних Інтернет-видань - Асоціації Інтернет-медіа. За їх словами, до Асоціації будуть прийматися не тільки Інтернет-ЗМІ, а й окремі журналісти і читачі.

Після прес-конференції, її учасники влаштували акцію протесту проти тиску СБУ, Кабміну, РНБО та національної комісії із захисту моралі на українські ЗМІ. А також інсталяцію "Жертви гарантовані ..." - поставили шибеницю та "повісили" на ній людей з табличками "Я не хотів жити під контролем СБУ і Нацкомморалі!"

Читайте по темі:

Українського хакера посадили на 30 років

'' Маски-шоу '' в '' Нафтогазі ''

У СБУ вже документи про розрахунки "Нафтогазу"

"Обозреватель" піддався хакерській атаці

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал