Інтернет-ресурси для школяра

На дворі вік технологій. Люди винайшли Інтернет ще в 1969 році і сьогодні він грунтовно увійшов в наше повсякденне життя. З'являються всілякі блоги, портали, сайти окремих організацій, групуються інтернет-спільноти, тепер завдяки Інтернету можна навчатися вдома. З огляду на, що сучасні школярі більшу частину вільного часу проводять в мережі, цікаво, чому він може нас навчити.

Оперуючи власним досвідом і різними пошуковими системами, я виявив в Інтернеті сайти, де представлена ​​навчальна література, поради для вчителів та учнів, електронні уроки, довідкові матеріали, запитання та відповіді до іспитів з різних предметів. Хотілося б відзначити деякі сайти, які спеціалізуються в галузі освіти.

Нижче наведені не всі існуючі на сьогоднішній день освітні сайти, а лише ті, які мені вдалося знайти і які мені здалися цікавими.

Сайти навчальних матеріалів (книги, підручники, посібники, довідники тощо)

Існує значна кількість сайтів, де представлені навчальні матеріали для школярів. Як правило, це не просто підручник якогось конкретного автора зі шкільної програми, а посібники, довідники та додаткова література. Подібні сайти гарні для поглибленого вивчення предметів або для виконання додаткового домашнього завдання. У повсякденному житті використовуються рідко, так як не адаптовані для школярів. Наприклад, забиваєш в пошуковому рядку «математика, 8-й клас», а він видає близько 50 різних навчальних матеріалів - ось і спробуй швидко відшукати необхідний матеріал ...

Єдине вікно ( http://window.edu.ru ) Надає навчальні посібники та довідкові матеріали по загальному та професійної освіти. Тут велика кількість навчальних посібників для початкової, загальної та професійної рівня освіти з усіх предметів. Сайт призначений для учнів, викладачів, абітурієнтів, менеджерів і дослідників. Дуже красивий і зручний дизайн. Розробник - Федеральна державна установа Державний науково-дослідний інститут інформаційних технологій і телекомунікацій (ФДМ ДНДІ ІТТ «Інформіка»).

Alleng ( http://www.alleng.ru ) Містить в собі навчальні матеріали, тематичні посилання на різні навчальні сайти, посилання на сайти з навчальними матеріалами та тематичні бібліотеки. Сайт був створений в 2006 році Олександром Васильєвим і працює донині, володіючи великою кількістю ресурсів і дуже простий у використанні. На сайті розміщуються електронні підручники з усіх шкільних предметів.

Відкритий клас ( http://www.openclass.ru ) - це сайт, заснований «Національним фондом підготовки кадрів» в 2008 році, і розвивається до сих пір. На сайті можна знайти докладні навчальні посібники для учнів, електронні книги з усіх предметів загальноосвітньої програми. Є презентації уроків (той же підручник, але в короткому викладі - це зручно, якщо просто щось забув, а все читати не хочеться).

Hemi ( http://www.hemi.nsu.ru ) - сайт при Новосибірському державному університеті, який представляє з себе електронний підручник з хімії. Сайтом можна користуватися навіть з нульовими знаннями з хімії. Зручно, компактно, ніяких рекламних посилань і нічого зайвого. Фактично сайт - це хороший підручник з хімії, написаний доступною мовою.

МЦНМО Інтернет-бібліотека ( http://ilib.mirror1.mccme.ru/ ) - сайт при Московському центрі безперервної математичної освіти, який створено за підтримки видавництва «Фізматліт». На сайті велика кількість методичних матеріалів з математики, різноманітний вибір електронних підручників. Можна вивчити такі дисципліни, як математика і геометрія, знайти корисну літературу по темі. Сайт корисний, якщо «западає» якась тема з точних наук, так як завжди можна знайти методичне виклад пропущеного або незрозумілого уроку.

сайти відеоуроків

Сайтів з відеоуроками, на жаль, мало, але привертає техніка подачі навчального матеріалу - віртуальний учитель, віртуальний урок.

Скіллопедія (http://www.skillopedia.ru) - сайт, що містить відеоуроки. Skillopedia.Ru - відеоенциклопедія знань, що допомагає вчитися новому.

За допомогою Скіллопедіі ви зможете знайти уроки, пройти дистанційне навчання і отримати інструкції, які стануть в нагоді в житті. Переглянути різні відеокурси і тренінги, вивчити розповідають і показують інтерактивні керівництва та інструкції. На сайті дуже гарний дизайн, він простий у використанні, тому завдяки докладним відеоуроку зрозуміти матеріал стає куди легше, ніж гортати книги. Сайт був заснований в 2008 році і має досить велику популярність в Інтернеті. На сайті можна вивчити програми Adobe Photoshop, 3d max і багато інших речей, починаючи від приготування їжі і закінчуючи веб-дизайном. Вибираєш курс, переглядаєш видеоурок і тренуєшся вже самостійно. Таким чином я вивчив Adobe Photoshop і 3d max, тепер практично вільно створюю графічні картинки. Взагалі, вибираючи між другою половиною дня в школі і віртуальним навчанням, я вибираю друге. На сайті я сам можу вибрати, що мені цікаво. У школі вивчаєш то, що вибирає школа, а не те, що знаходиться в сфері моїх інтересів, навіть після уроків.

Teachpro ( http://teachpro.ru/ ) - це сайт з великою кількістю навчальних відеоматеріалів для школярів. Виклад матеріалу ведеться віртуальним викладачем з демонстрацією відповідних малюнків, схем, малюнків. Після викладу можна відповісти дістантно на контрольні питання або тест по прослуханого уроку. Сайт може замінити класичного вчителя як людини, що викладає матеріал. Пропущений урок, наприклад, через хворобу легко відновити. Можна навчитися мов програмування, деяким шкільним дисциплінам (суспільствознавство, математика, історія і т.п.), освоїти графічні редактори, вивчити всілякі офісні програми: Excel, PowerPoint, Acces і т.д. Сайт частково безкоштовний, лише ряд програм - платні. До мінусів можна віднести відсутність або невелика кількість матеріалу для школярів початкових класів і середньої ступені. Сайт досить широко відомий і має постійних користувачів. У ряді випадків виклад матеріалу навіть краще (цікавіше), ніж в школі.

Інтернет-школа ( http://www.internet-school.ru/ ) - це сайт так званої Телешколи. На сайті можна підготуватися до ЄДІ, а також отримати освіту в повному обсязі за допомогою дистанційних технологій. Сайт був лауреатом премії уряду РФ в області освіти за 2008 рік. Сайт структурований і зручний у використанні, але за всі послуги доведеться заплатити. Також на сайті можна познайомитися з демонстраційними уроками, які надає Телешкола. Телешкола має офіційний статус загальноосвітнього закладу. На сайті чітко викладається шкільний матеріал. Вивчивши тему і відповівши на питання, паралельно поглибивши знання, ти отримуєш свій результат навчання. Плюс в тому, що виключається можливість суб'єктивного оцінювання вчителем (адже часто отримуємо оцінки не тільки за знання, а й за поведінку).

Єдина колекція (http://school-collection.edu.ru/) - це інтернет-бібліотека, але на відміну від багатьох інших, на сайті присутні також і цифрові (відео) уроки. Навчальні матеріали можна знайти як для перших класів, так і для старших. Сайт дуже зручний і красивий, простий і зрозумілий. Сховище Єдиної колекції функціонує на базі дата-центру ФДМ ДНДІ ІТТ «Інформіка». Роботи зі створення Єдиної колекції удостоєні премії уряду Російської Федерації в галузі освіти за 2008 рік в складі Федеральної системи інформаційних освітніх ресурсів.

Взагалі всі сайти з відеоуроками викликають інтерес: все викладено чітко і логічно. На звичайному уроці не завжди встигаєш зрозуміти логіку вчителя, записати в зошит і розгледіти написане на дошці.

Сайти віртуальних лабораторій

До переваг сайтів віртуальних лабораторій можна віднести подачу матеріалу з природничих дисциплін як захоплюючого процесу навколо нас. Тут є все, щоб зрозуміти і полюбити фізику, хімію, біологію. Хочеш - спочатку виконай досвід, а потім почитай матеріал, хочеш - навпаки.

All - fizika ( http://all-fizika.com ) - цей сайт присвячений фізиці. На сайті можна перевірити закони фізики в віртуальних лабораторіях, протестувати свої знання з ЄДІ. Сайтом можна користуватися з нульовими знаннями фізики, так як там є як базові знання з фізики, так і професійні. Вся інформація знаходиться на сайті. Реєстрація не потрібна. Дуже доступно і цікаво запропонований матеріал з фізики. Фішка - віртуальні лабораторії. У лабораторних заняттях купуються навички експериментальної роботи, розуміння приладів, можна самостійно робити висновки з отриманих даних, тим самим більш глибоко і повно засвоюючи теоретичний матеріал. Всі роботи виконані з використанням технології Flash. Присутні як готові, так і «сирі» лабораторні роботи з фізики. Є можливість завантажити вихідні flash-файлів.

На цьому ж сайті зверніть увагу на сторінку "Фізика в картинках". Це цікаво, пізнавально і захоплююче. До того ж дозволяє навчитися підходити до складних завдань з фізики неординарні і креативніше. В даному розділі зібрані колекції картинок з фізики для учнів загальноосвітніх шкіл.

Virtulab ( http://www.virtulab.net/ ) - на сайті є лабораторії з біології, хімії, фізики, астрономії та екології. Сайт надає лабораторії для 7-11-х класів. Сайт дуже зручний, практичний і гарний. Їм може користуватися навіть самий недосвідчений новачок. Всі лабораторії проходять в режимі online і дуже зручні.

Barsic. spbu. ru ( http://barsic.spbu.ru/www/lab1108/index.html ) - сайт представляє з себе віртуальну лабораторію з фізики. Щоб користуватися сайтом, досить вибрати потрібну для вас сферу з фізики і починати працювати. Всі матеріали надані Санкт-Петербурзьким державним університетом. Сайт зручний і структурований. У віртуальних лабораторіях все детально описано і показано. В принципі все, що було сказано вище, відноситься і до даного сайту.

Сайти-репетитори

Репетитор ( http://www.repetitor.ru ) - це сайт для вивчення мов. На сайті можна купити допомоги по мовам. На сайті дуже гарний дизайн, все структуровано, має безкоштовні демо-версії програм для навчання. Сайт дуже простий у використанні. Програми розраховані на різну аудиторію з різним рівнем вивчення іноземних мов. Замовляти програми можна починати з нульовими знаннями з іноземних мов. В каталог входять російська, англійська, німецька мови.

Репетитор-про (http://repetitor-pro.ru) - це сайт, на якому ви можете знайти собі репетитора з різних шкільних предметів. Сайт структурований, і на кожен предмет відображає відповідних до нього репетиторів. Навчання можливе або через Skype (за домовленістю), або з виїздом на будинок.

Сайти тестів, конкурсів, підготовки до іспитів

Ейдос ( http://www.eidos.ru/ ) - це сайт центру дистанційної освіти «Ейдос». На сайті можна взяти участь в олімпіадах і конкурсах, поспілкуватися з учнями інших міст через відведені їм форуми. На сайті можна перевірити свої дистанційні знання за допомогою відповідей на запропоновані тести. Тут же тобі повідомляють твій результат. Зручно тренуватися (майже як в спорті - чим більше, тим краще результат). Якщо є бажання брати участь в олімпіаді, є каталог олімпіад - в школі адже говорять не про всі, по-друге, можна поспілкуватися через форум з іншими учнями (в т.ч. по олімпіад, конкурсів), а по-третє, є матеріал, дозволяє підготуватися до олімпіад.

коледж ( http://college.ru/ ) - це сайт, на якому можна потренуватися в ЄДІ, пройти пробні тести з потрібних вас предметів, знайти інтерактивні підручники з російської мови, інформатики, фізики, біології, історії, суспільствознавства. Також на сайті є платний доступ, що дає можливість пройти тести, що імітують ЄДІ, отримати роботи над помилками, індивідуальні плани навчання на основі шкільних підручників, конспекти для повторення навчальної програми. Сайт практично стає наставником у підготовці до ЄДІ: тестує, рекомендує, вибудовує твою програму і тренує, тренує ... До плюсів можна віднести те, що в одному місці зібрано весь необхідний матеріал для швидкої та ефективної підготовки до іспиту. Можна дуже швидко повторити матеріал на початку осені (коли всі вчителі намагаються визначити, що ми все-таки запам'ятали з минулого року).

Заба ( http://zaba.ru/ ) - на сайті розміщуються олімпіадні задачі з математики. Сайт допоможе підготуватися до олімпіад і контрольних робіт, має великий архів завдань і олімпіад, починаючи з 1980-х років і до наших днів. Дуже зручний у використанні, до того ж на шкільних олімпіадах або конкурсах зустрічаються питання з сайту.

Інтернет-ресурси не обмежені представленим матеріалом. Ми познайомили наших читачів тільки з найбільш популярними і відвідуваними користувачами. Сайти зручні для підготовки до олімпіад, ЄДІ і інших іспитів, а також для виконання повсякденних домашніх завдань. Скористатися сайтами можна в разі пропуску уроків з метою освоєння пропущеного матеріалу або в разі незасвоєння його на уроці. А ось технічно ними скористатися, напевно, може не всякий школяр. По-перше, найцікавіші сайти, відеоуроки залежать від швидкості Інтернету. Якщо менше 512 кбіт / сек., Не варто навіть починати, буде виснути. По-друге, на сайтах, як правило, представлений матеріал для вчителів і учнів, що не завжди зручно і громіздко. Зустрічається багато сайтів, де посилання на електронні ресурси не працюють.

В принципі сучасні інтернет-ресурси надають практично всю освітню програму загальної та середньої школи. Початкова школа - тільки елементами, та й то не барвисто. Для маленьких дітей краще проектувати інтерактивні сайти. Взагалі, по-моєму, дистанційне навчання куди більш зрозуміло і зручно, ніж ходити в школу і слухати не завжди зрозумілі уроки. А якщо ходити в школу, то хочеться, щоб заняття були як на деяких сайтах - захоплюючими і цікавими. А оцінювання не по почерку і прізвища, а по цифровій роботі. Ще краще, якщо б вчителі активно використовували інтернет-ресурси на уроках або створювали б власні сайти. Наприклад, на сайті школи розміщувалися б презентації всіх занять: не зрозумів на уроці - переглянув будинку.

А тепер спробуємо зазирнути в майбутнє: приходиш в школу, дістаєш ноутбук, відкриваєш електронний підручник і працюєш. Адже все для цього є. А головне, не треба тягати підручники, які і так важкі, між іншим.

Сандаков Іван, 12 років, 9 клас, Улан-Уде


система коментування CACKL E