Інтерв'ю з Аллою Гінак, мером міста Білгород - Дністровський - 21 березень 2018 року, о 12.00, в прес-центрі "Сегодня", відбулося інтерв'ю з Аллою Гінак, мером міста Білгород - Дністровський, лауреатом XXII загальнонаціональної премії "Людина року-2017". Номінація - "Мер року".

  1. Орфографічна помилка в тексті:

21 березня 2018, 12:00 Переглядів: 21 березня 2018, 12:00 Переглядів:   - Алла, Ви стали стала лауреатом національної премії Людина року - 2017

- Алла, Ви стали стала лауреатом національної премії "Людина року - 2017". Що для Вас означає ця номінація?

- Це підтвердження того, що вибір, який я зробила 2,5 роки тому, моє рішення балотуватися в мери міста, був правильним. Я до останнього моменту сумнівалася, чи варто це робити.

- Як сім'я поставилася до Вашого вибору?

- Дуже неоднозначно, тому що за рік до цього я балотуватися до Верховної Ради, і для них це було шоком. До сих пір вони не до кінця згодні, але підтримують

- Як Вам вдається поєднувати суспільно-соціальну, політичну активність і виховання чотирьох дітей?

- Суспільно-політична діяльність нічим не відрізняється від звичайного бізнесу, яким багато жінок в наш час займаються. Багато є керівниками підприємств, ніж я, припустимо, раніше займалася. Зараз це набагато легше, ніж було раніше, діти підросли, вимагають до себе менше уваги, і навпаки вже можуть мені допомогти.

- Якими досягненнями на посаді мера Ви пишаєтеся?

- Мені складно пишатися, тому що плани, які я ставила, ще не реалізовані в повному обсязі. Рішення багатьох питань займає велике час, і не так швидко як мені хочеться. Головні успіхи, якщо з недавнього, це - залучення в Україну серйозних благодійних фондів з США і Західної Європи. Завдяки їм, міські школи, дитсадки, лікарні нашого міста отримують сучасні меблі та приладдя, а для соціально незахищених сімей відкритий безкоштовний банк одягу. Я вважаю, що в наш економічно складний час така робота, а по суті, широкоформатний соціальний проект, просто необхідна.

Друга подія, що має для мене величезне значення - це відкриття американської безкоштовної школи англійської мови, в якій першими студентами стали вихованці дитячих будинків і притулків. Це вдалося завдяки моїм переговорів з меценатами під час поїздки в США, а далі було налагоджено тісну співпрацю між нашим і американським благодійним фондом. Хлопці будуть вчитися у кращих педагогів, отримають сертифікати, а також шанс на подальшу освіту і поїздки в США.

Третьою подією, яке запам'яталося мені як мерові в 2017 році, стало, звичайно прийняття ініційованого мною "Бюджету участі", в реалізації якого зміг взяти участь кожен житель міста. Перемогли проекти вже в роботі, а ті ідеї, які не ввійшли в списки переможців в минулому році, ми вирішили реалізувати в 2018-м! Я вважаю, що такі проекти найкраще відображають всю суть місцевого самоврядування і значення децентралізації.

Ну і крім всього цього, унікальними за своєю важливістю для мене стали такі події 2017 го, як виділення квартир, повністю відремонтованих і обставлених всім необхідним, від меблів до побутових приладів, випускникам дитячих будинків. А також відкриття на базі міської лікарні відділення гемодіалізу, яке, без перебільшення, рятує життя.

- З якими складнощами стикаєтеся і як вирішуєте?

- На даний момент це депутатський корпус, з яким потрібно знаходити спільну мову, для прийняття різних рішень. Крім того, існує проблема нестачі кадрів. Нам потрібно залучати молодь, а заплатити гідну зарплату ми їм не можемо.


- Чи вважаєте, що жінок в політиці і на керівних постах в державних структурах має бути більше? Чому?

- Дуже шкода, що у нас в політиці мало жінок. Зараз дуже багато жінок перспективних, активних, сильних і вони повинні бути переважною більшістю в політиці. Жінки вже давно перестали бути крихкими створіннями, які займаються будинком, а чоловік у них сильне плече. Таких чоловіків стає все менше і менше, цей незворотний процес, мені здається, почався після Другої світової війни, коли чоловіки гинули на фронті, а жінки залишалися одні з дітьми, і їм довелося взяти на себе відповідальність за все. Для жінки піти у владу, це все одно, що зварити борщ до екстремальних умовах, і чим більше жінки це усвідомлюють, тим швидше їх буде більше в політиці.

- Чи пам'ятаєте перший робочий день в якості мера? З чого почали?

- Ніколи його не забуду, бо будівля мерії було в жахливому стані, стався збій і вимкнулося світло. Тому, перш за все ми міняли проводку, включали опалення і робили косметичний ремонт.

- Наскільки ефективно Ви контактуєте з громадськістю?

У перший рік спілкування було досить тісним, оскільки був Громадська рада, але він показав свою не ефективність в роботі виконавчої влади. Я дуже хочу, щоб рада була реально працюючим, щоб люди приходили зі своїми ідеями, які можна втілити в життя.

- Чи вважаєте себе відкритим мером для ідей, проектів, зустрічей? Чи спілкуєтеся з городянами в соцмережах?

- Я постійно спілкуюся з городянами, і дуже рада, що є соціальні мережі. Це прискорює вирішення важливих для міста питань. Уже заради цього варто бути в соцмережах. Ми створили коллцентра і тепер за всіма питання, що стосуються, в тому числі, корупції, жителі залишають там. І вже є багато вдячних відгуків.

- Яким повинен бути сучасний мер?

- Сильним, однозначно сміливим, тому що потрібно приймати необхідні рішення, і потрібно не боятися в своїх рішеннях "різати по живому". Хотілося б бути хорошим для всіх, але так не виходить, інакше не відбудуться ті позитивні зміни, яких чекають люди. Заходи повинні бути прогресивними і весь час продовжувати вчитися. І найголовніше - це бути чесним, по відношенню до себе, своїм співробітникам і місту, вміти стримувати свої обіцянки.
- Що для Вас політика? І яку роль в політичному процесі України Ви розглядаєте для себе?

-Політика для мене - це повернути довіру людей. Віра і надія на зміни в майбутньому дуже важливі для городян. Це вселяє в людей впевненість, що вони не одні, і їх інтереси будуть захищені, їх проблеми будуть почуті та вирішені. Ось це моя головна мета, заради якої я прийшла до влади. І я доб'юся того, щоб у людей змінилося ставлення до влади, щоб вони знову почали довіряти їй.


- Як Ви оцінюєте реформу децентралізації: плюси і мінуси?

- В цілому я вважаю, що це дуже хороша реформа, яка вже дає свої результати. Мінусом її є те, що вона дуже повільно впроваджується. Цю реформу потрібно скоротити в часовому відрізку, тому що спостерігаємо недоцільне використання бюджетних коштів, в плані районних адміністрацій.


- Які інвестиційні проекти розглядаєте для розвитку міста? Залучаєте чи самостійно інвесторів?

- На сьогоднішній день досить складна ситуація із залученням інвесторів в місто, тому ми основну ставку робимо на туризм. У минулому році, з підтримкою губернатора Одеської області Максима Степанова була розпочата підготовка документів для включення Аккерманській фортеці в списки Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Середньовічна Аккерманська фортеця повернута в управління місту і на її ремонт виділено понад 8 мільйонів гривень з обласного бюджету. Але ж до цього кілька років унікальний пам'ятник архітектури був комунальним підприємством обласного підпорядкування, з якого злітала прибуток в область, а на реставрацію коштів не виділяли.

- Розкажіть про Ваше фонді "Відродження". Як з'явилася ідея створення?

- Я багато років поспіль Надано допомогу дитячим будинкам, яких багато в місті. І в який - то момент, вийшло організувати Фонд "Відродження". У діяльності Фонду з'явилося багато напрямків. Протягом декількох років фінансували існування безкоштовної соціальної їдальні, яка забезпечувала гарячими обідами щодня понад 200 малозабезпечених, одиноких і літніх людей в самій їдальні - і вдома.

У розпал АТО фонд взяв на себе ремонт декількох одиниць автомобільної техніки, крім того, допоміг розквартируватися нової військової частини на території міста - побудував банно-пральний комплекс, допомагав будматеріалами, надавав постійну шефську допомогу.

Також за кошти фонду на території прикордонного загону побудована меморіальна стіна в честь загиблих прикордонників, а на будівлях міста встановлені пам'ятні дошки на честь кожного городянина, який загинув під час Революції Переваги і в зоні АТО.

Крім того, "Відродження" почав фінансувати стерилізацію бродячих тварин, яка і сьогодні триває, але вже частково за рахунок міського бюджету. За рахунок міста був зроблений ремонт всієї території і приміщень міської лікарні. Ми відкрили кабінет гемодіалізу, купили сучасні УЗД доплер, рентгенапарати, а вже за підтримки фонду привезли з Данії спеціальні медичні ліжка, десятки одиниць ортопедичного інвентарю та білизни, матраців витратних матеріалів поставлені лікарні та територіальному центру, який обслуговує літніх людей.

Ще я дуже хочу, щоб в Білгороді-Дністровському було відкрито Будинок милосердя для самотніх літніх людей і центр соціальної реабілітації, а ремонт будівлі під Будинок милосердя проведе фонд "Відродження".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Інтерв'ю з Аллою Гінак, мером міста Білгород - Дністровський". інші онлайн конференції дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Що для Вас означає ця номінація?
Як сім'я поставилася до Вашого вибору?
Якими досягненнями на посаді мера Ви пишаєтеся?
З якими складнощами стикаєтеся і як вирішуєте?
Чому?
Чи пам'ятаєте перший робочий день в якості мера?
З чого почали?
Наскільки ефективно Ви контактуєте з громадськістю?
Чи вважаєте себе відкритим мером для ідей, проектів, зустрічей?
Чи спілкуєтеся з городянами в соцмережах?