Інвестиції в вино

  1. Винний ринок
  2. Основні способи інвестування в вино
  3. Інвестиційні фонди
  4. Перспективи винних інвестиційних фондів
  5. Інвестиції в вино: складності і ризики
  6. Окупність інвестиційних проектів

Здійснювати інвестиції в вино - це заняття, яке залишається актуальним, прибутковим і перспективним вже протягом декількох тисячоліть Здійснювати інвестиції в вино - це заняття, яке залишається актуальним, прибутковим і перспективним вже протягом декількох тисячоліть. Вважається, що цієї благородної напою років рівно стільки, скільки й землеробства. Виноробство це промисел, який годував Стародавньої Греції та Стародавнього Риму.

Сьогодні ж вид винного ринку сильно змінився, але сенс інвестиції в вино, що складаються в ході виробництва і продажу напою, залишився незмінним.
Сьогодні, так само як і багато років тому, цінуються вишукані, приємні на смак і ароматні вина з багаторічним терміном витримки. Підприємці, грамотно розпоряджаються інвестиціями у винній сфері, здатні витягувати з цієї справи немаленьку прибуток, так само, як і купці, які торгували вином ще до настання нашої ери.

Зміст статті

Біологічна цінність вина полягає в його корисних властивостях. Лікарі Єгипту, Персії, Риму і Древньої Греції вважали цей напій лікувальною. Вживання малих доз сухого сорти в грамотно розраховані годинник допомагає підтримувати людину в тонусі.

А ось цінність в плані доцільності матеріальних вкладень в вино полягає в тому, що цей напій є рідкісним представником тієї самої групи довгострокових інвестиційних ресурсів, в яку так само входять Інвестиції в твори мистецтва , Вкладення в антикваріат , Які з плином часу зростають, а не дешевшають. Хороше вино, через роки, при грамотному зберіганні здатне збагатити свого власника.

Хороше вино, через роки, при грамотному зберіганні здатне збагатити свого власника

Зростання цін на благородний напій пояснюється тим, що з часом, через які проходять в ньому хімічних реакцій, змінюються його смакові характеристики. Недарма в кавказьких сім'ях існує традиція, згідно з якою діти на день свого весілля повинні випити вино, закопане їх батьками в день їх народження (цей звичай демонструє наочний приклад довгострокового інвестування в вина).

Також старі і колекційні іменні вина цінуються ще й за рахунок унікальності, приуроченості до історичних дат і обмеженості залишилися виробів. Затребуваність старих благородних напоїв крім всіх інших факторів визначається місцем їх виробництва. Велику роль у визначенні вартості вина грає не тільки його смак, але ще і приналежність до бренду, під яким випускалося виріб, лімітовані або зроблені на замовлення вина від відомих виноробних лавок мають високу вартість. Відмінними характеристиками таких вин є друку і гравіювання на бочках, в яких ті зберігалися.

Винний ринок

Торгово-економічні відносини на винної промисловості були зароджені з появою виноробства. У Древній Греції вважалося, що займатися продажами і вкладеннями в вина могли тільки заможні і шановані люди.

Більше двохсот років тому в Америці, Англії, Австралії, Франції та Італії стали зароджуватися перші в світі винні аукціони. Російська Імперія тоді цуралася таких заходів, та й зараз мало що змінилося, в Російській Федерації законом заборонені аукціони і угоди великих масштабів, засновані на алкогольних товарах. Приватна діяльність такого роду високого прибутку не принесе, тому що тільки мито на ввезення алкогольної продукції складає 20% від вартості товару.

Але, незважаючи на це, існує чимало торгових зарубіжних майданчиків і онлайн-аукціонів, на яких можна вигідно купувати і продавати вина.

За останні десять років винний ринок виріс і став займати провідні позиції серед перспективних інвестиційних фондів. Ціни на вина сьогодні ростуть швидше, ніж на нафту, золото, діаманти і антикваріат.

Незважаючи на пристойні інвестиційні потоки, винний ринок нестабільний. Пояснюється це виробничими і природними факторами. В одні роки показники врожайності винограду і його зборів високі, а в інші маленькі, якість вина також залежить від географічного положення та землі, на якій виноград ріс. В ході дослідження цих факторів аналітиками щорічно складається список найбільш затребуваних і ходових вин. Таким чином, в один рік можливий обвал напою, який тримався на лідируючих позиціях протягом десятиліть і несподіване зростання які раніше не користувався популярністю вина.

Представники відомих винних лавок постійно представляють світові свою аналітику, обсяги продажів і історію аукціонних торгів, щоб не втрачати потоки інвесторів і зацікавленість ринку в бренд. Завдяки цьому, інвестуючи в вина респектабельних організацій, підприємець знижує ризик операцій, що проводяться.

Всі продукти винного ринку проходять оцінку по внутрішній системі, на що зобов'язаний звертати свою увагу інвестор, який збирається робити інвестиції в вино. У країнах зарубіжної Європи, де добре розвинені інвестиційні винні фонди, існує чимало друкованих видань, які допоможуть орієнтуватися підприємцю в цьому ринку. Прикладами таких є Wine Advocate, Farr Vintners Group та інші.

Інвестор повинен звертати увагу на справжність і якість придбаної продукції. Перевірити оригінальність напою можна прямо на торгових онлайн-майданчиках або офіційних сайтах виробників вироби.

Основні способи інвестування в вино

Так як в Російській Федерації аукціонні угоди з великими оборотами алкогольної продукції заборонені, вести легальну перепродаж вин можна. Зате підприємець, що займається інвестуванням в вина, має повне право купувати товар за кордоном. Створені в європейських країнах інтернет-майданчики дозволяють здійснювати купівлю, продаж, доставку і належне зберігання даних напоїв.

Провідними зарубіжними майданчиками по виноторгової промисловості є:

Rich Vintage Group

Berry Bros. and Rudd

Farr Vintners

Fine & Rare Wines Ltd

Geerlings & Wade

Antique Wine Company

Vinfolio

Sokolin

У штаті кожної з цих торгових майданчиків трудиться не менше п'ятисот аналітиків та економістів. Існують зручні способи пошуку і вивчення кожної виноробної організації, а також інвестування на різних стадіях виробництва напоїв. Можливе придбання вина, коли тільки був зібраний урожай і коли була завершена крайня стадія його виробництва (алкоголь був розлитий і упакований).

Інвестиційні фонди

До популярних винним інвестиційним фондам ставляться:

Wine Investment Fund

Vinculum Wine Fund

Vintage Wine Fund

Вартість відкриття рахунку в них починається від 100 тисяч доларів. Вести справи, вступивши в інвестиційні винні організації набагато простіше, ніж займатися цим в «вільному» плаванні, так як спільно з клієнтами на отримання прибутку з операцій в цій сфері будуть націлені ще грамотні аналітики та економісти.

Так як далеко не кожен здатний собі дозволити відкриття індивідуального інвестиційного фонду за такі гроші, початківець інвестор може придбати молоде вино від розвивається виноробної організації, яке в подальшому буде тільки рости. Шукати і знаходити молоді та країни, що розвиваються вина, а також аналізувати темп їх розвитку та інвестувати в них допомагають інвестиційні фонди:

Wine Sourse Fund

Watermark Fine Wine

Oracle Paradis Wine Fund

Вартість відкриття індивідуального інвестиційного рахунку на базі цих фондів починається від 100-200 $, в той же час тут переважно розміщуються молоді, тільки набирають популярність вина, переважна більшість яких має перспективи.

Робити інвестиції в вино підприємцю краще на базі цих інвестиційних фондів, тому що крім зручного сервісу і порівняно невисокій вартості «входу» в ринок. Ці майданчики пропонують своїм клієнтам вебінари, онлайн-курси і інший цікавий контент, який сприяє розвиткові інвестиційних навичок.

Перспективи винних інвестиційних фондів

Перспективи винних інвестиційних фондів

При грамотному підході до інвестицій в вино людина здатна отримувати прибуток більшу, ніж при вкладеннях в золото чи коштовні метали. Так ящик з дванадцятьма пляшками Бордо в 2015-му році подорожчав на 800%, тоді як за цей же проміжок часу дохід з вкладень в золото в інвесторів не перевищував відмітки в 300%.

Сьогодні винний інвестиційний фонд, незважаючи на жорстку політику держави щодо угод з алкогольною продукцією, поступово зароджується в Російській Федерації. Більше, ніж 80% торгів з усього світу припадає на країни зарубіжної Європи, так що в Росії ця ніша ще вивчена слабо і, відповідно, відкрита для починань.

Всупереч хиткому становищу і нестабільності винному ринку, існує ряд вин, які користуються великим попитом на і популярністю. Нехай інвестиції для відкриття в них потрібні немаленькі, та й зростання акцій виявляється не таким стрімким, як у багатьох інших вин, зате ризик вкладень в них мінімальний (в рамках даного інвестиційного фонду) за рахунок стабільності і респектабельності виноробних крамниць. До таких належать:

Шато Марго;

Шато Сен-Жюльєн;

Шато Сен-Естеф;

Шато Лунчі-Багес;

Шато Ланж-Бартон;

Шато Ікем;

Шато О-Бріон;

Мутон-Ротшильд.

Також, за рахунок все тієї ж нестабільності, куплене на аукціоні за 2000 $ вино має перспективи подорожчати через 6-7 років на 10 000 $ в ході постійних змін настрою ринку і його переваг. Схожа ситуація сталася з вином з Бордо Lafite Rothschild, що подорожчали за рік на 850%.

Так що при грамотній аналітиці та вивченні винного ринку інвестор здатний швидко заробити, зробивши порівняно невеликі інвестиції в вино розвиваються і ще невідомих організацій, що постачають ходовий продукт.

Інвестиції в вино: складності і ризики

Основні складності, пов'язані з вкладеннями в вина в Росії, полягають в нормативно-правовому регулюванні питання. Масштабні аукціонні угоди заборонені, але при грамотно складеної документації, наявності ліцензій і регулярної сплати податків, цей бізнес дозволяється вести на території нашої держави, якщо торги відбуваються не в Росії, а напої в країну надходять з-за кордону виключно для продажу.

Ризики ж пов'язані з вередливістю винних напоїв. Якщо планується не просто перепродаж алкоголю в малих кількостях, а його повноцінне зберігання і здійснення масштабних угод, то для цього інвестору потрібно спеціальне приміщення для зберігання напоїв.

Не варто забувати, що в ході проходять всередині вина хімічних реакцій його смак здатний змінюватися не тільки в кращу, але ще і в гіршу сторону. Зазвичай, які закуповують елітний алкоголь люди, набувають великі партії напоїв, так як частина з купленого товару незалежно від умов зберігання має ймовірність зіпсується і стати неліквідної.

Елітне вино ризикує просто бути випитим під час бурхливого застілля або свята. Крім цього, до краху інвестиційної стратегії в винної промисловості здатне привести падіння інтересу у публіки до деяких сортів вин.

Окупність інвестиційних проектів

Окупність інвестиційних проектів

Після виготовлення вже після 2-3 років «ходові» вина починають поступово дорожчати. У виданнях аналітиків винного ринку міститься актуальна інформація зростання і розвитку акцій різних сортів вин.
Але, знову-таки, все «впирається» в нестабільність винного ринку. Відомі випадки, коли за рік прибутковість акцій одного сорту виростала в 40-50%, тоді як активи іншого сорту вкачувалися зовсім.
Користуються повагою і популярністю виноробні організації, крім звітів, аналітики і планах про та підсумки робіт, що проводяться на період поточних подій, надають світу ще і прогнози на подальший розвиток компанії і обсяги продукції, що продається, даючи заплановані цифри окупності інвестицій.

Успіхів в інвестуванні! Про нові способи вкладень в розділі сайту Заробіток з вкладеннями .

До зустрічі на сторінках Mnogomani.com

Кращий спосіб віддячити автора за матеріал - поділитися ним в соціальних мережах: