Найбільший оператор стільникового зв'язку в Іркутській області та Республіці Бурятія «Байкалвестком» розглядає можливість входу в Забайкальський край.
Про це віце-прем'єр крайового уряду Олександр Холмогоров повідомив на прес-конференції 24 грудня.
«Ведуться переговори з стільниковим оператором« Байкалвестком », який очолює наш земляк Костянтин Мотлях, який керував раніше« Сибирьтелекоме ». Природно, будь-яка структура розглядає таке питання з точки зору рентабельності. У нас достатній жорстка боротьба йде між федеральними стільниковими операторами. Дуже складно увійти на цей ринок, тому «Байкалвестком» буде все ретельно прораховувати. Ми тільки за, так як стільникові компанії - високоліквідні організації з хорошими податками », - сказав Холмогоров.
Він також зазначив, що в Забайкальському краї велика територія покрита стільниковим зв'язком, навіть за рівнем Росії в цілому. За його словами, в цьому регіоні дуже допомогло рішення уряду РФ про телефонізацію траси Чита - Хабаровськ.
За даними «Вікіпедії» , «Байкалвестком» - найбільший оператор стільникового зв'язку в Іркутській області та Республіці Бурятія, що обслуговує понад 2 мільйонів абонентів.
Станом на початок 2012 року працює в двох стандартах - GSM-900/1800 під власною торговою маркою і IMT-MC-450 під торговою маркою «Wellcom». Територія покриття мережі GSM включає всі міста, райцентри і ряд сіл Іркутської області і Республіки Бурятія, частина акваторії озера Байкал, острів Ольхон, приміські траси, а також ділянки федеральних трас.
У 2003 році компанія «Сибирьтелеком», пізніше увійшла до «Ростелеком», викупила акції ЗАТ «Байкалвестком» і є власником 100% акцій оператора.
У 2007 році «Байкалвестком» виграв конкурс на отримання ліцензій на надання послуг стільникового зв'язку в Усть-Ординського Бурятського автономного округу, Читинської області і Агинском Бурятського автономного округу. На початку 2010 року Роскомнадзор звернувся до суду з вимогою анулювати видані в 2007 році ліцензії, так як оператор не запустив мережу в комерційну експлуатацію на зазначених територіях в передбачений ліцензією термін. Однак Арбітражний суд Іркутської області в 2010 році відмовив в задоволенні вимог служби, так як на момент судового розгляду Байкалвестком зареєстрував і ввів в експлуатацію в колишньому Усть-Ординського Бурятського автономного округу 19 базових станцій стандарту GSM-1800 (при 20 необхідних) і 29 базових станцій стандарту GSM-900 (при 24 необхідних), а в Забайкальському краї мережа не була побудована через затримку в отриманні обов'язкового висновку експертизи ФГУП «Головний радіочастотний центр».
2012-12-25 11:40, 25 грудня 2012