ІРНІТУ-Дипломні проекти випускників кафедри дизайну ІРНІТУ отримали високу оцінку Міжнародного огляду-конкурсу

Творчі проекти випускників кафедри дизайну Іркутського технічного унив ерсітета в числі призерів XXV Міжнародного конкурсу випускних кваліфікаційних робіт з архітектури і дизайну. Захід відбувся 18-25 вересня в Новосибірському державному університеті архітектура, дизайну і мистецтв.

Новосибірському

На суд журі XXV конкурсу було заявлено понад 700 дипломних проектів і магістерських дисертацій випускників вузів, архітекторів і дизайнерів з 55 міст Росії, Китаю, Республіки Корея, Казахстану, Вірменії, Азербайджану та Киргизії На суд журі XXV конкурсу було заявлено понад 700 дипломних проектів і магістерських дисертацій випускників вузів, архітекторів і дизайнерів з 55 міст Росії, Китаю, Республіки Корея, Казахстану, Вірменії, Азербайджану та Киргизії.

За інформацією завідуючої кафедрою дизайну ІРНІТУ професора Ольги Железняк, випускники кафедри завоювали три диплома надзвичайно і дві срібні нагороди в різних номінаціях.

У номінації «Дизайн середовища» перемога дісталася випускниці специалітети ІРНІТУ Катерині Антонової. Під керівництвом професора Ольги Железняк і доцента Мір'ї Корелин вона розробила проект під назвою «Торгова вісь в Іркутську: Реорганізація середовища вулиці Пролерской». Ця робота присвячена розвитку фрагмента історичної частини Іркутська в рамках так званої «Торгової осі». Актуальність теми продиктована загальною потребою відновлення історичного середовища, благоустрою кварталів в центрі Іркутська.

Вулиця Пролетарська трактується автором як своєрідний стрижень, на який нанизуються багатофункціональні квартали, де запланована нове життя, що підвищує статус території.

У проекті Е. Антонова спробувала вирішити конфлікт функціональних, історико-культурних та архітектурних сюжетів за допомогою часткового перенесення під землю сучасної інфраструктури, що не відповідає 19 століттю. Расслаівая вулицю по вертикалі на два рівня, підземний простір автор віддає під автомобільну стоянку, а рівень землі - пішоходам і велосипедистам.

Також перше місце в цій номінації дісталося випускниці бакалаврату, колишній студентці О. Железняк і М. Корелин Олені Груздевої за розробку концепції перспективного розвитку та благоустрою території Центрального ринку та прилеглої території. Згідно з цим проектом, простір між Торговим комплексом і будівлею ринку має перетворитися в рекреаційно-прогулянкову зону. Існуючу торгову функцію автор пропонує перемістити у вбудовані в фасад будівлі конструкції, на майданчик в торці ринку і до новоствореної об'ємно-просторову структуру. Додаткову площу над ринком і вздовж нього можуть зайняти комерційні приміщення і майстерні. Також цей проект передбачає появу co-working центру. Крім фудкорту на верхньому поверсі ТК, функцію громадського харчування будуть виконувати невеликі літні кафе.

Диплома I ступеня в номінації «Графічний дизайн» удостоєна робота Віри Комин. Будучи студенткою специалітети вона розробила фірмовий стиль для немодельний агентства «НЕТ» ІРНІТУ (науковий керівник - доцент Ольга Ігнатьєва).

У номінації «Дизайн костюма» срібним призером стала автор жіночої молодіжної колекції одягу «Небо. Птах. Дівчина »Анна Носова (наукові керівники - доценти кафедри Марина Дагданова і Світлана Мурашова).

Дипломний проект А. Носовий є колекційну лінію суконь для дівчат. У роботі автор прагнув передати політ, птахів, небо, жіночу красу. Об'ємні наряди витончено огортають тіло моделі, немов занурюючи її в велику хмару. Натхненням до творчості автора послужили роботи в стилі японського деконструктивізму.

Крім того, в рамках конкурсу визначили авторів кращих випускних кваліфікаційних робіт по монументально-декоративного мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва і народних промислів.

Друге місце в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» завоювала випускниця специалітети кафедри Дар'я Грішукова. Під керівництвом І. Дьяченко та А. Лук'янової вона працювала над створенням декоративного панно «Чайний шлях».

Заохочувальним дипломом НРО «Союз художників Росії» заочно нагородили автора композиції «Великі відкриття в області кераміки» Анастасію Панюшкіну (науковий керівник - доцент Ольга Копенкина).

Як повідомила О. Железняк, найбільший інтерес у журі викликали роботи Е. Антонової та А. Груздевої, спрямовані на поліпшення дизайну міського середовища. Ці проекти відрізняє актуальність обраної теми, серйозний передпроектний аналіз, глибока і високопрофесійна проробка матеріалу, якісне володіння різними професійними навичками (ручний графікою, комп'ютерним моделюванням і проектуванням, макетуванням середовища).

Відзначимо також, що в програму огляду-конкурсу увійшли і інші заходи. Організатори підготували серію презентацій і майстер-класів від провідних російських і зарубіжних архітекторів і дизайнерів. Крім того, на майданчику НГУАДІ відбулися Міжнародна науково-методична конференція «Сучасні технології та методики архітектурно-художньої освіти» та Міжнародний конкурс навчально-методичної літератури.

Ольга Балабанова

У матеріалі використані

планшетні зображення,

надані Ольгою Железняк,

а також фото з сайту https://yadi.sk/d/VFe4ADJFvRoa9