Студенти ИрГТУ завоювали перше місце в командному та особистому першості на Всеросійській студентській олімпіаді «Екологія і безпека життєдіяльності». Крім того, команда ИрГТУ визнана кращою в практичному конкурсі «Перша допомога потерпілому», розділивши п'єдестал пошани з командою Російського університету дружби народів (м.Москва). За перший приз боролися 20 команд з різних куточків Росії: Іркутськ, Москва, Казань, Ставрополь, Єкатеринбург, Красноярськ, Перм, Новосибірськ, Юрга і ін.
«Обличчям» НІ ИрГТУ на олімпіаді стали студентки IV курсу інституту надрокористування Ірина Старчукова, Анастасія Рябєва і Ксенія Ілюкіна. Як зізналася І. Старчукова, боротьба за лідерство виявилася вельми непростою: «Цього року участь в олімпіаді брали 20 команд з 15 міст Росії. Всі вони виявилися сильними суперниками, виграти було складно. Однак така кількість гідних супротивників лише надає додаткову гостроту боротьби », - поділилася І. Старчукова.
Нелегко було і переможниці особистої першості, студентці IV курсу інституту надрокористування ИрГТУ Анастасії Рябєва. Щоб довести своє право вважатися знавцем в питаннях екології та БЖД, дівчині довелося двічі відповідати на каверзні питання організаторів олімпіади в рамках заданих тематик.
«Вперше за всю історію проведення олімпіади нам не вдалося з першого разу виявити лідера особистої першості, - розповідає голова журі, завідувач кафедри промислової екології та безпеки життєдіяльності ИрГТУ, професор Світлана Тимофєєва. - За підсумками відбору однакову кількість балів набрали 10 осіб. Членам журі довелося організувати додатковий тур, який і визначив трійку кращих ».
С. Тимофєєва зазначила, що гідні результати в тих чи інших конкурсах олімпіади показували всі учасники, тому було вирішено заснувати ряд додаткових номінацій. Так, дипломом в номінації «Практична значимість» відзначений проект студентів Російського державного університету нафти і газу ім. І. М. Губкіна. Хлопці пропонують побудувати сміттєпереробний завод, щоб ліквідувати величезне звалище в 15 метрах від житлового масиву, розташовану в с. Торбеево Липецької області. Виступ автора проекту, студентки IV курсу РГУ Нафти і газу Ольги Шібаковой виявилося настільки цікавим, що дівчина отримала спеціальну грамоту від голови журі С. Тимофєєвої.
«Ми вперше беремо участь в цій олімпіаді, було цікаво спілкуватися з однодумцями з усієї країни. Наш виступ не виявилося непоміченим, а значить, у своїй роботі ми рухаємося в правильному напрямку, - ділиться враженнями О. Шібакова.
Проект студентів Російського університету дружби народів, присвячений агротуризму, був визнаний «Кращою креативної ідеєю». Як розповів студент IV курсу РУДН Євген Зенін, агротуризм - перспективний напрямок, що дозволяє туристам не просто відпочити в сільській місцевості, а й повністю зануритися в сільську життя. Гості беруть активну участь в традиційному сільському праці: доять корів, печуть хліб і т.п. У своєму виступі Е. Зенін показав розвиток агротуризму на прикладі рідної Калузької області. З Іркутська Є. Зенін відвіз також диплом «За третє місце в особистій першості».
«Несподівано і дуже престижно перемогти в такій великій олімпіаді, - каже московський студент. - Тут дійсно все дуже серйозно, відмінна організація, якісно продумані завдання. Незважаючи на те, що деякі питання я не вивчав в рамках навчальної програми, особливих складнощів це не викликало. Можна сказати, що все, про що нас запитували, - питання з життя, тому відповіді на них мені підказало саме життя ».
Всеросійська студентська олімпіада «Екологія і безпека життєдіяльності» проходила в ИрГТУ 21-23 листопада. Вона стала найчисленнішою за кількістю учасників за всю історію проведення цієї олімпіади в університеті. Конкурсні заходи олімпіади тривали два дні і включали в себе теоретичну і практичну частини. Майбутнім екологам і фахівцям в області охорони праці належало відповідати на питання, а також демонструвати свої вміння надавати першу допомогу постраждалим. Олімпіадні завдання охоплювали такі напрямки: безпека життєдіяльності в біосфері і техносфери; поведінку в надзвичайній ситуації і надання першої допомоги потерпілому; закони і правила екології; глобальні екологічні проблеми.
Результати Всеросійської студентської олімпіади «Екологія і безпека життєдіяльності»
Юлія Барахтенко,
фото Анастасії Слєпнєв