ІРНІТУ-Заробітна плата викладачів ІРНІТУ підвищиться з 1 вересня

1 вересня відбувся Вчена рада ІРНІТУ під головуванням ректора Михайла Корнякова. На засіданні були розглянуті питання, що стосуються внесення змін до Положення про оплату праці науково-педагогічних працівників, в частині збільшення їх посадових окладів, затвердження введення системи ефективного контракту НПР і зміни регламенту роботи Вченої ради ІРНІТУ.

Михайла Корнякова

З першого питання доповіла начальник управління економіки університету Наталя Максимова З першого питання доповіла начальник управління економіки університету Наталя Максимова. Вона повідомила, що відповідно до Розпорядження Уряду РФ від 30.04.2014 N 722-р «Про затвердження плану заходів (" дорожньої карти ")" Зміни в галузях соціальної сфери, спрямовані на підвищення ефективності освіти і науки "» до кінця 2017 року рівень середньомісячної заробітної плати викладачів повинен складати 200% від середньомісячної заробітної плати по регіону. За оцінкою економічного блоку університету, в середньому посадові оклади викладачів і наукових співробітників ІРНІТУ зростуть на 24%.

Наприклад, з 1 вересня посадовий оклад професора ВАК, доктора наук складе 37 333 руб .; доцента, кандидата наук, доцента ВАК - 24 000 руб .; доцента, кандидата наук - 23 000 руб .; старшого викладача без наукового ступеня - 12 800 руб.

Таблиця посадових окладів ПНР

Таблиця посадових окладів   ПНР

Начальник управління економіки наголосила, що посадовий оклад - це базова частина, до якої ще додається районний коефіцієнт і північна надбавка (50%). А за підсумками виконання показників ефективного контракту, нараховується 25% стимулююча виплата.

А за підсумками виконання показників ефективного контракту, нараховується 25% стимулююча виплата


Про введення системи ефективного контракту для педагогічних працівників ВПО поінформував членів вченої Ради проректор з навчальної роботи вузу Дмитро Огнєв. 30 серпня набув чинності наказ ректора ІРНІТУ про перехід науково-педагогічних працівників на систему ефективного контракту, яка вводиться в вузі вперше, на виконання вимог законодавства РФ з метою вдосконалення оплати праці науково-педагогічних працівників.


«Основна ідея ефективного контракту - домагатися не ефективності процесів, а отримання конкретних результатів в освітній, науковій та інших видах діяльності. Контракт буде вважатися ефективним, якщо викладач, відповідно до своєї наукового ступеня і займаної посади, набере певну кількість балів, і виконає обсяг робіт на 50 і більше відсотків від встановленого мінімального планового значення. Наприклад, у кандидата наук, доцента ВАК встановлено мінімальну планове значення 70 балів. Якщо протягом навчального року він набирає 35 балів, це означає, що контракт виконаний і може вважатися ефективним. Набирає від 36 до 70 балів, йому належить стимулююча виплата, понад 70 - отримує преміальну виплату ».


Також Д. Огнев підкреслив, що протягом року ректор вузу має право внести зміни в базові показники ефективного контракту в бік зниження мінімального планового значення і розширення списку показників. На всі питання, що стосуються введення в дію Регламенту управління системою ефективного контракту, науково-педагогічні працівники можуть отримати відповідь під час зустрічі з керівництвом вузу в актовому залі 5 вересня в 13-00.


За інформацією начальника юридичної служби правового управління Ольги Пенізевой, в регламент роботи Вченої ради внесено деякі зміни За інформацією начальника юридичної служби правового управління Ольги Пенізевой, в регламент роботи Вченої ради внесено деякі зміни. Зокрема, відповідно до чинного статуту ІРНІТУ, виключений орган управління університетом - Президент. Також зміни торкнулися виборів Вченої секретаря Вченої ради і форми проведення засідань. За новим регламентом засідання Вченої ради проходять у відкритій формі. Будь-який співробітник університету може взяти участь в засіданні, необхідно тільки заздалегідь повідомити про свою присутність Вченої секретаря Вченої ради.