Історія хлопчика-косплеєрів: "Я просив бабусю шити костюми з мультиків, а зараз працюю на кіностудії"

Андрій в 14 років (зліва) в образі і сьогодні - на роботі

Продовжуємо розповідати, як склалося життя екатеринбуржцев, які в юності з головою поринули в якусь субкультуру. На черзі - косплеєри. Андрій твердо з 14 років придумував собі різні образи, шив і майстрував костюми, брав участь в шоу.

У багатьох косплей асоціюється виключно з анімешниками, але Андрій пародіював і героїв комп'ютерних ігор, і відомих музикантів, і вигаданих персонажів. У 20 років вирішив, що на сцену більше не піде, але зате кілька років організовував свій фестиваль, в якому був членом журі. Про те, як з'явилося захоплення косплеєм і у що воно вилилося, Андрій розповів в інтерв'ю E1.RU.

- Все почалося зі звичайного Хеллоуїна, - згадує Андрій. - Я перестарався, зробив занадто класний костюм, і друзі мені сказали: "Так ось є ж фестивалі, йди, візьми участь". І якось все закрутилося. Ми зібрали свою команду і почали брати участь в фестивалях, а потім організували свій і взагалі пішли з головою в цю субкультуру.

- Які саме у вас були герої? class = "_">

- У мене були два образи, пов'язаних з аніме, а решта - або взагалі оригінальні, або ті, які виконані в якийсь стилістиці, але не прив'язані до конкретного бренду. Наприклад, стімпанк, кіберпанк, електронна музика. Зараз косплей з самодіяльного хобі перетворився на щось більше. Як КВН зі звичайного захоплення став цілим рухом, так і тут. Косплей - це далеко не просто: пошив собі костюм і все. Працюють величезні студії, професіонали, які роблять образи мало не на кінематографічному рівні.

Той самий костюм на Хеллоуїн, з якого все почалося

- А ви, коли починали, напевно своїми руками робили костюми? class = "_">

- Так, спочатку це було так. Шити я, звичайно, не вмів, просив бабусю: "Ба, ну, будь ласка, сшей костюм, ось так треба ..." А далі сам шукаєш перуку, робиш якийсь Мерч. Залежно від способу треба було або більше шити, або робити руками. Мій перший персонаж був з аніме D.Gray-man, яке було дуже популярно в 2009 році. Тоді все їх косплеєм, та й зараз таке є: приходиш на захід - а там мільйон однакових персонажів з популярної гри, наприклад. Щоб зробити перший костюм, я просто пішов в секонд-хенд, знайшов там відповідні штани і пальто, а потім бабуся обшила їх тканиною під той образ.

- Скільки часу, сил і грошей йшло на костюми? class = "_">

- Найчастіше багато костюми можна зробити зі звичайних речей. Є ті, на які йде два-три вечори, і вони будуть нітрохи не гірше тих, які шили півроку. А є ті, на які йде по кілька місяців. Уже в 2009 році були косплеєри, які шили собі костюми, вартість яких сягала 60-70 тисяч рублів тільки через матеріалу. Зараз це набагато дорожче.

За словами Андрія, зараз косплей перетворився на справжній бізнес. Люди готові витрачати на костюми величезні гроші, а фестивалі перетворюються в професійні покази мод. У його ж часи все це було звичайним хобі, яким хлопці займалися у вільний від школи і університету час.

Один з перших простих костюмів Андрія

- У 2013 році я зробив костюм за електронною дуету Daft Punk, - розповідає молодий чоловік. - У той момент вони були на хвилі, ми з другом взяли звичайні куртки, а потім обшили їх неонової стрічкою, зробили написи на спині, як у них. Це мій найскладніший образ, підготовка якого зайняла три місяці. Створення його - дуже трудомісткий процес. У мене є знайомі хлопці, які робили якісь образи по півроку або на поточний рік.

- А потім їх куди дівати? Висять в шафі роками або використовуються? class = "_">

- Є люди, які вийшли на сцену один раз, зробили фотосесію, і їм цього досить - повісили на плечі в шафу. Є ті, хто робить це все для себе, навіть на сцену не виходить. Деякі спокійно продають свої костюми. А є люди, які з одним костюмом об'їжджають всю країну, беруть участь у всіх фестивалях: як це так, я зробив костюм, треба його всім показати! Все по-різному. У нас було кілька образів, наскільки громіздких, що ми, виступивши один раз на сцені і отримавши своє призове місце, вийшли з будівлі ДК і акуратно віднесли їх на сусідню смітник. Просто нам навіть не було де їх зберігати. А деякі костюми прожили зі мною досить довго, я їх в різних випадках застосовував. Наприклад, веселив дітей, коли працював в таборі вожатим.

Косплей на електронних музикантів Daft Punk

- Як ставилися батьки і друзі до цього захоплення? class = "_">

- Мені пощастило в цьому плані з батьками, мама теж творча людина. Вони мене дуже підтримали. Це були не просто якісь іграшки, а й технічне захоплення. Багато костюми були технічно складними. Батьки мені тільки допомагали. Коли в 2011 році мені в голову прийшла божевільна ідея зробити свій фестиваль, першої, до кого я звернувся, була моя мама. І ось ми з нею протягом шести років робили фестивалі.

Андрій зізнався, що за освітою він енергетик і все життя був технарём, але тягнуло його і до творчих речей. Захоплення косплеєм зіграло свою роль, зараз молода людина працює на Свердловській кіностудії.

- Зараз я відповідаю за освітні процеси в дитячій школі кіно на кіностудії, формую освітні програми, придумую, кого з викладачів покликати, спілкуюся з дітьми. А ще займаюся івент-менеджментом на кіностудії, організую майже ті ж самі фестивалі, але трохи по-іншому. Цілком можливо, я знову повернуся до косплею, але сам вже не буду виступати на сцені, а буду таким "сірим кардиналом", який всіх контролює. Я вже, можна сказати, пенсіонер.

Я вже, можна сказати, пенсіонер

Зараз Андрій твердо виглядає як серйозна людина. І костюм у нього серйозний Зараз Андрій твердо виглядає як серйозна людина Команда Андрія на одному з фестивалів. Сам він - крайній праворуч Громіздкі деталі потім без жалю викидали З командою на одному з фестивалів у 2010 році Це оригінальний образ в популярному стилі стімпанк, 2011 рік Напівготовому рука. Технічна освіта в нагоді під час створення образів Андрій каже, що сьогодні він вже застарий для участі в костюмованих шоу, але організатором бути ще може

Нагадаємо, ми вже розповідали про дівчинці-Готі , Яка в юнацтві збирала сотні косих поглядів на вулицях, і про дівчині-Рольовики , Яка в 15 років водила додому бородатих мужиків, а зараз - ведуча шоу на радіо. Писали про молоду людину, яка в 13-14 років був панком, а потім виріс і перетворився в хіпстера . Ще у нас була історія про хіпі, яка зараз працює інженером-екологом і пише скарги на чиновників в прокуратуру. А до цього - розповідь про дівчинку-емо , Яка стала бізнес-леді і провідною мотивуючих тренінгів.

Якщо ви теж в молодості були скінхедом, хіпі, растаманом, Паркурщики або захоплювалися інший субкультурою і у вас є цікава історія, напишіть нам на пошту [email protected] class = "_"> або зателефонуйте +7 (343) 34-555-34 class = "_">. Також можна скористатися WhatsApp і Viber - їх номер +7 909 704 57 70 class = "_">.

Текст: Олена ХАЗІНУРОВА
Фото: Андрій твердо

Які саме у вас були герої?
Скільки часу, сил і грошей йшло на костюми?
А потім їх куди дівати?
Висять в шафі роками або використовуються?