Історія російського балету. На рубежі XVI століття зв'язок між Московською державою і Західною Європою стають тіснішими. До Європи стали частіше виїжджати російські дипломати, купці, мандрівники. За кордоном російські знайомляться з мистецтвом балету яке приваблює російських ошатністю і пишністю оформлення вистави. Крім іншого, немає необхідності розуміти іноземну мову. Розуміючи всю силу театру балету , Прогресивні люди того часу прагнули створити подібне мистецтво і в Росії створюючи тим самим історію російського балету. У XVII столітті все частіше з'являються народні і шкільні театри, так само створюється придворний театр. У 1669 році недалеко від Москви, дається перше уявлення придворного театру. У Ізмайловському палаці, вистава театру прославляє царя Олексія Михайловича. Придворний театр був дуже барвистий, з розкішними, пишними декораціями і костюмами. Всі спектаклі того часу були в основному біблійного змісту.
Через три роки після першого подання в селі Преображенському під Москвою була побудована «комедійна хоромина» для п'єси «Естер», а вже 8 лютого 1673 року в ній і проходить представлення першого в Росії балетного спектаклю. Цей був «Балет про фею і Еврідіки». У виставі, окрім танців та пантоміми, була присутня так само спів і сценічна мова. Це було обумовлено тим що, в аріях вихвалялась чеснота і доблесть царя - захисника музичного мистецтва і його покровителя.
Німецький композитор Генріх Шютц написав музику до балету, а поставив балет офіцер з найманих військових фахівців, які перебували тоді на російської службі - Нікола Ліма. Як відомо виконавцем головної ролі Орфея був він же.
Цей спектакль був наслідуванням західноєвропейським балетних спектаклів і не мав особливого значення для розвитку російського балету. Однак сам факт зародження в Росії мистецтва балету був дуже важливий. Цар Олексій Михайлович вмирає в 1676 році, «комедійна хоромина» закрилася, театральні вистави припинилися.
Минуло понад чверть століття. У Росії поновилися театральні вистави, за указом Петра I.На Червоній площі, в Москві був відкритий публічний театр. Балет того часу носив, називали не інакше як «театральне танцювання». Але, як і раніше чуже російському глядачеві іноземне мистецтво не прищепилося, і незабаром театр в Москві був закритий. Все це сторінки історії, історії російського балету. Повернемося однак в нашу сучасність. Сьогодні щоб подивитися спектакль необов'язково навіть виходити з дому, достатньо мати доступ до інтернету.
Світ балету.
ось тут я знайшов до речі дуже захоплюючий серіал, для домашнього перегляду. Так само можна знайти і театральні постановки і балет. автор -
переглядів 20 555
Також читають по цій темі: