Історія Артема Будаева і українського бренду одягу Ohueno

  1. З чого починалося Ohueno
  2. Як розвивався бренд
  3. Скільки грошей вклали в запуск
  4. Розвиток бізнесу
  5. Який прибуток
  6. Мої помилки
  7. Як люди реагують
  8. Плани на найближче майбутнє

Засновник бренду одягу Ohueno Артем Будаев три роки працював арт-директором в Діджитал-агентстві. І успішно продовжував би займатися цим і далі, якби підприємницька жилка і одна смілива ідея не змістили життєвий вектор хлопця в сторону запуску бренду одягу.

Артем ризикнув вкласти $ 4 тис. Заощаджень в пошив одягу з провокаційною назвою Ohueno. журналіст MC Today розпитав підприємця, як він створював бренд жовтих дощовиків, чому їх виробництво виявилося таким проблемним і що він відповідає людям на вулиці, чуючи закиди через слова Ohueno.

З чого починалося Ohueno

Засновник бренду одягу   Ohueno   Артем Будаев три роки працював арт-директором в Діджитал-агентстві

Артем Будаев, засновник Ohueno

У грудні 2016 року, коли я ще працював арт-директором в Діджитал-агентстві, ми з другом і колегою Миколою кизиловим вирішили взяти участь в «Кураж Базарі» і всі виручені від продажу гроші віддати на благодійність. Не було мети на цьому заробити, «Кураж Базар» надав нам безкоштовно місце на рік.

Ми продавали дві групи товарів: футболки та значки з придуманим нами ілюстрованим персонажем, який називався «Морячок» , А також масажери для спини, лаванду, дзеркальця - весь непотріб зі складу «неліквіду» в агентстві, де працювали.

Якось раз я йшов по складу і побачив щось жовте, стирчить з коробки. Це був дощовик з широким коміром, звичайна промоодяг, яку брендують під компанію. Так почалася історія Ohueno.

Я випросив одну коробку цих дощовиків для «Куражу» і вирішив, що було б класно на них щось написати. 15 хвилин в фоторедакторі я накидав якісь картинки. Так вийшла перша напис Ohueno, яку ми використовуємо досі.

Я хотів яскраво висловити почуття захоплення від того, що ми робимо. Також я хотів бачити напис, з якої сам би носив цю річ.

Дощовик з першого «Кураж Базару»

Я в той час не розраховував на якийсь вау-ефект. Просто було 80 дощовиків, які ми хотіли продати. Одна коробка - з нанесенням, ще дві - без нього, на випадок, якщо з нанесенням людям «не заходить».

Тоді я трохи схибив і почав продавати дощовики по 350 гривень. По правді кажучи, не думав, що їх будуть купувати. Було всього два розміри: XS і XL. Або короткі рукава в три чверті, або «супероверсайз». Але люди швидко розкупили всю коробку з нанесенням. Залишилися ще дві коробки.

На «Куражі» я зустрів Гаріка Корогодського, якому колись допомагав робити сайт для проекту Generation.ua. Я запитав: «Купіть у нас дві коробки дощовиків без нанесення?» Він відповів: «Ні, хочу з нанесенням».

У підсумку ми зробили написи на всіх дощовиках. Зараз вони використовуються в літньому кінотеатрі «Життєлюб», і коли йде дощ, пенсіонери ходять в дощовиках із написом Ohueno. Виглядає це просто чарівно.

Як розвивався бренд

«Кураж» пройшов, ми знайшли на складі ще чорні дощовики і поїхали з ними на фестиваль «Гешефт» в Одесу. І ось ми все продали, дощовиків більше немає, а люди продовжують писати на сторінку «Морячка» і питати, коли ж товар з'являться знову. Цих повідомлень було так багато, що у мене з'явився оптимізм.

Я відразу забронював доменне ім'я сторінок під Ohueno і почав думати, як зробити нові зразки товару.

Я відразу забронював доменне ім'я сторінок під Ohueno і почав думати, як зробити нові зразки товару

Я наївно вважав, що зараз намалюю якусь модель дощовика, потім знайду виробництво і тут же випущу нову партію. Все літо я намагався зробити зразки і зрозумів, що у мене взагалі нічого не виходить. Виробництвам я не був цікавий.

З плащової тканини в Україні і зовсім зле: її тут не справляють і завозять або в поганій якості, або в недостатній кількості. І до того ж не поставляють матеріал яскравих кольорів: жовтого, м'ятного, кислотно-малинового.

Я не хотів брати чужу модель і шити по ній. Ті дощовики, які є зараз - це результат більш ніж 40 експериментів. Кишені у перших зразків були прямі - тепер косі, капюшон доповнили кепкою та інше. Модель досі допрацьовуємо.

Модель досі допрацьовуємо

Не знайшовши виробництво, де можна було б відшити ці дощовики, я звернувся до швеям, з якими ми зробили 25 пробних версій. Дощовики відшили по-різному, до того ж практично всі вони були з різних тканин. Це була кустарщина. У першій версії навіть підкладки не було.

Продавали на тому ж «Куражі», тільки вже на платній основі - я орендував точку поруч з «Морячка». Всіх своїх перших покупців знаю в обличчя і досі підтримую з ними зв'язок. Розумію, що в першій і другій серії дощовиків було багато косяків, тому зараз клієнти можуть їх безкоштовно обміняти на найновіші версії.

Скільки грошей вклали в запуск

Оскільки в 2017 році я ще активно працював арт-директором, в Ohueno на деякий час взяв паузу, а вже в грудні випустив нову модель - сніговик. Це довгий дощовик з утеплювачем. Після чого я зрозумів, що мені подобається займатися цим набагато більше, ніж справою, яким я раніше заробляв на життя.

На початку 2018 роки я звільнився з роботи і вклав $ 4 тис. Особистих заощаджень в запуск бізнесу. Це не було одномоментно. З лютого по квітень я витратив цю суму на тканину і роботу з пошиття.

З лютого по квітень я витратив цю суму на тканину і роботу з пошиття

У мене з'явилося два бізнес-партнера: Саша Білецький, який відповідає за виробництво, і Юра Бежан, який домовляється з підприємствами, вирішує всі проблемні ситуації, веде облік товару і відправок.

Дощовики ми шиємо в Київській області (Калинівка, Васильків), шкарпетки - у Львові, трикотаж - в Харкові та Запоріжжі. Собівартість виробів - 700-800 гривень, але товар може коштувати і дорожче: залежить від логістики, наявності бракованих примірників та інше. Вартість дощовиків Ohueno - 1390 грн (короткий) і 1590 грн (довгий).

Вартість дощовиків Ohueno - 1390 грн (короткий) і 1590 грн (довгий)

Артем Будаев і Юрій Бежан

Розвиток бізнесу

Офіційний запуск запланували на березень. У лютому 2018 го ми відзняли першу фотосесію, і щоб не запускатися з порожньою сторінкою, 13 лютого я опублікував перший пост в Instagram. Залив фотографії, заплатив за рекламу.

І тут сталося непередбачене: весь запас продукції, а це 80 одиниць (30 сніговиків і 50 дощовиків), викупили за пару тижнів. Не залишилося нічого, що я планував продавати весь місяць! Ми не могли приборкати той попит, який існує до цих пір.

Ми не могли приборкати той попит, який існує до цих пір

Я як арт-директор в дикому захваті від того, як люди взаємодіють з нашим продуктом. Наші колеги-конкуренти дивуються, як ми можемо робити стільки фотосесій. У їхньому уявленні, це купа грошей, але у нас виникло ціле співтовариство людей, які активно просувають наш продукт.

Люди самі почали надсилати вже оброблені фотографії з нашими дощовиками. з Венеції, Китаю, Мачу-Пікчу і т. д.

На сьогоднішній день у нас є два канали продажів: заходи та соцмережі, в основному Instagram. У рекламу в Instagram навесні ми вклали близько $ 150 і два рази заплатили за участь в «Кураж Базарі» по 2500 грн.

У рекламу в Instagram навесні ми вклали близько $ 150 і два рази заплатили за участь в «Кураж Базарі» по 2500 грн

Який прибуток

Наші скромні $ 4 тис. Ми давно відбили, хоча працюємо лише вісім місяців. Першою партії з 150-ти дощовиків не вистачило, щоб повернути вкладені гроші. Ми надрукували і продали ще й футболки. Тоді вийшли в нуль.

На другу партію дощовиків і рушників нам потрібно було 140 тис. Грн, які залишилися з попередніх продажів. На другій партії ми вийшли в плюс.

На одному заході ми продаємо товару на 50-60 тисяч гривень. А на партії з 427 жовтих дощовиків - найпопулярнішого товару - заробляємо 219 тис. Грн прибутку. Всі гроші інвестуємо в нові продукти або в нарощування обсягу бізнесу.

Мої помилки

Ми косячіт кожен день через недосвідченість. Один зі свіжих прикладів - затія з тапочками.

В кінці весни ми вирішили, що було б непогано влітку продавати фірмові тапочки-слайди. У Китаї, де вони проводилися, затримали доставку через повінь. У підсумку ми запустили продажу 6 серпня.

У підсумку ми запустили продажу 6 серпня

Я подумав, що сезон вже майже закінчено, треба їх хоча б за собівартістю збути. Ми почали тапки бездумно продавати по 500 гривень, а на ділі вони виявилися одним з найбільш затребуваних наших продуктів. Ми розпродали понад 200 пар за чотири дні. Люди досі запитують про них.

Тепер ми більш грамотно підходимо до ціноутворення. Реакцію на новий продукт тестуємо або на особистих сторінках, або в Stories в Instagram. Запускаємо голосування, пропонуємо зробити попередні замовлення. Так розуміємо, чи варто робити цей продукт. Зазвичай виготовляємо 50-100 штук нової продукції і дивимося на попит.

Також ми по-іншому підходимо до питання просування товару. Раніше ми запускали рекламу в Instagram відразу і на всю суму. Зараз виставляємо товар, дивимося на реакцію аудиторії, аналізуємо цифри і розуміємо, що для просування цього продукту вистачить $ 6, а ось тут пішло не дуже - треба $ 12.

Жовті дощовики не потребують реклами. Але ми можемо залучати їх в рекламних цілях для збільшення кількості передплатників. Минулого місяця на рекламу в Instagram витратили 12,5 тис. Грн.

Грн

Як люди реагують

З кожним днем ​​люди реагують на нашу одяг все краще і краще. Спочатку я вислуховував багато негативу на «Кураж Базарі» або просто на вулиці, коли виходив в нашому одязі. «Ви вважаєте це нормальним?», «Тут же діти!» - подібні фрази я чув по три-чотири рази на день.

Я завжди ставлю цим людям один і той же питання: «А ви можете застосувати це слово в якомусь негативному контексті?» Поки що ніхто не зумів мені відповісти. Я їх відриваю цим маневром, так зазвичай все і вщухає.

Плани на найближче майбутнє

У жовтні ми хочемо відкрити наш перший магазин в Києві. Він буде на «Арт-заводі Платформа», біля центрального входу. Це місце, яке добре нам знайоме, адже ми тут починали нашу діяльність разом з «Кураж Базаром». Тепер нам не потрібно буде платити за участь в заходах, у нас з'явиться постійна точка, куди можна буде прийти і приміряти всі товари.

Я запитав: «Купіть у нас дві коробки дощовиків без нанесення?
«Ви вважаєте це нормальним?
Я завжди ставлю цим людям один і той же питання: «А ви можете застосувати це слово в якомусь негативному контексті?