Історія проекту · KeyVisual

  1. Розповідає Вадим Паясу 2007-2009 · Принципи революції
  2. 2009-2011 · Онлайн і оффлайн
  3. 2011-2014 · Онлайн-воркшопи
  4. Наші дні

Розповідає Вадим Паясу

2007-2009 · Принципи революції

Якщо хочете влаштувати революцію, потрібно почати з Головних Ідей. І сформулювати їх так, щоб вони оселилися в серці надовго.

У 2007-му я виклав в блог кілька своїх картинок і запитав: «Хочете, навчу так само?». Тоді в інтернеті щосили бушувала Техдизайн, картинки були красивими, і всі хотіли. Це питання було подією мікроскопічного масштабу, але з нього виросла велика і прекрасна екосистема всіх наших курсів.

Саме тоді з'явилася головна ідея, яку ми керуємося досі:

Результат найважливіше. Важливіше декорацій, важливіше роздавальних матеріалів і навіть важливіше краси лекторської виступу.

Як показав час, ідея виявилася хороша: на момент написання цієї замітки жодна школа графіки не може похвалитися студентським результатом, схожим на наш (серед інтенсивних онлайн-курсів, звичайно). Наша команда стала першою, яка зуміла поєднати дизайн, онлайн і навчання так, щоб домогтися від студентів помітного результату. Ми зробили революцію - до нас вважалося неможливим навчати дизайнерів дистанційно.

Ми зрозуміли просту річ: теорії не працюють. Щоб отримувати хороший результат, теорію потрібно спочатку перевести на іншу мову - мову рішень реальних завдань. Зате якщо вирішувати завдання, теорія засвоюється сама собою. Це призводить до другої важливої ​​ідеї:

Краще навчання - пряме зіткнення з практикою. Людина вчиться тому, що робить (і не вчиться тому, чого не робить). Ось чому якщо не робити актуальну роботу, можна навіки залишитися безглуздим теоретиком.

За п'ять років в інтернеті встигає змінитися три покоління людей - і на відміну від більшості вузів, ми це враховуємо.

Для своїх курсів ми підбираємо такі завдання, з якими дизайнери постійно стикаються в реальному житті. Ми вбудовуємо такі навички, які стануть в нагоді не коли-небудь потім, а на наступний день після закінчення курсу. І ми ніколи не будемо викладати теорію заради теорії - а тільки для того, щоб результат ставав краще.

2009-2011 · Онлайн і оффлайн

Інтернет дозволяє багато, але реальний світ дозволяє ще більше. Як тільки з'ясувалося, що наші курси працюють, стало зрозуміло: пора виходити в оффлайн.

Свій перший пробний тренінг ми провели в Києві - він був присвячений основам графіки і вмінню цю графіку продавати. Другий тренінг про графік відбувся в Москві в 2009-му і тривав уже два вікенду. Багато учасників тодішніх подій досі підтримують хороші відносини ( «Сон - для слабаків!»).

Живе спілкування розставило все на свої місця. Найжорстокіші тимчасові обмеження змушують користуватися найефективнішими, видовищними і швидкими прийомами.

Одними з перших ми навчили дизайнерів користуватися мікростоках - тому що вони економили 4-6 годин на попередній обробці картинок. Ми схвалюємо вміле використання плагінів і програм, на перший погляд не пов'язаних з ілюструванням. Ми обома руками за партнерство з дизайнерами суміжних професій. Ми заохочуємо навчальний копіювання професійних робіт, тому що моделювання працює в 10 разів швидше теорій.

Чит-коди і шорткати - настільки ж важлива частина роботи, як і прямолінійний самозагострювання. Іншими словами, якщо немає ніякої різниці в результаті, заощадь собі 30% часу.

Але кращий онлайн-формат поки не був знайдений. Ми провели кілька експериментальних заходів (в тому числі, «Промо-тренінг» на 120 чоловік і «Мегатренінг» на 500) - і з'ясували цікаву річ: результати стають набагато краще, якщо все відбувається в форматі інтенсиву. Тобто швидко, чітко і без часу на перепочинок (і, так, сон - для слабаків).

Ще одним уроком стало те, що студентам потрібні чіткі рамки і жорсткі правила, від яких не можна відступати. І важлива частина тренерської роботи націлена не на передачу знань (цей процес ніколи толком не працює), а на те, щоб змусити людину діяти.

Не варто думати, що це було легко. Більшість методик довелося осягати за рахунок власних проб і помилок. І можу відповідально заявити: за 7 років можна відмінно навчитися вчити - навіть якщо дуже хотіти. А ми хотіли і, врешті-решт, знайшли просту формулу:

Тренерська робота = на ⅓ показати, куди прагнути + на ⅓ розповісти, що робити, щоб туди потрапити + на ⅓ змусити, нарешті, це зробити, тисяча чортів!

Так ми прийшли до формату воркшопів. І поки це найефективніший формат інтенсивного онлайн-навчання в світі.

2011-2014 · Онлайн-воркшопи

На той момент все, що було доступно - відеотутори і деміарт-уроки сумнівної ефективності. Все, що можна було зробити, це спробувати пришити уривками засвоєні спецефекти до реальних замовлень.

Нам довелося з нуля придумати свій власний формат онлайн-навчання, який би враховував всі: різний стартовий рівень студентів, складність з демонстрацією відео і картинок, «дистанційний фотошоп» і обмежені часові рамки.

Ми домоглися приголомшливих результатів. Дивіться: 15-20 довільно взятих незнайомих людей за допомогою аудіовіщання вдається за тиждень навчити малювати якісні картинки. Рандомних незнайомих людей. За тиждень. За допомогою аудіо.

По-моєму, це дуже круто.

За цей час Техдизайн втратив новизну і актуальність. Всім набридли яскраві сайти, з якими абсолютно неможливо працювати. Кілька разів ми хотіли позбутися ярлика «Техдизайн», але виявили, що дуже складно на це піти, коли слово «Техдизайн» продає курси вдвічі краще.

Воркшопи останнього часу, проте, називаються «Ілюстрація за тиждень» або «Чарівна кнопка». Там ні слова про Техдизайн.

Та й в «базовому» мова не зовсім про нього. Там про те, як зробити красиво швидко і доступними засобами, навіть якщо не вмієш малювати. З моєї точки зору, це найкращий експрес-курс про комерційну графіку в світі (по крайней мере, я поки не бачив нічого ефективнішого).

Парадоксально, що Техдизайн рунету тимчасово не потрібен, а вміння швидко і якісно з осколків графіки творити осмислені картинки - як було потрібно, так і залишилося.

Наші дні

Сьогодні наша мета змінилася. Тепер мета - не навчити вас полірувати картинки (хоча куди без цього). Наша мета - дати вам набір інструментів для створення головного рекламного образу, який в різних форматах буде використовуватися всюди - і на екрані, і в пресі.

Часи Техдизайн пройшли, пора рухатися далі. Пора створити справжню екосистему для професійної роботи з рекламою. Прийшов час сказати нове вагоме слово.

Ми хочемо, щоб полку з нашими курсами стояла в кожній дизайн-студії. Ми хочемо заглянути в усі головні агентства і в робочій обстановці познайомитися з дизайнерами, які там працюють.

Ми хочемо, щоб екосистема KeyVisual стала найзначнішою віхою в історії російськомовної рекламної графіки.

Вадим Паясу - дизайн-тренер, практик, студійний консультант.

Приніс в російськомовне дизайн-спільнота ідею об'єднання дизайну, онлайну та навчання. Тривало і успішно навчає одну з найскладніших для навчання аудиторій - дизайнерів, в чому показав рекордну швидкість доведення студентів до результату, в тому числі, дистанційно. Віддає перевагу практичні рішення суто теоретичним знанням.

Техдизайн - різновид комерційної графіки, покликана бути максимально якісною, яскравою і чіпляє ( приклади ). На заході його називають «photo manipulation», хоча вимоги до якості картинки там катастрофічно нижче. Техдизайн включає елементи ретуші та колажу, але на відміну від метт-пейнт і традиційного ілюстрування, не вимагає від дизайнера вміння малювати руками.

KeyVisual basic - інтенсивний онлайн-воркшоп про створення рекламної графіки без вміння малювати. Після проходження воркшопу дизайнери здатні видавати якісну графіку для 99% замовлень на сайти і банери, вуличну рекламу і поліграфію.

У 2007-му я виклав в блог кілька своїх картинок і запитав: «Хочете, навчу так само?