- 2013: Facebook Oculus Rift DK1
- 2014: Facebook Oculus Rift DK2
- 2015: HTC Vive Developer Kit
- 2016: Daydream View від Google
- 2017: VR від Microsoft Windows
- 2018: Oculus Santa Cruz Developer Kit від Facebook
- 2019+
Шолом віртуальної реальності - ця фраза стала вже звичною і зрозумілою кожному, хто цікавиться технічними новинками. За останні шість років ринок VR-гаджетів значно еволюціонував, при цьому щороку у розробників з'являються нові можливості для створення нових дивовижних віртуальних світів.
Цю еволюцію іноді важко помітити, оскільки шолом віртуальної реальності випускаються в двох варіантах - бездротовому і дротовому. До 2018 року бездротові VR-шоломи поступалися провідним системам практично у всьому, за винятком кількох аспектів, таких як ціна, простота використання і мобільність.
Тому бездротова Gear VR від Samsung формально є лідером індустрії з 5 мільйонами проданих копій, які, по суті, поставлялися безкоштовно при покупці сумісного смартфона. При цьому вважається, що значна частина цих гарнітур фактично не використовується. Люди вважають за краще насолоджуватися віртуальною реальністю, купуючи гри вартістю від 20 доларів, які випускаються для менш портативних, але більш дорогих і потужних гарнітур начебто Rift, Vive або PSVR.
Очікується, що цей розрив між портативністю і якістю буде подолано в 2018 році, коли розробникам стануть доступні перші автономні бездротові VR-шоломи. Першими з них стануть системи, засновані на прототипі Santa Cruz від Facebook Oculus, але, швидше за все, керівники Google, Microsoft, Amazon і Apple також включаться в цю гонку, і ми дізнаємося про їх розробках протягом наступних двох років.
Погляньмо на останні шість років розвитку шоломів віртуальної реальності і розділимо цей період таким чином, щоб кожен читач зміг зрозуміти довгострокове напрямок, в якому рухається світ гаджетів для віртуальної реальності.
Представлений нижче список - це спрощена лінія розвитку VR-систем, початок якої, ймовірно, було покладено проектом FOV2GO, створеним в лабораторії змішаної реальності USC. Проект 2012 року, представлений в цьому відео, пропонував прості інструкції по збірці картонного боксу для мобільного пристрою, який давав можливість насолодитися досить примітивним VR-контентом. Це була ідея, яка через кілька років стане базовою VR-концепцією Google.
Багато фахівців, які працювали в тій лабораторії USC, в результаті заснували власні студії начебто Oculus і Survios, а в міру розвитку самої індустрії її лідери, включно з Марка Болас і Пола Дебевека, очолили команди Microsoft і Google. Це була хвиля, яка захопила кращих експертів в області VR і AR зі всього світу і понесла їх в «гавань» найбільших технологічних компаній.
Перехід до змішаної реальності - це щось більше, ніж просто вихід нових шоломів для VR або AR. Це не що інше, як повний реінжиніринг обробки фотографії до рівня захоплення найдрібніших деталей, а також фундаментальне переосмислення того, як комп'ютери взаємодіють з людьми. Чим більше ці системи знають про вас і навколишній вас світі, тим більш реалістичними і насиченими виглядають створені ними віртуальні світи і персонажі. Системи VR і AR можуть враховувати руху очей, частоту серцевих скорочень і повну карту вашої середовища з каталогізувати списком його об'єктів, який буде інформувати віртуальних жителів про те, як їм слід взаємодіяти з вами.
Шлях до цієї змішаної реальності займе багато часу. Проте, з моменту випуску FOV2GO щороку виходило щось нове, що давало розробникам нові можливості в плані створення віртуальних світів.
2013: Facebook Oculus Rift DK1
Перший комплект для розробників Rift, DK1, дозволяв користувачеві повертати голову вліво і вправо або вгору і вниз і як і раніше відчувати себе зануреним у віртуальний світ, створений розташованим неподалік персональним комп'ютером.
Система не володіла зручністю FOV2GO, яка використовувала телефон, але пропонувала більш досконалий віртуальний світ, створений більш потужним ПК.
2014: Facebook Oculus Rift DK2
Друга версія для розробників Rift, DK2, повчило зовнішню камеру, яка дозволила розробникам вперше відмовитися від використання окремого обладнання для відстеження положення тіла в просторі.
2015: HTC Vive Developer Kit
У першого комплекту для розробників Vive до шолома і контролерам були проведені дроти. Дуже скоро дроти до контролерів зникли, і користувачі отримали доступ до однієї з перших VR-систем, що дозволяла їм вільно переміщатися по кімнаті, використовуючи руки для захоплення і взаємодії з персонажами, предметами і навколишнім середовищем.
2016: Daydream View від Google
Будучи кроком назад в плані свободи пересування, перший шолом Daydream View в 2016 році вдало реалізувала всі переваги мобільного VR-шолома на основі смартфона - він був повністю бездротової і мав бездротової контролер-покажчик.
2017: VR від Microsoft Windows
Microsoft зробила великий крок вперед в 2017 році, запропонувавши більш легку систему настройки для дротових VR-систем. На відміну від Rift і Vive, шоломи на основі системи від Microsoft пропонують хорошу свободу пересування без використання будь-якого зовнішнього обладнання. Трекінг здійснюється завдяки двом камерам, вбудованим в шолом.
2018: Oculus Santa Cruz Developer Kit від Facebook
Комплект розробника Oculus Santa Cruz з бездротовими контролерами був вперше представлений в минулому році. Очікується, що шолом з'явиться в продажу вже в цьому році. Він забезпечує простоту настройки, реалізовану в продукті від Microsoft в 2017 році, поєднує її з мобільністю рішення від Google зразка 2016 року і пропонує ефект повного занурення і свободу переміщення, вперше реалізовані в гарнітурі від HTC 2015 року.
2019+
Ми свідомо не стали зупинятися на деяких моделях пристроїв віртуальної реальності, таких як Oculus CV1 з бездротовими контролерами, Playstation VR або HTC VIVE Pro. Ці комплекти є яскравими і популярними фінальними версіями, але вони не привнесли нічого нового, в порівнянні з їх же проміжними версіями. У даній статті важливіше було показати значущі віхи у розвитку пристроїв віртуальної реальності і спробувати визначити подальший напрямок розвитку індустрії пристроїв віртуальної реальності.
Цілком ймовірно, що команді Oculus доведеться багато чого переглянути після того, як розробники зроблять перші висновки на основі відгуків про роботу нової Santa Cruz. При цьому новий шолом від Facebook Oculus також може допомогти іншим виробникам зрозуміти, як краще розвивати свої власні автономні VR-системи.
Багато цікавих рішень побачив ринок за останні роки. Час покаже, чи достатній це термін для того, щоб новинка від Oculus змогла стати по-справжньому затребуваним споживчим продуктом.
Сподобалася ця стаття?
Відправ посилання друзям або зроби репост в соцмережах. Дякуємо!
Цікавить віртуальна реальність?
підписуйся на наш Facebook , групу в ВК і додай сайт 1VR.RU в закладки.
Ми завжди раді співпраці, але пряме копіювання матеріалів можливе тільки за умов згадування клікабельно посилання 1vr.ru. Це все про що ми просимо.
Сподобалася ця стаття?Цікавить віртуальна реальність?