Історія пісні "Перемен" ( "Хочу змін!") Рок-групи "Кіно"

  1. Цікаві факти

Гарна пісня запросто може почати жити своїм життям, непідвладною волі автора Гарна пісня запросто може почати жити своїм життям, непідвладною волі автора. Вона обростає легендами, трактується на всі лади, а часом стає гімном який-небудь групи однодумців або цілого покоління. Цікаво, що автор, навіть якщо він не радий тому, що відбувається, нічого вже змінити не може, скільки б не намагався пояснити, який сенс він вкладав у слова або за яких обставин написав композицію.

Так склалася історія пісні «Змін» ( «Хочу змін!») Рок-групи «Кіно». Виктор Цой склав її в січні 1985 року і вперше виконав на четвертому фестивалі Ленінградського рок-клубу.

Там її почув режисер Сергій Соловйов, якому потрібен був музикант для виступу в заключній сцені фільму «Асса». Він відправився за сцену, запросив Цой зіграти в картині і попросив його не виконувати «Змін» до прем'єри. Віктор без вагань погодився, і група «Кіно» дійсно не грала її до виходу фільму на екран.

Далі почалася перебудова, в країні відбулися круті зміни, все різко осміліли і кинулися критикувати владу. А фраза «Ми хочемо змін» з пісні, яку весь Радянський Союз почув в «Асі», набула особливого значення, що стало несподіванкою для Цоя.

Він завжди підкреслював, що не вважає цю композицію «піснею протесту», а себе - борцем за зміни. Її присутність в «Асі» для нього теж було незрозуміло, і це підтверджує, що Віктор вкладав в текст зовсім не той зміст, який народ прагне в ньому знайти.

Георгій Гур'янов стверджував, що «вона ніякого політичного сенсу не мала, а тільки філософський». У книзі «Тимур. "Брехати тільки правду!" »Катерини Андрєєвої наводяться його слова про те, що в« Змін »говориться« про занепокоєння, незадоволення », а далі вже слухачам належить« додумати пісню по-своєму ».

Люди, які на мітингах співають цю пісню, викликають у музикантів жарти і сміх. Не більше. «Змін» писалася не для натовпу. Чи не для стада. Займенник «наші», що використовується в тексті, відноситься до дуже вузького кола людей. Найближчих, з якими, можливо, ти сидиш поруч на кухні щовечора.

Георгій Каспарян

В одному з інтерв'ю Віктор Цой висловив надію, що коли-небудь люди розберуться з істинним значенням пісні, і «все стане на свої місця». Але все сталося якраз навпаки. «Змін», як і раніше, продовжують використовувати політичні партії, громадські організації, народні рухи і учасники акцій протесту. Розповідати про них немає сенсу, та й нецікаво.

«Змін» увійшла в альбом «Останній герой», випущений в 1989 році. Журнал "Time Out" включив її в список «100 пісень, що змінили наше життя», а в рейтингу ста кращих пісень російського року в двадцятому столітті, який склали слухачі «Нашого радіо», вона займає 28-е місце.

Для проекту «Кінопроби» пісню виконала група «МультFільми». Кавер-версії «Змін» записували багато «Звірі», «Інспектор» і навіть Надія Кадишева.

Цікаві факти

  • Кажуть, що члени групи «Кіно» недолюблювали пісню і між собою називали її «пельменем».
  • Не виключено, що Віктор Цой написав музику до пісні під враженням від композиції "Barbarism Begins at Home" групи The Smiths.

Текст пісні «Змін» - Віктор Цой, Кіно

Цитати про пісню