З давніх-давен люди хотіли відобразити прекрасні миті свого життя, явищ природи, висловити почуття прекрасного через матеріальну форму. Так поети пишуть вірші, композитори складають музику, а художники втілюють прекрасне на полотні. З винаходом фотоапарата і розвитком фотографії це стало більш реально. Історія розвитку фотографії налічує безліч спроб, ще до створення першої фотографії, відтворити процес фотографування, коли математики досліджуючи оптику заломлення світла з'ясовували, що зображення перевертається, якщо пропустити його в темну кімнату через маленький отвір.
У 1604 р німецький астроном Йоганн Кеплер відкрив математичні закони відбиття світла в дзеркалах. Ці закони пізніше започаткували теорію лінз, дотримуючись якої італійський фізик Галілео Галілей винайшов перший телескоп для спостереження за небесними тілами. Принцип заломлення променів був встановлений, але зберігати отримані зображення на відбитках ще могли.
У 1820-і рр .. Жозеф Ньєпс Нісефор винайшов спосіб збереження отриманого зображення в камері-обскура. У ній падає світло оброблявся асфальтовим лаком (аналог бітуму) на поверхні зі скла. За допомогою асфальтового лаку зображення набувало форму і ставало видимим. Таким чином вперше в історії розвитку фотографії та всього людства картину створював не художник, а падаючі промені світла в ламанні.
У 1835 р англійський фізик Вільям Тальбот винайшов відбиток фотографії - негатив і за допомогою камери-обскура Ньепса зміг з його допомогою поліпшити якості фотозображень. Після появи цього нововведення знімки стало можливим копіювати. Тальбот зробив свою першу фотографію, на якому було зображено його власне вікно з чітко переглядається віконної гратами. Пізніше він написав доповідь, в якому називав художнє фото світом прекрасного, так Тальбот заклав в історію фотографії один з майбутніх принципів друку фотографій.
У 1861 р фотограф з Англії Т. Сеттон винайшов перший в історії фотоапарат з єдиним дзеркальним об'єктивом. Принцип роботи цього фотоапарата полягав в наступному, на штатив закріплювався великий ящик з непроніаемой для світла кришкою зверху, але через яку була можливість вести спостереження. Об'єктив ловив фокус на склі, де за допомогою дзеркал формувалося зображення.
У 1889 р в історії розвитку фотографії з'являється ім'я Джорджа Істмана Кодак, який запатентував першу в світі фотоплівку у вигляді рулону, а пізніше і фотокамеру "Кодак", яка підходить спеціально для цієї фотоплівки. В майбутньому, назва "Kodak" стало брендом великої компанії. Найцікавіше, що назва не має сильної смислового навантаження, все напросто Істман вирішив придумати слово, яке починається і закінчується на одну і ту ж букву.
У 1904 році брати Люм'єр випустили пластини для кольорового фото під торговою маркою "Lumiere". Ці пластини пізніше стали основоположниками майбутнього кольорової фотографії.
У 1923 р був винайдений перший фотоапарат в якому використовується 35 мм плівка, взята з кінематографа. Це дало можливість отримувати невеликі негативи і друкувати великі зображення лише цікавлять знімків. Через 2 роки фотоапарати фірми "Leica" вийшли в масове виробництво.
У 1935 р фотоапарати Leica 2 стали комплектуватися окремим відеошукачем, потужної фокусіровочной системою, що поєднують дві картинки в одну. Згодом в нових фотоапаратах Leica 3 з'являється можливість використання регулювання тривалості витримки. Дуже довгі роки фотоапарати Leica були сильними і невід'ємними інструментами в іскусствае фотографії в світі.
У 1935 р компанія "Kodak" випустила кольорові фотоплівки "Кодакхром" в масове виробництво. Але ще тривалий час при друку їх необхідно було віддавати на доопрацювання після проявлення де вже накладалися кольорові компоненти під час проявлення.
У 1942 р компанія "Kodak" почала випуск кольорових фотоплівок "Kodakcolor", які стали одними з популярних фотоплівок для професійних і аматорських камер наступні півстоліття.
У 1963 р переворот в друк фотографій внесли фотокамери "Polaroid", які давали можливість друкувати фотографію миттєво після отриманого знімка одним натисканням. Всього лише потрібно було почекати кілька хвилин, щоб на порожньому відбитку з'явилися контури зображень, а потім проступала цілком кольорова фотографія гарної якості. Ще наступні 30 років універсальні фотоапарати Polaroid стануть займати провідні місця в історії фото, щоб поступитися епосі цифрової фотографії.
У 1970-х рр. фотоапарати стали комплектувати вбудованим експонометром, автофокусуванням, автоматичними режимами зйомки, в аматорських 35 мм камерах була присутня вбудована фотоспалах. Пізніше до 80-х років фотоапарати почали забезпечуватися р / к панелями, які показували користувачеві програмні установки і режими фотокамери. Ера цифрової техніки тільки починалася.
У 1974 р за допомогою електронного астрономічного телескопа була отримана перша цифрова фотографія зоряного неба.
У 1980 р компанія "Sony" випустила на ринок цифрову відеокамеру Mavica. Зняте відео зберігалося на гнучкому перезаписувати флоппі-диску, який можна було багато разів прати для нового запису.
У 1988 р компанія "Fujifilm" офіційно випустила в продаж перший цифровий фотоапарат Fuji DS1P, де фотографії зберігалися на електронному носії в цифровому вигляді. Фотокамера володіла 16Mb внутрішньої пам'яті.
У 1991 р компанія "Kodak" випускає цифрову дзеркальну фотокамеру Kodak DCS10, що має 1,3 mp дозволу і набір готових функцій для професійної зйомки цифрою.
У 1994 р компанія "Canon" постачає деякі моделі своїх фотокамер системою оптичної стабілізації зображень.
У 1995 р компанія "Kodak", слідом за Canon припиняє випуск популярних останні півстоліття плівкових своїх фірмових фотокамер.
2000-х рр. Стрімко розвиваються на базі цифрових технологій корпорації Sony, Samsung поглинають більшу частину ринку цифрових фотоапаратів. Нові аматорські цифрові фотоапарати швидко подолали технологічну кордон в 3Мп і за розміром матриці легко змагаються з професійною фототехнікою маючи розмір від 7 до 12 Мп. Незважаючи на швидкий розвиток технологій в цифровій техніці, таких як: розпізнавання особи в кадрі, виправлення відтінків шкіри, усунення ефекту "червоних" очей, 28-кратне "масштабування", автоматичні сцени зйомки і навіть спрацьовування камери на момент посмішки в кадрі, середня ціна на ринку цифрових фотокамер продовжує падати, тим більше що в аматорському сегменті фотоапаратів почали протистояти мобільні телефони, забезпечені вбудованими камерами з цифровим зумом. Попит на плівкові фотоапарати стрімко впав і тепер спостерігається інша тенденція підвищення ціни аналогової фотографії, яка переходить в розряд раритету.
джерело: www.linefoto.ru