IT News: «Академія Айті» створила російську платформу MOOC

  1. Юрій Курочкін

IT News Новини ринку Новини ІТ Юрій Курочкін

| 04.09.2013

Російської компанії «Академія Айті» виповнилося 18 років. Своє повноліття вона зазначила прес-конференцією, на якій представила оцінку світових трендів в сфері освіти, підсумки роботи і нову платформу MOOC.

Голова ради директорів ГК «Айті» Тагір Яппаров в своїй доповіді зазначив, що сфера освіти в останні роки переживає найбільші зміни за всю її історію. Голова ради директорів ГК «Айті» Тагір Яппаров в своїй доповіді зазначив, що сфера освіти в останні роки переживає найбільші зміни за всю її історію Що почалося в 1990-і роки проникнення IT-технологій в освітні процеси в 2010-і роки призвело до якісного стрибка: система освіти сьогодні вже не просто використовує ІТ, а базується на них. Ставши реальною альтернативою класичному підходу, вона знімає вікові, соціальні та географічні бар'єри, дозволяючи вести заняття одночасно з сотнями тисяч учнів. Цей світовий тренд отримав назву MOOC (massive open online courses - «масові відкриті онлайн-курси»). Самий показовий приклад - освітній портал Coursera ( www.coursera.org ), На 485 курсах якого зареєстровано понад 4,5 млн учнів з двох сотень країн, включаючи Росію.

«Поступово руйнується монополія традиційних вузів і шкіл на освіту - зростає затребуваність електронного навчання», - стверджує Тагір Яппаров і цитує висловлювання професора Де Джун Хвана (Dae Joon Hwang) з корейського університету Sungkyunkwan: «Нашим головним конкурентом в найближчі 10 років буде Google ... якщо ми залишимося живі ».

Стрімкий розвиток відкритого навчання ставить гострі проблеми перед традиційною системою освіти, в тому числі навчальними центрами, де готують сертифікованих фахівців з продуктів тих чи інших IT-вендорів. Є проблеми і у самій MOOC - наприклад, не до кінця ясно, як буде оплачуватися праця викладачів з підготовки навчальних матеріалів і ведення занять в рамках цієї системи. Проте очевидно, що МООС докорінно змінює технології освіти. Усвідомлюючи це, «Академія Айті» створила першу російську платформу MOOC - CourseHub, яка може бути використана вузами, великими корпораціями та урядовими органами для вирішення завдань масового навчання. Ця платформа, зокрема, дозволить здійснювати навчання людей з обмеженими можливостями, а їх в Росії більше 13 млн.

Для демонстрації можливостей платформи запущений соціальний портал «З комп'ютером на" ти "» (скомпьютеромнати.рф), на якому, як розповів ректор «Академії Айті» Для демонстрації можливостей платформи запущений соціальний портал «З комп'ютером на ти » (скомпьютеромнати , Можна пройти безкоштовні російськомовні курси по IT-послуг: навчитися користуватися сервісами «електронного уряду», здійснювати покупки в інтернет-магазинах, бронювати онлайн готелі та авіаквитки і т. П.

У 2012-2013 навчальному році в рамках освітніх проектів «Академії Айті» за програмою «Електронний громадянин» в різних регіонах країни навчилися більше 50 тис. Громадян пільгових категорій. Більше 40 тис. Педагогів завершили другий етап програми «Навчання та методична підтримка вчителів по використанню електронних освітніх ресурсів», десятки тисяч слухачів пройшли навчання на авторизованих курсах провідних вендорів. Оборот навчального напрямки в минулому навчальному році виріс на 22%, склавши 364 млн рублів: 67% доходу принесло очне навчання, 25% - дистанційне, 5% - консалтинг і 3% - бізнес-курси. Серед тематичних напрямків 80% займають ІКТ-технології, 10% - інформаційна безпека, 7% - менеджмент і управління проектами, 3% - питання державного і муніципального управління.

Відповідаючи на питання про подальше розширення освітнього бізнесу «Академії Айті», Тагір Яппаров ні дуже оптимістичний: темпи розширення IT-навчання корелюють з динамікою розвитку IT-ринку, а він, за прогнозами, виросте в Росії всього на 7%. Компанія планує активно розвивати електронне навчання і збільшувати його частку в обороті.
Відповідаючи на питання про подальше розширення освітнього бізнесу «Академії Айті», Тагір Яппаров ні дуже оптимістичний: темпи розширення IT-навчання корелюють з динамікою розвитку IT-ринку, а він, за прогнозами, виросте в Росії всього на 7%

Ключові слова: IT-ринок , освіту і навчання

Журнал IT-News № 14/2013 (04.10) [ PDF ] [ Підписка на журнал ], Тижневик IT Weekly № 36/2013 (10.09)

компанія: Academy IT | академія Айті

про авторів

Юрій Курочкін

Курочкін Юрій Олександрович - журналіст, з 2001 року член Спілки журналістів РФ і Міжнародної федерації журналістів. Закінчив радіотехнічний факультет Московського фізико-технічного інституту в 1964 році. Був аспірантом академіка П. К. Анохіна, займався розробками медичної техніки, вивчав поведінку тварин, кандидат біологічних наук. Починаючи з 1995 року активно співпрацював з різними друкованими виданнями, працював оглядачем в журналах «Домашній комп'ютер», «Connect! Світ зв'язку »,« Кабельник »та ін. З 2005 р - оглядач газети« IT News ».