9 квітня відбувся останній із серії джазових концертів Данила Крамера в цьому році. Головним гостем був Денис Мажуков - відомий не тільки в Росії, але і в США виконавець класичного рок-н-ролу. Це був самий «гучний» з усіх концертів, які привозив Данило Крамер в наше місто. На сцені були Денис Мажуков - вокал, фортепіано; Данило Крамер - фортепіано; Олександр Тимофєєв - ударні; Володимир Чиркін - бас-гітара. Грали класичний рок-н-рол і бугі. Перше відділення було, по суті, сольною програмою Дениса Мажукова, російського короля рок-н-рола, як його називають на Заході. Чи не багато виконавців удостоюються персонального прізвиська, особливо яке є титулом (як Дюк Еллінгтон, Каунт Бейсі, Кінг Олівер). У другому відділенні обидві зірки вже грали разом, на поставлених поруч роялях. Виступ однозначно варто відвідати, і нехай заздрять ті, хто пропустив такий чудовий і заводний концерт!
Взагалі, Денис Мажуков - учень в той час ще молодого педагога училища імені Гнесіних Данила Крамера. До того ж син відомого композитора Олексія Мажукова, автора багатьох хітів радянської естради. Але він не захотів йти по стопах батька і вибрав свій шлях, у своїй області творчості значно перевершивши свого вчителя.
Денис Мажуков на початку 90-х грав в групі «Браво», потім в 1994 році створює власну групу «Off Beat». У 1997 році бере участь в концерті з Джеррі Лі Льюїсом, Чаком Беррі, Лі Рокером. «Ти граєш так само, як я в молодості», - сказав Мажукова після виступу Джеррі Лі Льюїс. Незабаром після цього про нього заговорили на Заході і концерти зі світовими зірками пішли один за іншим. Зараз він - найвідоміший вітчизняний виконавець рок-н-ролу.
Коронна «фішка» Дениса - гра ногою на роялі.
«Під час концерту експресивний музикант звертався з роялем дуже сміливо. Це був справжній рок-н-рол! Пам'ятайте, як Елвіс приводив публіку в захват, смикаючи плечима, дригаючи ногами в такт і роблячи різкі несподівані випади під час виконання своїх пісень? Денис Мажуков виявився нітрохи не гірше Елвіса. Грав на роялі з неймовірною швидкістю, час від часу піднімав праву ногу і брав акорди черевиком, прибирав стілець і витягував звуки з рояля стоячи, а на останній композиції під назвою «Shake» і зовсім піднявся на рояль ».
перше відділення
Після представлення артиста і однієї спільно зіграної композиції почався, по суті, сольний концерт Дениса. Першою він виконав, напевно, найвідомішу рок-н-рольну композицію Rock Around the Clock, найбільш відому у виконанні Білла Хейлі. Незважаючи на те, що «Rock Around the Clock" не вважається абсолютно однозначно першим записом рок-н-ролу, саме вона зіграла вирішальну роль в популяризації даного жанру. Крім того, сингл з піснею став одним з найбільш продаваних в історії музики.
Johnny B. Goode (відома також за словами Go Johnny Go) пісня американського музиканта Чака Беррі, одного з родоначальників рок-н-ролу. Пісня була написана в 1955 році. З тих пір «Johnny B. Goode» виконувалася безліччю музикантів, ставши класичним рок-стандартом - від Елвіса Преслі і The Beatles до Sex Pistols, Judas Priest і Green Day. Займає 1 місце в рейтингу 100 найбільших гітарних пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone. Назва пісні - гра слів: «Johnny B. Goode» виглядає як звичайне ім'я та прізвище, при цьому звучить по-англійськи як Johnny be good ( «Джонні, будь добрий»), і крім того, натякає на автобіографічні моменти (Чак Беррі народився на Гуд-авеню в Сент-Луїсі). Пісня, в числі інших творів світових композиторів різних часів, була записана на золотій пластинці «Вояджера»
Продовжився концерт ліричною баладою Love me tender, найбільш відомої у виконанні Елвіса Преслі. Музика для "Love Me Tender" була запозичена з сентиментальною балади "Aura Lee", створеної Джорджем Поултон і Вільямом Фосдік ще в 1861 році. Преслі вперше заспівав "Love Me Tender" 9 вересня 1956 на «Шоу Еда Саллівана», і глядачі миттєво закохалися в неї. Вже на наступний день звукозаписна компанія RCA Records отримала понад мільйон попередніх замовлень. Уже на початку листопада того ж року "Love Me Tender" піднялася на перше місце чарту Billboard і протрималася на ньому п'ять тижнів. "Love Me Tender" - це перший хіт в історії музики, який став «золотим» ще до появи синглу в продажу.
That's All Right, Mama - дебютна пісня 19-річного Елвіса Преслі, з якої почалася його запаморочлива кар'єра. 5 липня 1954 власник мемфисской фірми звукозапису Sun Records Сем Філліпс запросив Елвіса Преслі, гітариста Скотті Мура і контрабасиста Білла Блека для демонстраційної записи: Філліпсу хотілося почути, на що був здатний 19-річний Преслі, зокрема, почути, як буде звучати його голос з плівки. Спочатку нічого виразного не виходив, після запису безлічі дублів балад «I Love You Because» і «Harbour Lights», було вирішено зробити перерву. Тут Преслі став награвати на гітарі «That's All Right», до нього приєдналися Блек і Мур. Цією блюзової композиції музиканти додали несподіваний ритм. Який почув гру в студії, Філліпс запитав музикантів, що вони грають. Ті зізналися, що самі не знають. Філліпс попросив їх почати пісню спочатку; після декількох проб, пісня була записана. Філліпса особливо вразило те, що Преслі знав негритянську блюзовую музику, на якій він сам спеціалізувався. На наступний день Філліпс запросив знайомого диск-жокея послухати зроблений запис. В результаті, той попросив дати йому пісню для його радіопрограми. На радіо успіх пісні був моментальним: прийшло багато листів і телеграм слухачів.
Продовжуючи тему Елвіса - Good Rockin 'Tonight. Після успіху дебютного синглу «That's All Right» (липень 1954) Преслі кілька разів повертався в студію, але записи не вражали продюсера Сема Філліпса. Нарешті, 10 вересня Преслі, Скотті Мур і Білл Блек знову знайшли саунд, який зацікавив Філліпса. В той день були записані «Just Because», «I'll Never Let You Go», «Good Rockin 'Tonight» і «I Do not Care if the Sun Do not Shine». Пізніше пісню також записували інші рок-н-рольні музиканти (Рікі Нельсон, Джеррі Лі Льюїс, Пет Бун, Пол Маккартні).
Дуже запальна пісня Чарлі Річа Mohair Sam. Той, який fast-talkin ', slow walkin', good-lookin '. Чого тут варто тільки фортепіанне соло під барабанний біт!
Ще один непорушний символ рок-н-ролу Tutti Frutti Літтл Річарда. «Tutti Frutti» (рус. Всяка всячина) - пісня американського співака Літла Річарда 1955 року народження, що стала його першим хітом. Популярні версії пісні також записали Пет Бун і Елвіс Преслі в 1956 році. Одна з ранніх пісень в жанрі рок-н-рол. Неможливо відповісти на питання, хто придумав рок-н-рол, але абсолютно ясно, що дуже важливу роль в історії жанру зіграв Річард Уейн Пенніман, більш відомий як Літл Річард. Це він став співавтором і першим виконавцем пісні, яку журнал "Mojo" помістив на перший рядок списку 100 аудіозаписів, що змінили світ. Йдеться про композиції "Tutti Frutti". Девід Боуї, який почув "Tutti Frutti" в дев'ять років, пізніше говорив, що в той момент, його «серце мало не вибухнуло від захвату». А Літл Річард назвав пісню своїм найбільшим досягненням, адже вона витягла його з кухні на велику сцену.
друге відділення
Друге відділення Данило Крамер і Денис Мажуков грали разом, на роялях, поставлених один проти одного. Вийшло щось на зразок джем-сейшн, пустотливо і запально. Відразу видно, що зустрілися два талановитих професіонала.
Georgia on My Mind (Джорджія в моїх думках) - американська пісня, написана в 1930 році Хогі Кармайклом (музика) і Стюартом Горреллом (слова). Найвідоміша версія була записана Реєм Чарльзом в 1960 році для альбому «The Genius Hits the Road». Сингл з піснею зайняв перше місце в американському хіт-параді (Чарльз отримав в 1961 році премію «Греммі» за цю пісню). Кавер-версії цієї пісні також записували такі виконавці, як Луї Армстронг, Дін Мартін, Гленн Міллер, Елла Фіцджеральд, Гледіс Найт, Джеймс Браун, Гровер Вашингтон, Ашер, Біллі Холідей, The Band, Джанго Рейнхардт, Вага Монтгомері, Джон Майер, Джеррі Лі Льюїс, The Righteous Brothers, Том Джонс, Вен Моррісон, Бінг Кросбі (1956, 1975), Віллі Нельсон, Майкл Болтон, Coldplay і The Spencer Davis Group. Інтерпретувати ім'я в пісні можна по-різному, так як Джорджія - одночасно і жіноче ім'я, і назву американського штату.
Ще одна блюзова пісня, що стала відомою завдяки Королю рок-н-ролу Baby What You Want Me To Do (іноді зустрічаються назви «You Got Me Running» і «You Got Me Runnin '»)
Музиканти не тільки самі запально грали, але залучали в цей рок-н-рольне божевілля зал для глядачів. Зверніть увагу, як на наступному відео все глядачі є активними учасниками виконання музики.
Не обійшлося і без імпровізації. Тут, наприклад, Данило Крамер і Денис Мажуков грають по-черзі на одному роялі, як би «витісняючи» один одного у клавіатури, а іноді переходячи на гру в чотири руки.
І ще одне інструментальний твір.
Hallelujah I Love Her So ( «Алілуя, я так люблю її») - пісня в стилі ритм-н-блюз, написана і вперше виконана американським музикантом Реєм Чарльзом в 1956 році. Так само як і більш ранні пісні Рея Чарльза, дана пісня як витоків використовувала стиль госпел, однак характеризується цілком світським текстом. Пісня значно сприяла популярності Рея Чарзла, стала вельми відомою і згодом переспівують багатьма знаменитими виконавцями.
Пісня «Great Balls of Fire» була записана легендарним Джеррі Лі Льюїсом ще в 1957 році, але її популярність не вщухає досі. Ще б пак, адже автор цієї композиції був одним із батьків рок-н-ролу! Його чудове творіння входить в сотню кращих пісень всіх часів і народів за версією журналу Rolling Stone. Головною ж піснею Льюїса стала «Great Balls of Fire» - провокаційна для того часу пісня, в назві якої християни виявили богохульство, а інших образили натяки на секс. Втім, скандал, як зазвичай в медіабізнесі, пішов на користь: за перші десять днів було продано близько 5 млн синглів - і пісня про великих вогненних кулях стала однією з найбільш продаваних у всьому світі. Американський рок-н-рольщик Джеррі Лі Льюїс практично на кожному виступі переходив Рубікон, яким для нього була границя дозволеного і прийнятного в суспільстві поведінки. Ось вже чого він не міг собі дозволити, так це залишатися в рамках пристойності. Тому і бив по роялю не тільки кулаками, але і ліктями, і ногами, виконуючи свої динамічні хіти.
І остання пісня концерту - Flip, Flop & Fly, що стала відомою у виконанні Blues Brothers. Її було виконував тільки ледачий. Відома також у виконанні Елвіса Преслі.
Концерт був чудовий, зал просто тонув в оваціях після кожної пісні і в фіналі концерту.
Фінал концерту. Зліва направо: Володимир Чиркін, Олександр Тимофєєв, Денис Мажуков, Данило Крамер
І трохи довідкової інформації в кінці для тих, хто не в курсі.
Данило Крамер. Унікальна фігура російського джазу. Присутність його імені на афішах для багатьох стало кращою рекомендацією джазового концерту. Сам Маестро поєднує в своїй творчості дар високопрофесійного піаніста, тонко відчуває найрізноманітніші стилі, досвідченого аранжувальника, яскравого композитора, талановитого педагога, телеведучого, громадського діяча. Вся ця багатогранна діяльність присвячена джазу і його популяризації в нашій країні. І в цьому ключі Данило Крамер - одна з головних фігур російського джазу і вітчизняної музичної сцени.
Денис Мажуков. Російський рок-н-рольний піаніст-віртуоз і вокаліст. Широка програма артиста включає знамениті хіти Елвіса Преслі, Джері Лі Льюїса, Літл Річарда і Рея Чарлза. Досконалість техніки, якісний звук, колосальний темперамент, бездоганне відчуття стилю - відмінні властивості артиста.
Рок-н-рол, який прийшов з Америки в 50-і роки минулого століття, завоював серця слухачів. Рок-н-рол живий, поки є такі яскраві музиканти, як віртуоз Денис Мажуков. Випускник Музичного училища ім. Гнєсіних неодноразово виступав на батьківщині рок-н-ролу в США, а також в Парижі, Брюсселі та багатьох інших містах Європи. У 2010 році Мажуков грав на Зимових Олімпійських іграх у Ванкувері. Денис Мажуков став єдиним російським піаністом, якого почали запрошувати на європейські Boogie Woogie фестивалі, він виступав на одній сцені з легендарними Чаком Беррі і Джеррі Лі Льюїсом, а пізніше з контрабасистом команди Stray Cats Лі Рокером. Мажуков не тільки віртуозно грає, але і прекрасно співає. У 2014 році він став фіналістом музичного шоу талантів «Артист» на каналі «Росія 1». У цьому телепроекті він співав під свій власний акомпанемент хіти з репертуару Джеррі Лі Льюїса, Рея Чарльза. Чи не обходяться виступу Мажукова без пісень американського короля рок-н-ролу Елвіса Преслі. «Я входжу в свій музичний світ, світ рок-н-ролу, естетики 1950-х років, тієї атмосфери. Все життя я перебуваю в ній », - зауважив московський віртуоз в одному з інтерв'ю.
Музика - велике мистецтво, з цим сперечатися ніхто не буде. Музика здатна об'єднувати, надихати, закликати до боротьби. Саме тому вона - одне з найдавніших мистецтв. Що й казати, час йде, і її значимість нітрохи не зменшується. Тільки ось число шанувальників класичної музики як раз скорочується. Але є виконавці, які здатні повернути у людей любов до високого мистецтва. Одним з цих людей є Данило Крамер. Його ім'я відоме не тільки в Росії, але і за її межами. Крамер - видатний джазовий піаніст, педагог, композитор. Його музика поєднує в собі відразу кілька стилів, сучасність і минуле, класику і новаторство. Його концерти завжди дивують, як і його творчість. Ще однією людиною, який прославився завдяки своєму музичному таланту є Денис Мажуков - російський рок-н-рольний піаніст-віртуоз і вокаліст, а також засновник власної групи. 9 квітня обидва музиканта приїжджали в Вятскую філармонію, де виступили з програмою «Jazz" n "Roll: блюз, бугі-вугі і рок-н-рол з присмаком джазу».