Кафедра Технології ліків і експертизи товарів :: факульта технології вина и туристичного бізнесу

  1. Кафедра Технології ліків і експертизи товарів http://www.tet.onaft.edu.ua/ Розвиток промислово-торговельних...
  2. Найбільш цікаві предмети
  3. Спеціалізовані лабораторії:

Кафедра Технології ліків і експертизи товарів

http://www.tet.onaft.edu.ua/

Розвиток промислово-торговельних регіонів України відзначається постійним розширенням ринку продовольчих товарів і товарів промислової групи, що вимагає забезпечення постійного та ефективного державного контролю за їх якістю. Здійснення постійного контролю якості проведення експертизи та ідентифікації товарів, аналіз їх асортименту, визначення випадків фальсифікації продовольчих товарів, які можуть бути небезпечними для здоров'я населення, і передбачає підготовку фахівців вищої кваліфікації товарознавчого профілю. Прикордонний статус Одеської області викликає необхідність у фахівцях високої кваліфікації товарознавчого профілю зі знаннями митної справи.

Кафедра «Товарознавство та експертиза товарів» є випускною кафедрою для спеціалістів та магістрів спеціальності 7.03051002 «Товарознавство та експертиза в митній справі» і спеціальності 7.03051001 «Товарознавство та комерційна діяльність».

Кафедру «Товарознавство та експертиза товарів» було створено на підставі наказу № 133-01 від 29.04.05 року. З 1 вересня 2005 року кафедра розпочала підготовку бакалаврів за напрямом «Товарознавство і торговельне підприємництво».

У 2005 2008 рр кафедру очолював доктор технічних наук, професор Людмила Василівна Сердюк, яка в 2001 р в спеціалізованій раді Харківської державної академії технології та організації харчування і торгівлі захистила докторську дисертацію за спеціальністю 05 У 2005 2008 рр кафедру очолював доктор технічних наук, професор Людмила Василівна Сердюк, яка в 2001 р в спеціалізованій раді Харківської державної академії технології та організації харчування і торгівлі захистила докторську дисертацію за спеціальністю 05.18.15 «Товарознавство харчових продуктів» на тему: «Наукове обгрунтування формування якості комбінованих зернових продуктів підвищеної харчової цінності ». Людмила Василівна зробила вагомий внесок в організацію та становлення кафедри. Професор Л.В.Сердюк написала близько 250 наукових робіт, підручник, навчальні посібники «Теоретичні основи товарознавства продовольчих товарів», «Товарознавство продовольчих товарів рослинного походження». Нагороджена трудовою відзнакою «Знак пошани» та Почесною грамотою МОН України.

З 2009 року завідувачем кафедри був призначений доктор технічних наук, професор Григорій Федотович Козлов З 2009 року завідувачем кафедри був призначений доктор технічних наук, професор Григорій Федотович Козлов. Професор Козлов Г.Ф. є автором понад 300 публікацій, серед яких наукові статті, патенти, методичні вказівки, монографії, навчальні посібники. Найбільш вагомими науковими роботами, опублікованими проф. Козловим Г.Ф., є навчальний посібник у двох частинах «Основи товарознавства продовольчих товарів», навчальний посібник «Теоретичні основи товарознавства продовольчих товарів» з грифом Міністерства освіти і науки України. У 2006 2007 роках видано монографію в двох частинах «Проблеми харчування і здоров'я», в 2008 2009 роках два навчальних посібники «Теоретичні основи товарознавства продовольчих товарів», «Товарознавство продовольчих товарів тваринного походження» і третя частина монографії «Проблема харчування і здоров'я».

В даний час завідувачем кафедри є доктор технічних наук, доцент Ткаченко Оксана Борисівна В даний час завідувачем кафедри є доктор технічних наук, доцент Ткаченко Оксана Борисівна. Ткаченко О.Б. в 2010 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук на тему «Наукові основи вдосконалення технології білих столових вин шляхом регулювання окислювально-відновних процесів їх виробництва», є науковим консультантом ТОВ ПТК «Шабо», «Експоюгсервіс» і ряду бизне-проектів в галузі виноробства. З жовтня 2011 року - декан факультету «Технології вина, консервованих продуктів і товарознавства».

Викладачі, їх досягнення і публікації

В даний час на кафедрі товарознавства та експертизи товарів працюють 19 науково-педагогічних працівників, серед них 2 доктори наук, 10 кандидатів наук.

Навчальний процес підготовки бакалаврів і спеціалістів забезпечують д.т.н., професор Г.Ф. Козлов, к.т.н., доцент М.Р. Мардар, к.т.н., доцент Е. І. Погонцева, д.т.н., доцент О. В. Бочарова, к.т.н., доцент О.А. Кручек, к.с.-г.н., ас. Т. М. ЧЕРЕВАТИЙ, к.т.н., доц. А.А. Емонакова, к.т.н., доц. Л. А. Валевська, ас. І. А. Устенко, к.в.н., ас. С.І. Большаков, к.т.н., доц. В.І. Науменко, ас. М.В. Шенгелая, ас. Ю. П. Суханова, ас. Р.Р. Багранова, ас. Е. В. Буняк, к.с-г.н., Ас. К.С. Гарбажій, к.т.н., Памбук С.А., ас. Кордзая Н.Р., ас. Л.Н. Тонина.

За результатами діяльності кафедри роздано повне методичне забезпечення всіх дисциплін, що викладаються відповідно до навчального плану денної форми навчання, виконання курсових і дипломних робіт, практики. Всі викладачі кафедри регулярно підвищують кваліфікацію, основними напрямками якої є захист кандидатських дисертацій, стажування в споріднених ваших навчальних закладах, навчання в аспірантурі і участь в роботі різних семінарах з удосконалення професійних знань.

За час підготовки фахівців з товарознавства були видані 5 навчальних посібників. Про результати наукових досліджень викладачі кафедри доповідають на наукових конференціях професорсько-викладацького складу ОНАХТ і в вузах інших міст України, на міжнародних наукових конференціях. За результатами наукових досліджень викладачів кафедри опубліковано 145 наукових статей і тез доповідей на українських та міжнародних наукових конференціях. Викладачі кафедри активно ведуть патентну роботу отримано 18 патентів і подано 2 заявки на корисну модель.

Щорічно на міжнародних, всеукраїнських наукових студентських конференціях з доповідями про результати наукових досліджень під керівництвом викладачів виступають студенти випускаючої кафедри товарознавства та експертизи товарів.

Найбільш цікаві предмети

На кафедрі викладається більше 15 дисциплін:

1. Товарознавство сировини, матеріалів та засобів виробництва
2. Експертиза товарів
3. Сертифікація товарів
4. Експертиза напоїв
5. Методи визначення фальсифікації товарів
6. Захист прав споживачів
7. Товарознавство (харчові) товари
8. Товарознавство (нехарчові) товари
9. Естетика товарів та дизайн
10. Митні збори і тарифи
11. Технічні засоби митного контролю
12. Товарознавство вторинної сировини
13. Управління якістю
14. Теоретичні основи товарознавства та ін.

Спеціалізовані лабораторії:

Кафедра має спеціалізовані лабораторії для проведення лабораторних занять по різних групах товарів. Так само має обладнаний в аудиторії А-306 комп'ютерний клас, де розташовано 10 комп'ютерів.

Так само має обладнаний в аудиторії А-306 комп'ютерний клас, де розташовано 10 комп'ютерів

Практична підготовка студентів сприяє забезпеченню якісної підготовки фахівців з товарознавства для економіки України.

На кафедрі здійснюється активна наукова робота. Основним напрямком досліджень є «Формування асортименту нових видів зернових продуктів підвищеної харчової цінності та оцінка їх якості». Наукові дослідження базуються на вирішенні проблеми дослідження нових видів різних груп харчових продуктів підвищеної харчової цінності, оцінки їх якості та розширення асортименту. З метою проведення наукових досліджень кафедра укладає договори з підприємствами та організаціями.

Зав. кафедрою тел. (048) 712-40-70, каб. Б -324.
Викладацька аудиторія тел. (048) 712-40-70, каб. Б-325;
Лабораторні аудиторії Б-301, Б-302, Б-304, Д-101;
Комп'ютерна аудиторія А-306;
Лекційна аудиторія Б-326;
Аудиторії для практичних занять Б-301, Б-302, Б-304, Д-101, А-306;
Метод-кабінет каб. 323-а.
Зав. лабораторією (Шенгелая Марина Володимирівна) (048) 7124070, каб. Б-323б.