Кафедра "Обробки та передачі дискретних повідомлень" (ОПДС)

Завідувач кафедри: Когновіцкій Олег Станіславович, д

Завідувач кафедри: Когновіцкій Олег Станіславович, д.т.н., професор
Адреса: Більшовиків 22, ауд. 523
Телефон: +7 (812) 305-12-84, +7 (812) 315-30-38
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду.
Зворотній web-зв'язок

Інформаційний портал кафедри

Портал в національній доменній зоні

Кафедра «Обробки і передачі дискретних повідомлень» одна з найстаріших випускаючих кафедр університету. Кафедра була організована разом зі створенням Ленінградського електротехнічного інституту зв'язку ім. проф. М.А. Бонч-Бруєвича в 1930 році. Завданням кафедри було забезпечення спеціальної підготовки майбутніх фахівців в області систем документального електрозв'язку та телеграфії. З плином часу, наукові досягнення і технічні розробки кафедри лягли в основу теорії і практики сучасних пакетних мереж.

Сьогодні кафедра випускає фахівців широкого профілю. Серед основних, особливо виділяються спеціальності за напрямками:
• 210700 «Інфокомунікаційні технології та системи зв'язку»;
• 230100 «Інформатика та обчислювальна техніка»;
• 231000 «Програмна інженерія».
Ряд дисциплін, що читаються на кафедрі: «Основи побудови телекомунікаційних систем і мереж», «Обробка та передача дискретних повідомлень», «Протоколи мережі Інтернет», «Комп'ютерні мережі передачі даних», «Системи документального електрозв'язку», «Основи теорії управління», « програмне забезпечення мереж передачі даних »,« Серверна обробка даних »,« Проблеми теорії завадостійкого кодування »,« Методи обробки інформації »,« Проектування автоматизованих систем »,« Ергономіка, надійність і якість АСОИУ »,« Теорія автоматизир ованного управління »і т. д.
Кафедра має в своєму розпорядженні кількома сучасними комп'ютерними лабораторіями інформаційних технологій. Студенти вивчають теоретичні основи побудови сучасних інформаційно-комунікаційних мереж, стеки протоколів, апаратне і програмне забезпечення, набувають практичних навичок роботи на лабораторних і практичних заняттях. На кафедрі розгорнуті мікровичіслітельние центри, де вивчаються теоретичні основи передачі дискретних повідомлень, принципи роботи пакетних мереж. На семінарах і практичних заняттях розглядаються і обговорюються різні проблеми побудови та експлуатації засобів сучасних пакетних мереж, способи підвищення їх ефективності і т. Д.
В лабораторії студенти працюють з обладнанням таких виробників як D-Link, Zyxel, 3COM (HP), Cisco, Paradyne, USRobotics, Acorp, Acer, Інтеркросс тощо. Кожна аудиторія кафедри забезпечена мультимедійною системою, призначеної для демонстраційного матеріалу. До її складу крім серверного ПК і консолі, входять електронна дошка, проектор, аудіо підсилювач і еквалайзер.
Викладачі кафедри активно використовують сучасні технічні ресурси в рамках освітньої програми кафедри. Все прикладне та службове ПО функціонує під управлінням відкритих операційних систем (Debian GNU / Linux, FreeBSD). Студенти і співробітники кафедри беруть участь в розробці і впровадженні відкритого програмного забезпечення (Open Source).
Наукова робота кафедри, в основному, присвячена алгоритмам побудови завадостійких кодів, оцінки коригувальних властивостей, методам обробки цифрових дискретних сигналів і т.д. Співробітниками та аспірантами кафедри проводяться дослідження ефективності систем тактової й циклової синхронізації. Ведуться наукові роботи з аналізу впливу технічних характеристик різних каналів зв'язку на передану інформацію і проблем передачі даних в різних моделях каналів. Крім цього, розвивається напрямок досліджень в області автоматизації засобів обробки і управління комплексами інформаційно-комунікаційних систем зв'язку. Кафедра є професійною базовою кафедрою Санкт-Петербурзького науково-виробничого об'єднання « імпульс »- однієї з провідних організацій СПб по військовим і цивільним розробкам в області інформаційно-керуючих систем. З 2011р. кафедра веде підготовку зі спеціальних предметів базової кафедри ВАТ « Ростелеком »Північно-Захід. Кафедра ОПДС стала місцем проведення науково-технічних конференцій і семінарів. Співробітники кафедри беруть участь в міжнародних конференціях в Росії і за кордоном .

Професорський колектив кафедри є оргкомітетом міжвузівського відкритого науково-технічного та освітнього семінару «Актуальні проблеми теорії зв'язку, передачі і обробки інформації і підготовки наукових кадрів». За результатами роботи семінару випускається однойменний електронний збірник статей. Фотозвіти засідань семінару і резюме доповідей доступні в розділі « НТ Семінари »Інформаційного порталу кафедри.
Кафедра взаємодіє з іноземними університетами. В аспірантуру кафедри надходять громадяни Німеччини, В'єтнаму, представники держав Сходу і Середньої Азії. Завдяки випускникам і співробітникам кафедри, підтримуються наукові і ділові зв'язки з підприємствами галузі США, Канади і Німеччині .

Більш детальну інформацію про кафедру можна отримати в розділі « Про кафедру »На інформаційному порталі кафедри.