Кафедра медицини катастроф - Волгоградський державний медичний університет (ВолгГМУ)

24 травня на кафедрі медицини катастроф ВолгГМУпрошла II регіональна студентська науково-практична олімпіада «Медицина надзвичайних ситуацій».

Перевірити свої сили вирішили команди медико-біологічного та лікувального факультетів, дві команди від фармацевтичного, команда молодіжного наукового товариства кафедри медицини катастроф «Бастіон» та команда гостей - учасників збірної ПМФІ.

Захід складався з двох етапів: теоретичного і практичного. Читати далі...

Читати далі

У Російському національному дослідному медичному університеті імені М.І. Пирогова пройшла VI Всеросійська науково-практична олімпіада студентів і молодих вчених з медицини катастроф. У заході брали участь і студенти Волгоградського госмедуніверсітета.

Команду ВолгГМУ представляли: Олег Трапезников (4 курс, лікувальний ф-т), Володимир Тараян (4 курс, закордонний студент, лікувальний ф-т), Марія Суровцева (4 курс, лікувальний ф-т, спеціальність «Медико-профілактична справа») , Наталя Горбунова (2 курс, педіатричний ф-т). Читати далі...

Цього разу засідання молодіжного наукового товариства кафедри медицини катастроф ВолгГМУ пройшло на базі клінічного пологового будинку №2, а провів його завідувач кафедрою акушерства і гінекології, д.м.н., професор Н.А. Жаркин. Він розповів кружковцам, як правильно надати першу допомогу при пологах.

Спочатку Микола Олександрович нагадав студентам 1-4 курсів про анатомічні особливості жінки і дитини. Після чого він не тільки звернув увагу на правильний алгоритм дій при екстрених ситуаціях з породіллями, а й розповів про маніпуляції, що проводяться на госпітальному етапі. Також професор навів приклади клінічних випадків з практики та повсякденному житті. Читати далі...

Кафедра медицини катастроф запрошує взяти участь в II регіональної студентської науково-практичної олімпіаді «Медицина надзвичайних ситуацій», яка відбудеться 24 травня 2019 року на кафедрі медицини катастроф Волгоградського державного медичного університету, розташованої на території Волгоградського військового госпіталю за адресою: Волгоград, пр-т Маршала Жукова, 81, будівля будинку культури (2 поверх).

Прийом робіт: до 6 травня 2019 року.

Подробиці див. в інформаційному листі

в інформаційному листі

22 березня 2019 року в конференц-залі міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги № 25 за підтримки Волгоградського державного медичного університету відбулася науково-практична конференція для фахівців з середньою медичною освітою «Актуальні уявлення про серцево-легеневої реанімації при невідкладних та екстремальних станах». Співробітники кафедри медицини катастроф ВолгГМУ стали активними учасниками заходу.

Організаторами конференції була підготовлена ​​насичена програма. Основоположні питання надання невідкладної допомоги при розвитку термінальних станів, порядки і стандарти надання серцево-легеневої реанімації дітям і дорослим були представлені завідувачем кафедри медицини катастроф ВолгГМУ, доктором медичних наук, доцентом Сергієм Вікторовичем Поройскім. Читати далі...

У Дагестанському державному медичному університеті відбулася III Міжнародна олімпіада «Спаси і збережи». Вона включала два етапи. 16 лютого всередині вищих і середніх професійних навчальних закладах відібрали учасників і сформували команди. А 21 лютого в столиці Дагестану - Махачкалі, пройшов другий, заключний етап олімпіади.

Волгоград представляла команда Студентського наукового товариства кафедри медицини катастроф ВолгГМУ: капітан команди Володимир Тараян (4 курс, зарубіжний лікувальний ф-т), Тетяна Завалій (3 курс, лікувальний ф-т, МПД), Марія Железкіна і Євгена Конченко (5 курс, педіатричний ф-т). Читати далі...

25 січня в ВолгГМУ пройшов семінар «Перша допомога в освітньому середовищі». Захід проводився для викладачів неклінічних кафедр медуніверситету. Проте, тема семінару актуальна, і вона виявилася цікавою багатьом співробітникам ВолгГМУ, в тому числі і клініцистам. Всього в актовому залі зібралося близько 450 чоловік, щоб ще раз освіжити в пам'яті способи надання першої медичної допомоги.

По темі семінару виступив проректор з навчальної роботи ВолгГМУ, завідувач кафедри медицини катастроф, проф. С. В. Поройскій. Сергій Вікторович навів статистичні дані, які зайвий раз доводять, що прийоми надання допомоги необхідно знати всім і вміти ними грамотно користуватися, адже від цього може залежати життя людини. Читати далі...

На кафедрі медицини катастроф ВолгГМУ в рамках дисципліни Безпека життєдіяльності у студентів 3-го курсу спеціальності «Стоматологія ортопедична» медичного коледжу ВолгГМУ пройшло практичне заняття на тему «Застосування сучасних видів зброї» з метою освоєння основ військової підготовки.

У вступній лекції підполковник медичної служби запасу, викладач Григорій Михайлович Чечетін розповів про історію створення та етапи вдосконалення автомата Калашникова. Від простого експериментального зразка до фінальної модернізованої моделі, яку використовують на своєму озброєнні багатьох країн світу. Читати далі...

21 листопада відзначає ювілей доцент кафедри медицини катастроф Волгоградського державного медичного університету, к.м.н., д.соц.н. Олена Дімітріевна Доніка!

Дорога Олена Дімітріевна! Прийміть найщиріші вітання з Днем народження!

Бажаємо Вам підкорення нових вершин, нових досягнень, і щоб фортуна завжди була на вашому боці. І найголовніше - простого людського щастя, гармонії в душі, ентузіазму та невичерпної життєвої енергії. А також надійного оточення, і щоб життя було наповнене приємними подіями, відчуттями і враженнями, щоб у Вас було побільше приводів для щирого сміху і посмішок. Нехай частіше буде так, як Вам мріється і хочеться!

Колектив кафедри медицини катастроф ВолгГМУ

Незважаючи на тривалий дощ, студенти прийшли на кафедру медицини катастроф на базі військового госпіталю, щоб прослухати лекцію і відпрацювати практичну частину по темі «Серцево-легенева реанімація». З керівником наукового гуртка, викладачем кафедри Іваном Жаркин хлопці закріпили набуті знання по долікарської допомоги.

Теоретичну частину заняття почав заступник старости гуртка Олег Трапезников, студент 4 курсу лікувального факультет. Він розповів про ознаки клінічної смерті і надання першої допомоги. Молода людина підкреслив, що не потрібно боятися підходити до людини, якій потрібна допомога. Адже це може врятувати потерпілому життя. Практичну частину провів староста гуртка Володимир Тараян, який під керівництвом викладача розповів про особливості і продемонстрував прийоми серцево-легеневої реанімації у дорослих, також не забувши про особливості проведення це процедури у дітей різних вікових груп. Читати далі...