Адреса:
Навчальний корпус №7 (Калінінград, вул. Фрунзе, 6,4-ий поверх, каб № 404-б
Тел. Кафедри 8 (4012) 595-595 доб. 1010
Години роботи: 9-00 до 18-00 обід з 13-00 до 14-00
Ел.пошта кафедри: [email protected]
склад кафедри
Долгова Світлана Володимирівна
Завідуюча кафедрою, кандидат юридичних наук, доцент.
Працює з 1994 р
Закінчила в 1986 р Калінінградський державний університет, економіко-правовий факультет.
У 2012 р в рамках проекту «Створення Центру юридичного консультування - юридичної клініки» пройшла підвищення кваліфікації в університетах Нью-Йорка і Вашингтона під егідою PILnet - інституту «Право суспільних інтересів». Тема роботи: «Сучасні технології юридичної клінічної освіти: досвід США». У 2015 р пройшла підвищення кваліфікації: Джоржтаунського університет; тема роботи: «Розробка та впровадження в навчальний процес практико-орієнтованих методів навчання юриспруденції».
Викладає дисципліни: «Кримінальне право» (бакалаврат), «Суб'єкт і суб'єктивна сторона злочину», «Проблеми кваліфікації насильницьких злочинів проти особистості», НІС (магістратура).
Є керівником підготовки аспірантів за спеціальністю 12.00.08 - кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право.
Наукові інтереси: проблеми кримінальної відповідальності осіб з психічними розладами, що не виключають осудності, особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх злочинців, кримінальна політика в сфері боротьби з насильницькими злочинами проти особистості.
Має більше 30 публікацій.
Є членом екзаменаційної комісії Калінінградської області з прийому іспитів на посаду суддів.
E-mail: [email protected]
Миненок Михайло Григорович
Доктор юридичних наук, професор, Заслужений працівник вищої школи Російської Федерації.
Працює з 1976 р Закінчив в 1973 р Ленінградський державний університет, юридичний факультет. Довгий час з 1997 по 2012 р був завідувачем кафедри кримінального права та кримінології.
У 2013 р пройшов підвищення кваліфікації: БФУ ім. І. Канта; тема роботи: «Сучасні технології в освіті: проектна діяльність в інформаційно-освітньому середовищі».
Викладає дисципліни: «Кримінологія» (бакалаврат); «Кримінально-правові проблеми кваліфікації корисливих злочинів проти власності», «Проблеми попередження організованої та корупційної злочинності в Росії», НІС (магістратура); «Актуальні проблеми галузі науки» (аспірантура).
Є керівником аспірантури за спеціальністю 12.00.08 - кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право, а також керівником підготовки студентів аспірантури за цією спеціальністю.
Є членом докторської спеціалізованої вченої ради Д.999.017.03, створеного на базі БФУ ім. І. Канта, РГПУ ім. А.І. Герцена і Тульського держ. університету.
Є керівником структурного підрозділу (філії) НП Санкт-Петербурзького міжнародного кримінологічного клубу, створеного на базі кафедри.
М.Г. Миненок - член редколегій провідних кримінологічних журналів Росії: «Російський кримінологічний погляд» і «Кримінологія: вчора, сьогодні, завтра».
Наукові інтереси: кримінологічні та кримінально-правові проблеми корисливою, а також організованою і корупційної злочинності, теоретичні та практичні аспекти інституту помилування. Тематика його наукових робіт останніх років свідчить про широке кримінально-політичному підході до розуміння проблем злочинності в цілому і корупції зокрема
Є автором понад 150 наукових і навчально-методичних робіт, включаючи монографії, навчальні посібники, наукові статті в галузі кримінального права та кримінології.
Професор М.Г. Миненок є головою комісії з питань помилування на території Калінінградської області, членом Калінінградського регіонального відділення Загальноросійської громадської організації «Асоціація правників України», членом кваліфікаційної колегії суддів Калінінградській області, членом Російської кримінологічної асоціації, членом секції кримінального права та кримінології УМО з юридичної освіти ВНЗ РФ.
Проф. Миненок М.Г. має лист подяки Президента РФ за великий внесок в забезпечення конституційних повноважень Президента РФ по здійсненню помилування, нагороджений медаллю «Ветеран системи освіти Калінінградській області».
E-mаil: [email protected]
Мілюков Сергій Федорович
Доктор юридичних наук, професор, академік РАПН.
Працює з 2002 р
Закінчив у 1972 р Воронезький державний університет, юридичний факультет.
У 2014 р пройшов підвищення кваліфікації: 1) РГПУ ім. А.І. Герцена, тема «Управління освітнім закладом в сучасних умовах»; 2) Псковський державний університет, тема «Технологія побудови супроводу, моніторингу Web - сайтів».
Викладає дисципліни: «Актуальні проблеми кримінального права та кримінології», НІС (магістратура), «Актуальні проблеми галузі науки», спеціальна дисципліна - «Кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право »(аспірантура).
Є керівником підготовки студентів аспірантури за спеціальністю 12.00.08 - кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право.
Є членом докторської спеціалізованої вченої ради Д.999.017.03, створеного на базі БФУ ім. І. Канта, РГПУ ім. А.І. Герцена і Тульського держ. університету.
Є членом НП Санкт-Петербурзького міжнародного кримінологічного клубу, членом редколегій провідних кримінологічних журналів Росії: «Російський кримінологічний погляд» і «Кримінологія: вчора, сьогодні, завтра».
Наукові інтереси: кримінальна політика на сучасному етапі, політична кримінологія.
Має понад 300 публікацій
Перцев Дмитро Віталійович
Кандидат юридичних наук, доцент
Працює з 2006 р
У 1999 році закінчив Калінінградський державний університет, юридичний факультет
Викладає дисципліни: «Адвокат у кримінальному судочинстві», «Навички професійної майстерності адвоката» (бакалаврат); «Поняття злочину та обставини, що виключають злочинність діяння» (магістратура).
Практик, президент КРОО «Асоціація незалежних юристів».
Має акредитацію Міністерства юстиції Росії в якості незалежного експерта, уповноваженого на проведення антикорупційної експертизи нормативних правових актів та проектів нормативних правових актів у випадках, передбачених законодавством Російської Федерації
Наукові інтереси: обставини, що виключають злочинність діяння.
Має 20 публікацій, в тому числі 1 монографію.
Попов Ігор Анатолійович
Кандидат юридичних наук, доцент.
Працює з 2000 р Закінчив в 1995 р Калінінградський державний університет, економіко-правовий факультет.
У 2015 році пройшов підвищення кваліфікації: Іркутський державний університет; тема роботи: «Система протидії корупції у вищій школі». У 2015 році пройшов підвищення кваліфікації: Джоржтаунського університет; тема роботи: «Розробка та впровадження в навчальний процес практико-орієнтованих методів навчання юриспруденції».
Викладає дисципліни: «Кримінально-виконавче право» (бакалаврат); «Актуальні питання призначення і виконання кримінального покарання» (магістратура).
Наукові інтереси: кримінальна політики в сфері призначення і виконання кримінального покарання.
Має 15 публікацій
Прозоров Андрій ВіталійовичКандидат педагогічних наук, доцент.
Працює в юридичному інституті БФУ ім. І. Канта з 2000 р
Закінчив історичний факультет Калінінградського державного університету (з відзнакою) в 1982 р, Калінінградський юридичний інститут МВС Росії в 2003 р, аспірантуру НДІ професійно-технічної педагогіки Національної академії педагогічних наук СРСР в 1990 р Служив в МВС Росії, полковник міліції у відставці.
У 2012 р в рамках проекту «Створення Центру юридичного консультування - юридичної клініки» пройшла підвищення кваліфікації в університетах Нью-Йорка і Вашингтона під егідою PILnet - інституту «Право суспільних інтересів». Тема роботи: «Сучасні технології юридичної клінічної освіти: досвід США». У 2014 р пройшов підвищення кваліфікації викладачів БФУ ім. І. Канта з розвитку мовних компетенцій з англійської мови в мовному середовищі »: 1) Організація KAPLAN International Colleges. Едінбург (Великобританія); 2) Організація University Of Winchester. Вінчестер (Великобританія).
Дисципліни: «Історія», «Юридична психологія», «Кримінологія» (бакалаврат). Керує навчальною практикою в магістратурі.
Наукові інтереси: психологічні проблеми права, проблеми професійної підготовки юриста в вузі.
Наукове керівництво чотирьох успішно захищених кандидатських дисертацій.
Має близько 80 публікацій.
Макаров Валентин ВікторовичКандидат медичних наук, доцент.
Працює з 2004 р
Закінчив в 1982 р Смоленський медичний інститут, в 1997 р КЮІ МВС РФ.
Викладає дисципліни: «Судова медицина та судова психіатрія».
Практик, є завідувачем відділенням в Балтійському військово-морському госпіталі 1409, філія № 1.
Має понад 50 публікацій
Ціріт Ольга ОлександрівнаКандидат юридичних наук, доцент
Працює з 1998 року. Закінчила Калінінградський державний університет в 1996 році, аспірантуру КДУ в 2003 році за спеціальністю 12.00.08 - кримінальне право, кримінологія, кримінально-виконавче право
У 2015 р пройшла підвищення кваліфікації: Джоржтаунського університет; тема роботи: «Розробка та впровадження в навчальний процес практико-орієнтованих методів навчання юриспруденції».
Викладає дисципліни: «Кримінальне право», «Прокурорський нагляд» (бакалаврат); керує навчальною практикою в магістратурі. Є керівником наукового студентського гуртка з кримінального права.
Наукові інтереси: кримінальна політика в сфері боротьби з податковими злочинами.
Має 17 публікацій
e-mаil: [email protected]
Миненок Михайло Михайлович
Кандидат юридичних наук, доцент
Працює з 2007 р
Закінчив у 2002 р Калінінградський державний університет, юридичний факультет.
У 2015 році пройшов підвищення кваліфікації в БФУ ім. І. Канта за програмою «Інноваційні навчальні технології в професійній підготовці фахівців».
Викладає дисципліни: «Кримінологія», керує навчальною практикою в магістратурі.
Наукові інтереси: кримінальна політика в сфері боротьби зі злочинністю неповнолітніх.
Має 10 публікацій
Довгих Тетяна Миколаївна
Асистент, кандидат юридичних наук.
Працює з 2016 р
У 1999 році закінчила Калінінградський юридичний інститут МВС Росії. У 2007 році захистила кандидатську дисертацію на базі КЮІ МВС Росії.
Практик, суддя кримінальної колегії апеляційної інстанції Калінінградського обласного суду.
Викладає дисципліни: «Кримінальне право», «Кримінально-виконавче право» (бакалаврат).
Наукові інтереси: інститут попереднього слухання у кримінальних справах, особливості призначення та виконання кримінальних покарань, розвиток інститутів прокурорського нагляду і судового контролю на стадії порушення кримінальної справи; встановлення судом фактичних обставин, які свідчать про наявність підстав для кваліфікації дій обвинуваченого як більш тяжкого злочину.
Має 13 публікацій.
Ярославська Ольга Василівна
Асистент.
Працює з 2016 р
У 2004 році з відзнакою закінчила Калінінградський державний університет, юридичний факультет.
Є аспіранткою за спеціальністю 12.00.08 - кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право.
Практикуючий адвокат, член Ради Адвокатської палати Калінінградській області; а також податковий консультант, член Федеральної палати податкових консультантів.
Викладає дисципліни: «Навички професійної майстерності адвоката» (бакалаврат).
Наукові інтереси: економічні (фінансові) злочини, податкові правовідносини і податкове планування, фінансовий і валютний контроль, зовнішньоекономічна діяльність, банкрутство.
Має кілька публікацій з проблем залучення до кримінальної відповідальності за злочини, передбачені ст. 172 КК РФ «Незаконне банківська діяльність».
Тітарева Олена Геннадіївна
Документознавець.
Працює з 2012 р
У 2008 році закінчила Російський Державний університет ім. І. Канта, економічний факультет. У 2014 році закінчила магістратуру за напрямом «Кримінальне право, кримінологія, кримінально-виконавче право»
Має 8 публікацій
Навчальна діяльність
Кафедра бере участь у навчальному процесі Юридичного інституту
Бакалаврат (очна і заочна форми навчання)
Кримінальне право (С.В. Долгова, А.П. Чирков, А.В. Тимченко, О.А. Ціріт, А.Е. Маковеева, Т.Н. Долгих);
Кримінологія (М.Г. Миненок, М.М. Миненок, А.Е. Маковеева, А.В. Прозоров);
Прокурорський нагляд (Ціріт О.А., А.В. Тимченко);
Адвокат в кримінальному судочинстві (Перцев Д.В.);
Кримінально-виконавче право (Попов І.А., Долгих Т.Н.);
Юридична психологія (Прозоров А.В.);
Судова медицина та судова психіатрія (Макаров В.В.)
Історія (Прозоров А.В.);
Безпека життєдіяльності (Маковеева А.Є.)
Навички професійної майстерності адвоката (Перцев Д.В., Ярославська О.В.)
Магістратура (очна і заочна форми навчання)
Актуальні проблеми кримінального права та кримінології (Мілюков С.Ф.)
Науково-дослідний семінар «Проблеми кримінального права та правозастосування» (М.Г. Миненок, С.В. Долгова)
Поняття злочину та обставини, що виключають злочинність діяння (Перцев Д.В.)
Суб'єкт і суб'єктивна сторона злочину (С.В. Долгова)
Актуальні проблеми співучасті в злочині (А.П. Чирков)
Актуальні питання призначення і виконання кримінального покарання (І.А. Попов)
Проблеми кваліфікації насильницьких злочинів проти особистості (С.В. Долгова)
Кримінальна відповідальність і покарання за злочини проти державної влади, інтересів державної служби та служби в органах місцевого самоврядування (А.П. Чирков)
Проблеми попередження організованої та корупційної злочинності в Росії (М.Г. Миненок);
Кримінально-правові проблеми кваліфікації корисливих злочинів проти власності (Миненок М.Г.)
Аспірантура (очна і заочна форма навчання)
Актуальні проблеми галузі науки (С.Ф. Мілюков, М.Г. Миненок);
Кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право (С.Ф. Мілюков);
Наукова діяльність
Кафедра кримінального права та кримінології бере активну участь в науково-дослідній роботі і проектах БФУ ім. І. Канта
З 2015 року кафедра кримінального права та кримінології спільно з кафедрою кримінального процесу, криміналістики та правової інформатики ініціювала дослідження з нового наукового напрямку «Підвищення ефективності протидії злочинності: національні та міжнародно-правові проблеми».
На кафедрі є аспірантура за науковою спеціальністю 12.00.08 - кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. В даний час на кафедрі проводять наукові дослідження 8 аспірантів і 4 здобувача.
На базі кафедри кримінального права та кримінології працює структурний підрозділ (філія) НП Санкт-Петербурзький міжнародний кримінологічний клуб; керівником філії є професор Миненок М.Г. Члени кафедри беруть участь в засіданнях клубу і публікують свої наукові роботи в науковому журналі клубу «Кримінологія: вчора, сьогодні, завтра»
Професорсько-викладацький склад кафедри з 2013 р співпрацюють з Верховним судом РФ, за запитом якого кафедрі брала участь в обговоренні проектів постанов Пленуму Верховного суду РФ: 1) «Про судову практику у справах про хабарництво та про інші корупційні злочини»; 2) «Про деякі питання судової практики у кримінальних справах про злочини, пов'язаних з банкрутством», 3) «Про судову практику у справах про вбивство (ст. 105 КК РФ)». Члени кафедри (проф. М.Г. Миненок, доценти С.В. Долгова, А.П. Чирков, І.А. Попов) підготували зауваження на ці проекти. На адресу ректора БФУ ім. І. Канта було направлено лист подяки Верховного суду РФ № УС-266/13 від 17липня 2013 р
Доцент А.П. Чирков взяв участь у всеросійській конференції «Актуальні питання кваліфікації злочинів корупційної спрямованості», організованої Верховним судом РФ 28 березня 2013 року в Москві, а доцент С.В. Долгова взяла участь у всеросійській конференції «Актуальні питання кваліфікації насильницьких злочинів проти особистості», організованої Верховним судом РФ 23 квітня 2014 року в Москві.
У 2015 р результатами всіх напрямків досліджень викладачі кафедри взяли участь у 6 наукових конференціях, в тому числі в 4 конференціях всеросійського і міжнародного рівня, видали 1 підручник, опублікували 1 монографію, 21 наукових статті, в тому числі 9 у виданнях, рекомендованих ВАК РФ. Загальний обсяг всіх публікацій понад 77 д.а.
Підвищення кваліфікації в 2015 р пройшло шість викладачів кафедри:
Миненок М.М. - «Інноваційні навчальні технології в професійній підготовці фахівців» - 72 години, ФГАОУВПО «Балтійський федеральний університет імені Іммануїла Канта»;
Долгова С.В., Попов І.А., Ціріт О.А. - «Розробка і впровадження в навчальний процес практико-орієнтованих методів навчання юриспруденції». Джорджтаунський університет. США. 72 академічні години (з 5 листопада 2014 по 5 вересня 2015 г.);
Тимченко О.В. - Центр додаткової професійної освіти юридичного інституту Російського університету дружби народів за програмою додаткової професійної освіти «Формування професійних навичок юриста» з 22 червня 2015 р по 26 червня 2015 р обсязі 72 ак. години, посвідчення КПК 14 028023;
Маковеева А.Є. - курс підвищення кваліфікації в Федеральному державному автономному освіти «Балтійський федеральний університет імені Іммануїла Канта» за програмою «Протидія корупції» з 12 жовтня 2015 р. по 29 жовтня 2015 р .; посвідчення № 013914006746.
Основні публікації:
Миненок М.Г. Актуальні проблеми боротьби з корупцією. // Вісник БФУ ім. І. Канта, 2015 № 9 С. 53-60.
Миненок М.Г. Антітолерантность як протидія русофобії. Кримінологічні та моральні аспекти // Кримінологія: вчора, сьогодні, завтра. 2015. № 4 (39). С. 18-23.
Миненок М.Г. Глобальна олігархічна влада: кримінологічні та політичні аспекти // Кримінологія: вчора, сьогодні, завтра. Журнал Санкт-Петербурзького міжнародного кримінологічного клубу. 2014. № 3.
Миненок М.Г. Роль кримінального права в боротьбі зі злочинністю на сучасному етапі. Кримінальне право в епоху фінансово-економічних змін // Матеріали IX Російського Конгресу кримінального права, що відбувся 29-30 травня 2014 р. в Москві / відп. ред. докт. юрид. наук, проф. В.С. Коміссаров.- М .: Юрлітінформ, 2014.
Мілюков С.Ф. Транснаціональна кубло економічних хижаків: ми або вони? // Кримінологія: вчора, сьогодні, завтра. Журнал Спб межд. криминолого. клубу 2016. № 2 (41). С. 30-31
Мілюков С.Ф. Глибинні витоки кризи російської родини: його кримінологічні та кримінально-правові наслідки // Кримінологія: вчора, сьогодні, завтра. Журнал Спб межд. криминолого. клубу. 2016. № 1 (40). С. 17-20.
Мілюков С.Ф., Никуленко А.В. Прііненіе шкоди при затриманні особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння. Монографія. СПб: Изд-во «Юридичний ц ентр», 2015. -560 с.
Долгова С.В. Про проект постанови Пленуму Верховного суду РФ «Про судову практику у справах про злочини, передбачені статтями 131 і 132 КК РФ. Вісник БФУ ім. І. Канта. - Калінінград: Изд-во БФУ ім. І. Канта, 2014. - Вип. 9: Економічні і юридичні науки. - 172 с.
Ціріт О.А. Проблеми кваліфікації податкових злочинів за ознаками об'єктивної сторони Вісник БФУ ім. І. Канта. - Калінінград: Изд-во БФУ ім. І. Канта, 2015. - Вип. 9: Економічні і юридичні науки. - С. 64 - 68.
Студентська наука:
Науково-дослідницька робота студентів на кафедрі здійснювалася в різних формах: участь в наукових конференціях, конкурсах, олімпіадах, робота в наукових гуртках.
На кафедрі діє вже протягом ряду років науковий гурток з кримінального права та кримінології. Науковими керівниками гуртка є доцент О.А. Ціріт, асистент О.В. Тимченко, асистент А.Є. Маковеева.
Керівники гуртка використовую нові форми роботи зі студентами з метою формування професійних компетенцій.
У весняний семестр 2015 року засідання гуртка були присвячені підготовці та реалізації модельного судового розгляду. Основою для моделі послужили матеріали кримінальної справи, які були надані Калінінградським Обласним судом. 13 травня 2015 року відбувся ігровий процес за участю присяжних засідателів по реальному кримінальній справі, розглянутому Калінінградським Обласним судом в 2014 році. У ньому взяли участь, як студенти молодших курсів, так і випускники. Були присутні практичні працівники, головував у процесі студент 3 курсу Дейнік Святослав під керівництвом судді Калінінградського обласного суду С.В. Капранова. В процесі були присутні запрошені практикуючі юристи: адвокати О.В. Ярославська і А В. Дмитровичу. Студенти отримали унікальну можливість поспілкуватися з професійними юристами.
В осінньому семестрі 2015 р почалася підготовка студентів до нового процесу, який і відбувся 18 березня 2016 року. Вперше засідання проходило в стінах Калінінградського обласного суду. Учасниками ігрового процесу стали студенти Юридичного інституту, які виступили в ролі судді, присяжних засідателів, звинувачення і захисту. У якості глядачів були запрошені учні старших класів декількох калінінградських шкіл.
Захід відкрив голова Обласного суду Віктор Іванович Фалеев. Він розповів про історію суду присяжних в Калінінградській області, а також наголосив на важливості таких заходів, що зміцнюють дружні зв'язки між Юридичним інститутом і судом, що сприяють зростанню правосвідомості у молодого покоління.
За традицією, що склалася наставниками студентів стали провідні регіональні юристи-практики: сторону обвинувачення підготувала О.В. Ярославська, адвокат, член Адвокатської палати Калінінградській області, сторону захисту - А.Є. Галактіон, адвокат, член Адвокатської палати Калінінградській області. Загальна кураторство модельного судового засідання здійснювали керівник гуртка, доцент кафедри кримінального права та кримінології О.А. Ціріт, її помічники, асистенти кафедри кримінального права та кримінології А.Є. Маковеева і А.В. Тимченко, а також суддя обласного суду С.В. Капранов.
Ось думка практика, адвоката О.В. Ярославський: "Унікальний захід, яке дозволяє всім учасникам, будучи ще студентами, відчути себе на місці практиків-професіоналів, що називається" понюхати пороху ". Я думаю, це безцінний досвід і незабутні враження для студентів".
А це думка студента - учасника модельного процесу К. Валова: "Вперше за весь час моєї участі в роботі гуртка з кримінального права модельне засідання відбувалося в Обласному суді. Це дуже здорово! Кожен студент-учасник намагався відповідати місцю проведення заходу, від того воно вийшло якісним і цікавим. Хочеться, щоб таких подій було більше в студентському житті ".
Призером очного туру XI Всеросійського конкурсу молоді освітніх і наукових організацій на кращу роботу «Моя законотворча ініціатива», який проходив в Москві 12 - 14 жовтень 2016 г. (організатор ДО «Непеціно» УД Президента РФ) став студент 4 курсу Костянтин Валов з роботою на тему «Кримінально-правова протидія тероризму в сучасних умовах». Науковий керівник к.ю.н., доцент О.А. Ціріт нагороджена дипломом за підготовку призера конкурсу.