- Валерій Тимофійович Казуб
- Болгова Юлія Андріївна
- Світлана Вікторівна Вороніна
- Стригун Наталія Сергіївна
- Анна Геннадіївна Кошкарова
- Наталія Миколаївна Семенова
- Галина Володимирівна Смоленська
- Олена В'ячеславівна Соловйова
- Жерносєк Ірина Олексіївна
- Павленко Наиля Яхьяевна
- Людмила Василівна Журавльова
- Наукова робота
- Навчальна робота на кафедрі
- Історія кафедри
- Навчально-методичні матеріали
Валерій Тимофійович Казуб
Завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор
Телефон:
Електронна пошта: В.Т. Казуб закінчив Томський політехнічний інститут за спеціальністю інженерна електрофізика. Кандидатську дисертацію по темі «Техніка і технологія електроімпульсної очищення трубок опріснювальних установок від накипу» захистив в Томському політехнічному інституті (спеціальність 05.14.12 - техніка високих напруг, Томськ, 1982).
У квітні 1986 року з конкурсного відбору прийнято в П'ятигорський фармацевтичний інститут (ПФІ) асистентом кафедри фізики і математики. За його ініціативи та за безпосередньої участі вже в 1987 році при кафедрі була створена науково-дослідна лабораторія «Електрофізичні методи обробки сировини», в якій, разом з кафедрами фармакогнозії, органічної хімії, неорганічної хімії, технології ліків, починаються дослідження з кінетики масообмінних процесів і їх інтенсифікації під впливом електричного поля високої напруженості. В результаті досліджень виконані і захищені в Тамбовській державному технічному університеті кандидатські дисертації В.А. Степанян (1999), К.В. Мартиросян (2001), Е.В. Головим (2004) і в Московському державному Агроінженерний університеті А.Г. Борисовим (2006), Оробінской В.Н. в ТДТУ (2012).
Деякі аспекти досліджень з кінетики екстрагування під впливом електричного поля високої напруженості відображені в докторських дисертаціях нині професорів О.М. Денисенко, В.А. Компанцева і Н.Ш. Кайшевой.
У грудні 2002 року доцент В.Т. Казуб захищає в Тамбовській державному університеті докторську дисертацію (спеціальність 05.17.08 - процеси та апарати хімічних технологій) по темі «Кінетика і основи апаратурного оформлення процесів електророзрядного екстрагування біологічно активних сполук» і в червні 2003 року Президія ВАК РФ присуджує йому вчений ступінь доктора технічних наук .
У квітні 2004 року В.Т. Казубу присвоєно вчене звання професора, а з 2006 він очолює кафедру фізики і математики П'ятигорської державної фармацевтичної академії.
На кафедрі організована і активно ведеться науково-дослідна робота студентів за напрямом «Інформаційні технології в фармації», відкрито аспірантуру за спеціальністю 05.17.08 - «Процеси та апарати хімічних технологій».
В.Т. Казуб - член Вченої ради П'ятигорської ГФА, академік Північно-Кавказького філії Міжнародної енергетичної академії (МЕА) і Північно-Кавказької академії інноваційних технологій в освіті і науці (АІТОН), в якій він виконує обов'язки віце-президента академії з наукової роботи і вченого секретаря спеціалізованої вченої ради.
Автор 175 публікацій, в тому числі 3 монографій, 17 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, 20 навчально-методичних посібників, 2-х електронних підручників і електронного керівництва до лабораторного практикуму з фізики. Готуються до видання два підручника з математики та фізики для студентів фармацевтичних вузів за фахом 060108 - Фармація.
За успіхи в освіті і науці В.Т. Казуб нагороджений почесною грамотою П'ятигорської ГФА (2008), грамотою Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації (2008). Всесвітнім форумом дослідників і винахідників (Бухарест 2009) нагороджений відзнакою «Орден відображення», двічі нагороджений почесними грамотами Асоціації Ставропольського краю «Академія інформаційних технологій» з врученням диплома лауреата і золотої медалі «За наукові досягнення» (2008, 2010), а також пам'ятної медаллю «230 років Пятигорску» (2010). У 2011 році Президією РАЕ В.Т. Казубу присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і освіти, в 2012 обраний член-кореспондентом РАЕ і за успіхи у винахідницькій діяльності нагороджений медаллю Альфреда Нобеля.
Болгова Юлія Андріївна
Старший викладач
Телефон:
Електронна пошта:Болгова Юлія Андріївна, закінчила Ростовський державний університет за спеціальністю «Прикладна математика». Ю.А. Болгова читає лекції з математики та інформатики для студентів 1-2 курсів, веде практичні заняття з дисциплін математичний аналіз, лінійна алгебра, теорія ймовірностей і математична статистика, а так само лабораторні заняття з фізики.
Автор 10 наукових і науково-методичних публікацій.
Ткаченко Роман Михайлович
Кандидат фізико-математічеческіх наук, доцент
Телефон:
Електронна пошта:
Ткаченко Роман Михайлович в 1996 р закінчив фізико-технічний факультет Харківського державного університету за фахом «Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми». У 2001 р в дисертаційну раду НДІ електрофізики УрО РАН захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук на тему: «Конверсія оксидів азоту в повітрі під дією імпульсного пучка електронів».
У ВНЗ КМВ викладає з 2004 р З 2017 року - доцент кафедри фізики і математики Волгоградського медико-фармацевтичного інституту (філія в м П'ятигорську).
Читає лекції та веде лабораторні та практичні заняття з дисциплін фізика, біофізика, медична електроніка у студентів, які навчаються за спеціальностями медична біохімія, лікувальна справа, стоматологія.
Світлана Вікторівна Вороніна
Кандидат технічних наук, доцент
Телефон:
Електронна пошта:Світлана Вікторівна Вороніна закінчила Харківський інститут радіоелектроніки за спеціальністю інженер-математик. У П'ятигорської фармацевтичної академії працює з 1991 року.
Кандидат технічних наук, доцент. Кандидатська дисертація на тему «Оптимізація структури і властивостей композиційних матеріалів на основі карбіду титану і їх з'єднань зі сталевою основою методом контактно-реактивної пайки» виконана в Полтавській державній фармацевтичній академії на кафедрі фізики і математики в лабораторії «Композиційні матеріали».
Дисертацію захистила в Південно-Російському державному технічному університеті (НПІ) в 1999 році. Автор 36 публікацій, 12 навчально-методичних посібників, електронного підручника з математики. Доцент С.В. Вороніна підготувала до друку підручник з математики для студентів фармацевтичних вузів за фахом 060108 - Фармація.
Керівник НДР студентів за напрямом «Інформаційні технології в фармації», відповідальна за курс математики та інформатики на очному та заочному відділеннях. Читає лекції з математики та інформатики для студентів 1-2 курсів, веде практичні заняття з математики та лабораторні роботи з фізики.
В даний час Світлана Вікторівна веде заняття з математики, інформатики, медичної інформатики на французькій мові, є співавтором 5 методичних посібників для студентів, що навчаються на французькій мові.
Стригун Наталія Сергіївна
Старший викладач
Телефон:
Електронна пошта:Наталія Сергіївна Стригун закінчила Ставропольський державний університет за спеціальністю математика. У ПМФІ філії ГБОУ ВПО ВолгГМУ працює з 2015 року. Веде практичні та лабораторні заняття з математики, інформатики та математичного аналізу, а також читає лекції з цих дисциплін.
Автор 20 науково - методичних робіт і 2 навчально - методичних посібників.
Анна Геннадіївна Кошкарова
Старший викладач
Телефон:
Електронна пошта:Анна Геннадіївна Кошкарова закінчила Ставропольський державний університет за спеціальністю фізика.
У П'ятигорської фармацевтичної академії працює з 2008 року - викладач. Веде практичні заняття з математики та інформатики, а також лабораторні роботи з фізики. Куратор навчальної групи.
Автор 15 публікацій навчально-методичного та наукового плану.
А.Г. Кошкарова є здобувачем наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.08 - «Процеси та апарати хімічних технологій» за дослідження в області інтенсифікації екстракційних процесів впливом електричного поля високої напруженості. Тема наукової роботи - «інтенсифікація процесів екстрагування біологічно активних речовин імпульсним електричним полем високої напруженості»
Наталія Миколаївна Семенова
Старший викладач
Телефон:
Електронна пошта:Наталія Миколаївна Семенова закінчила Кубанський державний університет. У П'ятигорської фармацевтичної академії працює з 1990 року.
Веде практичні та лабораторні заняття з дисциплін фізика, фізичні основи технологічних процесів і методів фармацевтичного аналізу, опір стоматологічних матеріалів, оптика і атомна фізика. Наталія Миколаївна протягом багатьох років працює на підготовчому відділенні, а також веде заняття у студентів, що навчаються англійською мовою.
Семенова М.М. навчається в аспірантурі за напрямом підготовки 33.60.01 Фармація. Тема наукової роботи - «Розробка технології електророзрядного і ультразвукового методів отримання екстракту Альфред похиленою»
Автор 14 статей та 7 навчально-методичних посібників, рекомендацій та тестових завдань до лабораторних робіт з фізики до розділу «Оптика».
Галина Володимирівна Смоленська
Старший викладач
Телефон:
Електронна пошта:Галина Володимирівна Смоленська закінчила Кабардино-Балкарський державний університет за спеціальністю математика.
У П'ятигорської фармацевтичної академії працює з 1984 року. Веде заняття з дисциплін математика, інформатика, математичний аналіз, теорія ймовірностей і математична статистика. Також викладає в групах іноземних студентів, які навчаються англійською мовою.
Працює над темою «Застосування багатофакторних рівнянь лінійної регресії для оптимізації параметрів електророзрядного екстрагування», є автором 12 наукових робіт і 5 навчально-методичних посібників з математики та інформатики.
Олена В'ячеславівна Соловйова
Старший викладач
Телефон:
Електронна пошта:У П'ятигорської державної фармацевтичної академії на кафедрі фізики і математики працює з 2009 року. Веде заняття з дисциплін фізика, фізичні основи технологічних процесів і методів фармацевтичного аналізу. Олена В'ячеславівна читає лекції і веде лабораторні заняття у іноземних студентів, які навчаються на французькій мові. Є автором п'яти методичних посібників для студентів на французькій мові, 14 наукових публікацій.
Жерносєк Ірина Олексіївна
викладач
Телефон:
Електронна пошта:Ірина Олексіївна Жерносєк закінчила Білоруський політехнічний інститут в м Мінську за фахом автоматизація і комплексна автоматизація машинобудування. У ПМФІ філії ГБОУ ВПО ВолгГМУ працює з 2014 року. Веде практичні та лабораторні заняття з математики, інформатики, медичної інформатики та медичної статистики, опір стоматологічних матеріалів і біомеханіка зубощелепного сегмента. а також читає лекції з дисципліни Медична інформатика для спеціальності медична біохімія.
Автор 12 науково-методичних робіт і 2 навчально-методичних посібників.
Павленко Наиля Яхьяевна
навчальний майстер
Телефон:
Електронна пошта:Павленко Наиля Яхьяевна закінчила факультет іноземних мов Киргизького державного університету, кваліфікація- філолог.
На кафедрі фізики і математики працює з 2013 року на посаді навчального майстра.
Людмила Василівна Журавльова
навчальний майстер
Телефон:
Електронна пошта: Людмила Василівна Журавльова закінчила Середньо-Азіатський технікум за спеціальністю обробка металів різанням, має кваліфікацію технік-технолог.
На кафедрі фізики і математики працює з 2008 року на посаді навчального майстра.
Наукова робота
Наукова робота ведеться на кафедрі за двома напрямками: «Електрофізичні методи обробки сировини» та «Композиційні матеріали на основі карбіду титану». Підготовка аспірантів та здобувачів ведеться за спеціальністю 05.17.08 - «Процеси та апарати хімічних технологій».
За першою тематиці захищено 5 кандидатських і 1 докторська дисертації, по другий - 5 кандидатських дисертацій.
У 2012 році в Тамбовській державному технічному університеті (ТДТУ) В.М. Оробінская успішно захистила кандидатську дисертацію за темою «Кінетика і технологія електророзрядного екстрагування біологічно активних сполук з органічної сировини».
монографії
- Казуб, В.Т. Перспективні методи очищення теплообмінних апаратів від сольових відкладень /В.Т. Казуб. - П'ятигорськ: АІТОНК. 2008. - 128 с.
- Казуб, В.Т.Кінетіка і основи апаратурного оформлення процесів екстрагування біологічно активних сполук із застосуванням електричних розрядів. /В.Т. Казуб. - П'ятигорськ, Изд. Друкарський салон «Графіті». 2009. - 320 с.
- Оптимізація структури і властивостей композиційних матеріалів на основі карбіду титану і їх з'єднань зі сталевою основою методом контактно-реактивної пайки / Вороніна С.В., Огнев В.Є. / Під ред. В.Т. Казуб. - П'ятигорськ: АІТОНК, Изд-во «Друкарський салон« Графіті », 2009. - 151 с.
публікації
- Казуб В.Т., Водолаженко Р.А., Дорофєєв В.Ю. Про деякі підходи до вирішення проблеми покращення якості межчастичного зрощування порошкових матеріалів. Матеріали IX междун. наук. - практ. конф. «10 років в сфері освіти, науки та курортології» 11-18 вересня, 2008р. Белек (Туреччина). - С. 170-172.
- Казуб В.Т., Гаврилов Н.І, Семенова М.М., Погорєлов В.І. Визначення температури контактного плавлення в системах лікарських речовин. Зб. наук. праць. Розробка і маркетинг нової фармацевтичної продукції. Вип. 63. П'ятигорськ, 2008.
- Казуб В.Т., Вороніна С.В., Огнев В.Є. Оптимізація складу трикомпонентної суміші. Матеріали XI міжнародної научн.- практ. конф. «Інноваційні підходи розвитку освіти і науки в умовах глобальної економічної кризи», 25 вересня - 4 жовтня 2009, Мармарис (Туреччина). 2009. - С. 239-243.
- Казуб В.Т., Оробінская В.Н., Маршалкин М.Ф., Коновалов Д.А. Вплив електророзрядної обробки на ліпоксігеназного активність томатного соку. Изв. вуз. Харчова технологія. - 2009. 2-3 (308-309), 2009. - С. 112-113.
- Казуб В.Т., Желобовская А.Г.Температурний режим процесів екстрагування в системі тверде-рідке із застосуванням електричного розряду. Журнал наукових публікацій аспірантів і докторантів, 2009. - С. 116-119.
- Казуб В.Т., Оробінская В.Н., Коновалов Д.А. Використання електроімпульсного поля для збільшення терміну придатності харчових продуктів. Матеріали III міжнародної наук.-практ. конф. Інноваційні напрямки в харчових технологіях. 29-30 жовтня 2009р. П'ятигорськ, 2009. С. 331-332.
- Казуб В.Т., Водолаженко Р.А., Дорофєєв В.Ю. Механічні властивості порошкових матеріалів на основі заліза з добавками бору. Матеріали XII міжнародної научн.- практ. конф. «Наука і освіта як фактор модернізації Росії», 26-28 лютого 2010, Домбай (КЧР). 2010. - С. 246-249.
- Казуб В.Т., Оробінская В.Н., Борисов А.Г. Кінетика процесів екстрагування полісахаридів з коренеплодів скорцонера іспанського під впливом електричного розряду. Вісник ТДТУ. 2011. Том 17. № 2. С. 410-417.
- Казуб В.Т., Оробінская В.Н. Вплив електророзрядної обробки на вміст оксиметилфурфурола в витягах з органічної сировини. Зб. міжнарод. наук.-практ. конф. «Якість науки - якість життя», 22 лютого 2012 року - Тамбов, изд. ТМБпрінт, 212, С. 49-52.
- Казуб В.Т., Коновалов Д.А., Оробінская В.Н. Голов Є.В. Спосіб отримання водорозчинних полісахаридів з SCORZONERA HISPANICA L. - Пат. № 2393869 РФ. МПК А61К36 / 28. Заявлено 17.12.07. Опубл. в БІ № 19, 10.07.2010.
Навчальна робота на кафедрі
В даний час кафедра фізики і математики оснащена двома математичними аудиторіями, спеціалізованими лабораторіями з фізики: «Оптика» і «Електромеханіка», оформлення яких постійно оновлюється сучасними приладами, лабораторією для НДРС, аудиторією інформаційних технологій з сучасними комп'ютерами, рідкокристалічними моніторами і інтерактивною дошкою. Всі комп'ютери підключені до всесвітньої мережі Інтернет. На кафедрі постійно ведуться роботи по вдосконаленню навчального процесу та розробці нових лабораторних робіт. Більшість методичних посібників і рекомендацій для студентів очного і заочного відділень розміщені на сайті і форумі вузу.
Лабораторна установка для інтенсифікації екстракційних процесів електричним полем
На заняттях з фізики в лабораторії оптичних методів аналізу речовин
Заняття в комп'ютерному класі
Робота з інтерактивною дошкою
Заняття з фізики в лабораторії «Електромеханіка»
За 5 років співробітниками кафедри підготовлено і видано 20 навчально-методичних матеріалів до занять з фізики, математики та інформатики, 3 монографії обсягом 8 д.а., за результатами наукових досліджень опубліковано 62 статті в центральній пресі, зроблено 6 доповідей на конференціях, з них 5 - на міжнародних.
Історія кафедри
У різний час, починаючи з 1943 року, кафедрою керували: доценти Б.А. Орлов, П.А. Правдивцев, Н.І. Коковкин-Щербак, професора П.К. Міцкевич, С.М. Токмачев, Г.В. Якимів. Відомий внесок в удосконалення навчального процесу і розвиток наукових досліджень на кафедрі вніс доктор технічних наук, професор Ю.М. Кудімов.
З 2006 року кафедру фізики і математики очолює доктор технічних наук, професор Валерій Тимофійович Казуб.
Навчально-методичні матеріали
- Вороніна, С.В. Математика та інформатика: методичний посібник до практичних зайняти для студентів денного відділення /С.В.Вороніна, В.Т. Казуб.- П'ятигорськ: ПГФА, 2008. - 102 с.
- Вороніна, С.В. Практикум з математики: методичний посібник до практичних занять для студентів денного відділення / С.В.Вороніна, В.Т. Казуб. - П'ятигорськ: ПГФА, 2009. - 105 с.
- Казуб, В.Т. Керівництво вирішення прикладів і задач з вищої математики: методичний посібник для студентів денної форми навчання за спеціальністю «Фармація» / В.Т. Казуб, А.І. Осипов, Р. А. Водолаженко - П'ятигорськ: ПГФА, 2009. - 64 с.
- Казуб, В.Т. Керівництво вирішення прикладів і задач з основ вищої математики та статистики: Методичні вказівки для студентів заочного відділення за спеціальністю «Фармація» / В.Т. Казуб, А.І. Осипов, Р. А. Водолаженко - П'ятигорськ: ПГФА, 2009. - 137 с.
- Казуб В.Т., Вороніна С.В. Електронний посібник (ресурс) з математики для студентів 1 курсу (очна і заочна форма навчання), 2009.
- Казуб В.Т., Водолаженко Р.А., Кошкарова А.Г. Електронний посібник (ресурс) для студентів 2 курсу (3 і 4 семестр) (очна і заочна форма навчання), 2010 року.
- Вороніна, С.В. Практикум з математики: методичні вказівки для студентів денного відділення / С.В. Вороніна, Ю.А. Болгова, В.Т. Казуб. - П'ятигорськ: ПГФА, 2011. - 110 с.
- Казуб, В.Т. Фотометрія: методичні вказівки для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, М.М. Семенова, Р.А. Водолаженко. - П'ятигорськ: ПГФА, 2011. - 21с.
- Казуб, В.Т. Фізика: методичні вказівки щодо виконання та оформлення контрольних робіт для студентів 2 курсу з дисципліни С2.Б.2 - «Фізика» (заочна форма навчання) / В.Т. Казуб, Р.А. Водолаженко, Е.В.Соловьева.- П'ятигорськ: ПГФА, 2011. - 75с.
- Казуб, В.Т. Спектрофотометрія: методичні вказівки для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, Р.А. Водолаженко, М.М. Семёнова.- П'ятигорськ: ПГФА, 2011.-26 с.
- Казуб, В.Т. Рефрактометрія: методичні вказівки для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, М.М. Семенова, С.В. Вороніна, Р.А. Водолаженко.- П'ятигорськ: ПГФА, 2011. - 39 с.
- Казуб, В.Т. Оптичні прилади. Око як оптична система: методичні вказівки для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, М.М. Семенова, С.В. Вороніна.- П'ятигорськ: ПГФА, 2011. - 46 с.
- Казуб, В.Т. Пристрій і використання колориметра-нефелометра ФЕК-56М: методичні вказівки для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, Р.А. Водолаженко.- П'ятигорськ: ПГФА, 2011. - 20 с.
- Казуб, В.Т. Колориметрія: методичні вказівки для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, Р.А. Водолаженко, С.В. Вороніна, А.Г. Кошкарова. П'ятигорськ: ПГФА, 2011. - 26 с.
- Казуб, В.Т. Визначення довжини світлової хвилі і вивчення спектрів випромінювання: методичні вказівки для студентів / В.Т. Казуб, Р.А. Водолаженко. П'ятигорськ: ПГФА, 2011. - 23с.
- Казуб, В.Т. Люмінесцентний аналіз: методичні вказівки для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, М.М. Семенова. П'ятигорськ: ПГФА, 2012. - 26 с.
- Казуб, В.Т. Вимірювання коефіцієнта поверхневого натягу: методичні вказівки для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, Р.А. Водолаженко.- П'ятигорськ: ПГФА, 2012. - 15 с.
- Казуб, В.Т. Поляриметрія: методичні вказівки для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, М.М. Семенова, С.В. Вороніна, Ю.А. Болгова - П'ятигорськ: ПГФА, 2012. - 18 с.
- Казуб, В.Т. Методи ідентифікації речовин: навчально-методичний посібник для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, Р.А. Водолаженко, Є.В.Соловйова - П'ятигорськ: ПГФА, 2012. - 88 с.
- Казуб, В.Т. Електромеханіка: навчально-методичний посібник для студентів 2 курсу / В.Т. Казуб, Р.А. Водолаженко, Є.В.Соловйова - П'ятигорськ: ПГФА, 2012. - 102 с.