Кафедра світової літератури та іноземних мов

  1. Лектори DAAD Німецька служба академічних обмінів (DAAD) підтримує академічну мобільність серед викладачів...

Лектори DAAD

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) підтримує академічну мобільність серед викладачів і студентів в Німеччині та зарубіжних вузах, представлена в ПГУ з 2008 року.

Георгія Маттіас   (В ПГУ з 2017) закінчила університет Магдебург за фахом «Німецька мова як іноземна і як друга рідна мова», магістр педагогіки та славістики, викладала німецьку мову в Україні, Молдові, Росії Георгія Маттіас (В ПГУ з 2017) закінчила університет Магдебург за фахом «Німецька мова як іноземна і як друга рідна мова», магістр педагогіки та славістики, викладала німецьку мову в Україні, Молдові, Росії. У ПГУ веде німецьку мову, екстенсивне читання, перекладацькі дисципліни. У 2018 р організувала міжнародний семінар «Відкрий Німеччину», провела методичні семінари для вчителів німецької мови.

Альмут Мюллер   (В ПГУ з 2014 по 2017) вивчала східнослов'янські мови в університетах Грайфсвальд і Лейпциг, магістр філології Альмут Мюллер (В ПГУ з 2014 по 2017) вивчала східнослов'янські мови в університетах Грайфсвальд і Лейпциг, магістр філології. У ПГУ викладала сучасну розмовну німецьку мову, основи міжкультурної комунікації, усний і письмовий переклад. Ініціатор студентського проекту з розвитку міжнародного туризму «Путівник по Полоцьку», проведення Німецьких тижнів в ПГУ.


Ларс Ендрайцік   (В ПГУ з 2011 по 2014) вчився в Берліні, магістр мистецтв Ларс Ендрайцік (В ПГУ з 2011 по 2014) вчився в Берліні, магістр мистецтв. За час роботи в ПГУ брав участь в проведенні міжнародного проекту «Полоцьк пише для Фрідріхсхафена» , Підготував програму літньої школи «Відкрий Білорусь, долаючи культурні кордони», вивів на міжнародний рівень семінар «Deutsch mit Spaß» , Популяризував німецьку мову в школах Полоцька і Новополоцка.

Штефані Ланге   (В ПГУ з 2008 по 2011) закінчила університет Бремен за фахом «Німецька мова як друга рідна мова та іноземна», викладала в Чехії та Македонії Штефані Ланге (В ПГУ з 2008 по 2011) закінчила університет Бремен за фахом «Німецька мова як друга рідна мова та іноземна», викладала в Чехії та Македонії. У ПГУ вела практичну фонетику, країнознавство Німеччини, методику викладання німецької мови. Організувала для студентів перекладацький семінар, поетичний слем, поповнила фонд кафедри новими підручниками та художньою літературою.

мобільність

Наші стипендіати

Євген Островський, стипендіат 2018 р літні курси в університеті Ахен: "Літні курси - це спосіб зануритися в мультикультуру. За місяць ми познайомилися з Німеччиною, побували в Нідерландах, Бельгії, Франції. Подорожі змінюють і не дають заскніти нашому погляду на світ. Спасибі DAAD за таку можливість! "

Лоліта Губаревич, стипендіат 2018 р літня школа німецької мови в Каунасі: "Мій день починався з німецької мови і їм же закінчувався. У програму входили лекції, цікаві семінари з лекторами з різних країн, робота в групах над проектами, екскурсії по містах Литви та Латвії і багато-багато піци ".

Софія Сліжікова, стипендіат 2018 р літні курси у вищій народній школі Хула: "Завдяки шведкою стипендії я зіткнулася з абсолютно новою і унікальною для мене культурою. Швеція вразила величиною і простором, свободою і в той же час порядком і розміреністю ".

Анастасія Мішечкіна, стипендіат 2018 р літні курси у вищій народній школі Аксевалля: "Це була подорож в інше життя: нова обстановка, третю іноземну мову, який ти чуєш цілий місяць, люди з усього світу".

Олександра Мордяхіна, стипендіат 2018 р навчання в Хейлунцзянскій університеті: "У Китаї багато цікавих місць і не менш цікавих людей. Частиною цієї культури, нам, європейцям, ніколи не вийде стати, навіть якщо прекрасно знати мову і традиції, але просто пожити там півроку - це прекрасна можливість побувати в іншому, набагато більш стародавньому світі ".

Валерія Есепёнок, учасник «Травневої школи-2018», університет Даугавпілс: "Тиждень в« Травневій школі »подарувала незабутні враження. У Даугавпілсі ми взяли участь в круглому столі «Російська мова і культура в сучасному світі», відвідали заняття студентів з США, майстер-клас по східнослов'янської філології та конференцію, де я вперше спостерігала за роботою синхроніста ".

Валерія Шатова, учасник «Травневої школи-2018», університет Даугавпілс: "Сподобалася програма занять і заходів, ми встигли отримати нові знання, познайомитися з культурою Латвії, вивчити пам'ятки Даугавпілса і підвищити мотивацію".

Алена Линкевич, стипендіат Academia Baltica в Занкельмарке 2018 р .: "Два тижні перебування в Занкельмарке були насиченими і захоплюючими. Серед визначних пам'яток хочу виділити місто Любек, краса околиць якого невимовна ".

Софія Сліжікова, стипендіат DAAD 2017 р літні курси в університеті Ільменау: "За місяць в Німеччині ми піднялися на гору Кікельхан, де любив бувати Гете, відвідали книжкові крамнички в Веймарі, пройшлися по мосту-вулиці в Ерфурті, бродили по« Дракон ущелині »в Айзенахе, заглянули в келію, де Мартін Лютер перекладав біблію на німецьку мову, доторкнулися до історії в Бухенвальді і постійно їли« карівурст », особливе блюдо Тюрінгії".

Анастасія Соловйова, стипендіат Academia Baltica в Занкельмарке 2017 р .: "Ми аналізували підручники історії різних країн, відвідали німецькі і датські меншини, імітували Саміт ЄС, проводили опитування в місті Любек і брали участь в різних вікторинах".

Світлана Агєєва, стипендіат Academia Baltica в Занкельмарке 2017 р .: "Вчилися багато і з інтересом. Різноманітно проводили вільний час: гуляли ввечері по ватам, відвідували німецькі міста, с'езділів Данію ".

Анастасія Мозго, учасник «Травневої школи-2017», університет Даугавпілс: "Це було занурення в міжнародне науково-культурний простір. Доповіді про сучасні літературні процеси в Білорусі, Латвії та Росії, яскраві і неоднозначні перфоманси латвійських і російських поетів показали, що інтерес до художнього слова і до досліджень текстів не згасає ".

Вікторія Ходікова, в 2017 р проходила практику у Вищій школі педагогіки Клагенфурт (Австрія): "Практика в Австрії дала мені віру у власні сили і новий досвід. Лекції проходили в інтерактивній формі, що робило процес навчання цікавим і ефективним. Я побачила «школи майбутнього», познайомилася на ділі з сучасними методиками і спостерігала за роботою справжніх професіоналів. Ще одним плюсом була щоденна практика англійської та німецької мов. Зручне розташування Клагенфурта дозволило відвідати Італію і Словенію. Вважаю, що навчання за кордоном важлива для людини, яка хоче перейти на новий щабель розвитку ".

Маргарита Лащ, стипендіат 2017 р літні курси у вищій народній школі Хула: "Спілкування з носіями мови для лінгвіста - безцінний досвід. Сподобалася гарна природа Швеції, всюди чисто, відразу видно, що люди дбають про країну ".

Дарина Ядріщенская, стипендіат 2017 р літні курси у вищій народній школі Аксевалля: "Літні курси в Швеції були найбільш незвичайним досвідом в моєму житті. Я вдячна, що в ПГУ студентам-лінгвістам надається унікальна можливість вчитися за кордоном в середовищі якої вивчається ".

Христина Панкевич, стипендіат DAAD 2016 р літні курси в університеті Ахен: "Літні мовні курси - самі насичені чотири тижні мого життя. Відвідування Ахенского собору, в якому коронувалися імператори Священної Римської імперії, церкви Святого Хреста, цілющих термальних джерел, екскурсія по шоколадній фабриці «Lindt», поїздки в Кельн, Дюссельдорф, Амстердам, Брюссель - і все це в компанії людей з різних куточків землі ".

Анна Захаренко, стипендіат 2016 р, літні курси у вищій народній школі Ольст р Френста: "Коли 24 години на добу сім днів на тиждень знаходишся в шведськомовного середовищі, бачиш шведські пейзажі, їж шведську їжу, волею-неволею починаєш говорити по-шведськи ".

Наталія Федорова, стипендіат 2016 р літні курси у вищій народній школі Аксевалля: "Це була відмінна можливість помандрувати і потренувати всі іноземні мови, які знаєш".

Христина Колесова, стипендіат DAAD 2014 р літні курси в університеті Бремен: "Спілкувалася з однолітками з Англії, Франції, США, Індії, Греції, завдяки чому поліпшила не тільки німецьку мову, а й свою англійську".

Оксана Дорц, стипендіат DAAD 2013 р літні курси в університеті Фрайбург: "Я провела місяць серед студентів з усього світу! Прикордонне розташування Фрайбурга дозволило відвідати деякі міста Франції та Швейцарії ".

Уляна Тимохович, стипендіат DAAD 2013 р літні курси в університеті Фрайбург: "Двадцять три дні, які я провела в Німеччині, складалися тільки з позитивних моментів. Спасибі за це DAAD, спасибі ПГУ! Спасибі Фрайбургу за можливість поліпшити знання німецької мови і знайти нових друзів з усього світу! "

Наталя Запольний, стипендіат DAAD 2012, літні курси в університеті Люнебург: "Курси допомогли подолати мовний бар'єр, я відкрила для себе Німеччину з іншого боку".

Ірина Гутор, стипендіат DAAD 2012, літні курси в ніверсітете Бамберг: "Побувала в Баварії, здивувало, наскільки добре тут збереглися справжні німецькі традиції і культура".

Олексій Крит, стипендіат DAAD 2012, літні курси в університеті Гейдельберг: "Мені сподобалася дружня атмосфера на заняттях, відсутність« зобов'язалівки », багатий вибір так званих Freizeitaktivitäten, а також чудова погода і високі гори".

Олена Мамікова, стипендіат DAAD 2011, літні курси в університеті Білефельд: "В університеті є бібліотека, яка налічує мільйони книг і періодичних видань. Завдяки річним курсам я отримала доступ до необхідної літератури для дипломної роботи ".

Вероніка Шальц, стипендіат DAAD 2010/2011 рр., Навчання в університеті Кассель: "Я використовувала час в Німеччині, щоб придбати нові знання і зав'язати контакти з іншими стипендіатами".

Денис Прудников, стипендіат DAAD 2010, навчання в університеті Дуйсбург-Ессен: "Стипендія дозволила поринути в німецькомовну атмосферу і зрозуміти, що німецька мова не тільки професія, а й моє життя".

Тетяна Садовська, стипендіат DAAD 2009 р літні курси в університеті Бамберг: "Мене вразили методи викладання. Заняття проходили в творчій і відкритій атмосфері, ми самі збирали інформацію, а потім представляли її і вчилися виступати перед аудиторією ".

Сергій Матирка, стипендіат DAAD 2009/2010 рр., Програма післядипломної освіти в університеті Констанц: "У німецькому університеті на першому місці стоїть студент. Викладання в Німеччині орієнтоване на сучасність ".

Любов Клещёнок, стипендіат 2009 р літні курси у вищій народній школі Хельшён: "Практика шведської мови, а також знайомство з культурою і життям країни допоможе розвинути вже налагоджені в університеті контакти зі Швецією".