Кафедра "Екології"

Казкеев Ержан Тажібаевіч   Завідувач кафедри «Екологія»   Кандидат біологічних наук   Дні і час прийому завідувача кафедрою День тижняЧаспонеділок15

Казкеев Ержан Тажібаевіч

Завідувач кафедри «Екологія»

Кандидат біологічних наук

Дні і час прийому завідувача кафедрою

День тижняЧаспонеділок15.00-18.00вівторок15.00-18.00середа15.00-18.00четвер15.00-18.00п'ятниця15.00-18.00

Історія розвитку кафедри

Кафедра «Екології» Актюбінської університету ім.С.Баішева організована в 2012 році в результаті відокремлення від кафедри природничих і технічних дисциплін. Завідувачем кафедри був д.т.н., професор сарсенів А.М.

У 2012 році в зв'язку з приєднанням до університету Актюбінської університету «Дуніе», на кафедрі стали навчати студентів за спеціальностями 5В120200 - «Ветеринарна санітарія», 5В080100 - «Агрономія».

Кафедра екології готує випускників (бакалаврат) за спеціальностями 5В060800 - Екологія, 5В120200 - «Ветеринарна санітарія», 5В080100 - «Агрономія». Предмети за спеціальностями проводять висококваліфіковані викладачі, що мають науково-педагогічний і виробничий стаж. В даний час рівень наукового ступеня кафедри становить 54,5%.

С2017- 2018 навчального годакафедра «5В060800 - Екологія» готує випускників (бакалаврат) за фахом «5В060800 - Екологія» Керівником, якого є кандидат біологічних наук, доцент Казкеев Е.Т.

5В060800 - «Екологія» - бакалаврат

План розвитку освітньої програми "5B060800" - Екологія на 2017-2021 роки

Випускнику бакалаврату за спеціальністю 5В060800 - «Екологія» присуджується академічний ступінь бакалавр природознавства.

Випускник спеціальності 5В060800 - «Екологія» може в установленому порядку здійснювати професійну діяльність відповідно до отриманої фундаментальної та спеціалізованої підготовкою за фахом на посаді:

  • - еколог;
  • - інженер-еколог;
  • - технік-еколог;
  • - еколог-аудитор;
  • - еколог-проектіровшік;

Випускник з вищою базовою освітою може працювати в наступних посадах:

  • - Еколог-проектіровшік в проектній організації
  • - Директор ДКП
  • - Провідний спеціаліст відділу охорони природи і природних ресурсів
  • - Інспектор обласного департаменту екології
  • - Інженер з охорони навколишнього середовища (магістр, спеціаліст)
  • - У дослідних лабораторіях
  • - У Екологічних структурах на підприємстві
  • - У державних структурах
  • - В органах контролю і нагляду
  • - У природоохоронних організаціях
  • - У будівельних компаніях
  • - В заводах і фабриках.

Професорсько-викладацький склад кафедри:

  1. Казкеев Е.Т. Завідувач кафедри, к.б.н.
  2. Айпейсова С.І , Д.б.н, професор
  3. Туремуратова Г.Т. к.х.н., (Ph.D.)
  4. Альмурзаева С.І. , к.б.н
  5. Бакитжанова.А.М. Магістр екології, старший викладач
  6. Калибекова Ж.Т., Магістр біології, старший викладач
  7. Абубакірово Н.Б. Магістр екології, старший викладач
  8. Кожабергенова А.Б Магістр екології, старший викладач
  9. Мамбетжанова А.М. , Магістр біології, викладач
  10. Кушетова Л.Є. , Магістр екології, викладач
  11. Бекетова А.Т. , Магістр екології, викладач

Навчально-методична робота

Навчально-методичну роботу на кафедрі виконує досвідчений педагогічний склад. Викладачі кафедри підготували по кожному предмету навчальний методичний комплекс згідно з новими вимогами навчально-методичної програми.

Для забезпечення навчально-методичною літературою за фахом 5В060800 - «Екологія», викладачі кафедри проробляють величезну роботу. В останні роки на кафедрі були випущені наступні навчальні посібники «Хімія есептерін шиғарип үйренейік», «Жанғиш заттарди өңдеуге теоріялиқ негіздері», «Шойин мен асфальти заттарди бөлу», «Програма переробки відходів в Актюбінської області» (автор к.х.н., Туремуратова Г.Т), «Біогеохімія», «Походження і еволюція біосфери» (автор п.ғ.к, доцент ВАК, Семеніхіна С.Ф.), «Екологіялиқ картографія», «Екологіялиқ моніторинг» (автор магістр екології, Бақитжанова А . М.), «Екологіялиқ аудит» (автор магістр біології, Абубакірово Н.Б.), «Методичне по посібник для проведення лабораторно - практичних занять з екологічного нормування та експертизи »(автор к.н.б, Альмурзаева С.І.)

Виховна робота

Виховна робота поряд з навчально-методичної та наукової роботою є важливим аспектом в процесі навчання і формування особистості студента. Разом з підвищенням освіченості виховна робота сприяє розвитку у студента почуття патріотизму, громадянської відповідальності, людської цінності і любові до батьківщини. У зв'язку з цим професорсько-викладацький склад факультету активно працює в питаннях виховного процесу. Куратори кожної групи разом зі студентами організовують круглі столи, дискусії, походи в театр, на концерти. Детальніше...

Науково-дослідна робота

Напрямок науково-дослідницької роботи кафедри «Екологія» - це складання екологічних проектів з екологічних проблем Актюбінської області, також за оцінкою впливу на навколишнє природне середовище.

Професорсько-викладацький склад представляє свої роботи на наукові гранти. Наприклад, володарка Гранта Євразійського Національного Банку к.с-г.н. Буктибаева Аксирга Букаевна. Детальніше...

Кафедра встановила зв'язку з нижче перерахованими організаціями:

- «БатисЕкоПроект»
- «ГідроЕкоРесурс»
- «Асу - Еко»
- «Актюбінська дослідна станція»
- «МКВП Міська станція юних натуралістів Детальніше...

Наукові зв'язки кафедри:

Науково - дослідницька робота студентів

При кафедрі працюють студентські наукові гуртки «Середовище і Ми», «Молодий дослідник». Керівником гуртка є магістр екології, ст.викладач Миргіясова М.А. Під її керівництвом студенти проводять різні заходи.

Студенти кафедри, так само як і професорсько-викладацький склад, активно беруть участь в конференціях, в громадських акціях. Наприклад, в 2014-2015 уч. році студенти спеціальності «Екологія» 1-4 курсів були нагороджені дипломом 4 ступеня в конкурсі «Розділяй відходи - зберігай природу!», який був організований Центром «Сприяння сталому розвитку» м.Алмати в сфері управління відходами.

Студенти 4 курсу спеціальності «Екологія-5В060800» Актюбінської університету ім.С.Баішева Тлепіев Манат зайняв 1 місце за «Кращий дослідний проект» і Култаев Турехан зайняв 3 місце за «Ораторське мистецтво» в конкурсі «Інноваційні наукові проекти» між Актюбінськ університетом ім. С.Баішева і Західно-Казахстанським інженерно-технологічним університетом. Організатор - магістр екології, ст.викладач Миргіясова М.А. Детальніше...

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Аудиторія кафедри екології оснащена для проведення семінарських і практичних занятійдідактіческімі матеріалами, наочними посібниками і пристроями. Навчальні лабораторії забезпечені спеціальним обладнанням і матеріалами, такими як вологі препарати, гербарії, мікропрепарати, моделі, опудала, моделі з ботаніки, муляжі, обладнання та хімреагент, слайд-комплекти з методичними посібниками (ф.А4), демонстраційні друковані матеріали на казахською та російською мовах, хімічний посуд, хімічні реактиви, ваги з важками, водяні лазні, штативи, видатковий матеріал, до якого відносяться натуральні об'єкти дослідження (рослинні і грунтові зразки, колекція комах і ін.), які використовується під час проведення лабораторно-практичних занять відповідно до навчальної програми спеціальності. Щорічно вузом закуповується нове обладнання, хімреактиви, видатковий матеріал необхідний для проведення занять. Лабораторного фонду досить для проведення практичних занять. Детальніше...

СТРАТЕГІЯ І ПЕРСПЕКТИВИ

Найменування цілі

зміст мети

1

управлінська

Забезпечення функціональних обов'язків ППС встановлених правилами внутрішнього трудового розпорядку АУ їм С. Баїшева і посадовими інструкціями.

2

Навчально - методична

1. Забезпечення зростання якості навчального процесу на основі впровадження інноваційних технологій.

2. Підвищення рівня і якості методичного забезпечення навчального процесу.

3

Науково - дослідницька

1. Забезпечення зростання наукової кваліфікації викладацького складу на основі увелечения питомої ваги викладачів, що мають вчені ступені і звання.

2. Забезпечення зростання активності наукової діяльності викладачів і залучення студентів до науково - дослідної роботи

4

Виховна

Забезпечення зростання активності участі студентів у громадському житті факультету та університету на основі вдосконалення навчально - виховного процесу, формування і розвитку у студентів якостей, відповідних загальнолюдських, національно - культурних і патріотичних цінностей.

5

профорієнтаційна

Забезпечення зростання набору абітурієнтів в період проведення приймальної компанії за рахунок професійної орієнтаційної, рекламної та пропогандістской роботи.

АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ

У плані щодо вдосконалення кредитної технології на 2011 р, затвердженому міністром освіти Республіки Казахстан, велика роль відведена розвитку академічної мобільності студентів і викладачів вузів в рамках реалізації Болонського процесу. Детальніше...

Новини кафедри

4466