Как Тузик грелку! Музикант Сергій Вільний - про чоловічих ритуалах і iPhone-шансон

  1. Почати ніколи не пізно
  2. Вісник iPhone7 і конкурс реміксів
  3. Шанувальники і шанувальниці
  4. "Рвали! Рвемо! І будемо рвати!": Порвана грілка і принципи "справжнього мужика"

Музика не знає слова "вік". Нове ім'я в плеяді поп-шансону - автор-виконавець Сергій Вільний з успіхом це довів, почавши музичну кар'єру в 50 років. Він написав серенаду сьомого iPhone ще до появи нового гаджета на світло. Він співав з екс-солісткою групи "Стрілки" на продуктовому ринку, будучи учасником реаліті-шоу.

На своїх концертах Вільний несамовито рве грілки, надуваючи їх до самого краю, і підкорює серця жінок різного віку. Що означає перший ритуал, хто такий "справжній мужик" І будуть служити чи гаджети людство, читайте в інтерв'ю m24.ru.

ru

Фото надано артистом

Почати ніколи не пізно


- Чому ви вирішили почати музичну кар'єру в зрілому віці?

- Я все життя мріяв про це і, чесно сказати, почав займатися музикою ще дуже давно. Потім була велика перерва, після якого у мене знову з'явилася можливість цим зайнятися, від чого я відчуваю неймовірний кайф. Я все життя про це мріяв і, нарешті, ці мрії почали збуватися.

- І що вплинуло на відродження вашої творчості?

- За своє життя у мене накопичилося багато історій, про які я хочу співати. Не меншим стимулом знову почати творити стало наше знайомство, а в подальшому - дружба з саунд-продюсером Дмитром Дубинським, який написав пісні багатьом відомим артистам.

- Що послужило приводом для того, щоб почати творити після настільки тривалої перерви?

- Співав я завжди, включаючи посиденьки в караоке. У моєму житті стався один випадок, з приводу якого екс-солістка групи "Стрілки" Настасія Ковальова написала для мене пісню "заборонено вхід". З цього все і понеслося, після чого я став писати вже свої тексти.

Вісник iPhone7 і конкурс реміксів

Фото надано артистом

- Ви написали пісню про новий сьомий iPhone ще до його виходу в світ. Чому саме гаджети?

- Останнім часом я став помічати, що люди сидять в своїх телефонах з ранку до вечора - багато хто просто божеволіють. У зв'язку з цим у мене народився гумористичний текст. Чому саме сьомий? Рано чи пізно, він все одно б вийшов. У листопаді ми проводили конкурс на кращий ремікс пісні "Мільйон". Переможцем став DJ Rostej, який отримав цей гаджет в якості спеціального призу.

- Ви організували цей конкурс, щоб бути в тренді?

- Ні. Швидше, просто наболіло. Найголовніше в творчості для мене - любов глядачів, їх віддача. Коли я виходжу в зал, люди кричать "Браво!", Підспівують і хочуть мене помацати. Схожі почуття я відчуваю і до них. Напевно, це найголовніше почуття, яке відчуває будь-який артист. Для мене - це найкраща оцінка і це треба заслужити.

- Ремікси на увазі електронну музику, а ваша музика більше тяжіє до акустичної.

- Я б не сказав, що вона більше акустична. Просто на сцені я завжди виступаю "вживу". Коли ти працюєш з "живими" музикантами, в кожну пісню додається елемент гри, і кожен раз ти виконуєш її по-новому. У цьому полягає кайф живого виконання.

- В такому разі, чи будуть ці задіяні ремікси в ваших виступах? Наскільки я розумію, це інший формат.

- На цю тему можна подумати. Якщо мене запросять в який-небудь клуб, чому б і не поколобродити разом з діджеєм.

Якщо мене запросять в який-небудь клуб, чому б і не поколобродити разом з діджеєм

Фото надано артистом

- Чи вважаєте ви, що гаджети будуть служити людство в майбутньому?

- Якщо вже зараз багато хто не може прожити без інтернету, то в майбутньому це може стати можливим. Незважаючи на те, що поки це твердження звучить як фантастика. Але в кожної фантастиці є частка фантастики. У світі вже з'явилися роботи, з якими "простіше домовитися", ніж з людьми.

- Сьогодні технології добралися і до музики. Багато хто вважає, що з часом вона стала більш "штучної". Що ви думаєте з цього приводу?

- Життя не стоїть на місці. Комусь подобається техно, кому-то - шансон. Я вважаю, що в світі є і те, і інше. У будь-якому випадку, жива музика не помре, навіть якщо ми цього захочемо. Але в сучасному підході є і свої плюси: зараз вже не обов'язково тягнути на виступ рояль, який можна замінити цифровою клавіатурою. При цьому живий звук, особливо труби і саксофона, ні з чим не зрівняти. Він викликає у мене мурашки, навіть коли я про це говорю. Ось вони! Ви це бачите?

- Дуже вражає! А як щодо експериментів зі стилем?

- Цим ми як раз і займаємося. Нещодавно зробили пару пісень з музикою в стилі реггі. Зрозуміло, що я не Боб Марлі і співаю в своєму стилі. Так чи інакше, ці композиції вийдуть незабаром.

- І про що вони будуть?

- Одна пісня в стилі реггі - це розповідь про дівчину, а друга - весільна. Я побував на весіллі свого друга, перейнявся цією подією і написав текст нової пісні буквально за один вечір.

- Чи несе пісня про iPhone якийсь посил для молоді?

- Я граю м'який пост-шансон. Пісня про iPhone - смішна, танцювальна та молодіжна. Цією композицією я хотів донести до молоді думку, що крім телефонів в нашому житті є дуже багато всього цікавого. Я б хотів, щоб вони більше звертали уваги на реальний світ.

Шанувальники і шанувальниці

Фото надано артистом


- Опишіть портрет вашого слухача.

- Мій слухач - це жінки за тридцять. Я сам вже не "хлопчик - юний барабанщик". При цьому у мене є як ліричні, так і стьобні пісні, які можуть зацікавити різну аудиторію.

- Я дивлюся, ви любите співати про представниць прекрасної статі ...

- Більш того, одна з моїх пісень так і називається "А я люблю дівчат" - вона заводна і жартівлива. Нещодавно ми з Настасією Ковальової брали участь в проекті "Полювання" на НТВ і там, як то кажуть, перевірили пісні в дії. Я підбігав до дівчат, співав їм ці пісні, і вони дуже позитивно на це реагували - для мене це знак, що я йду в потрібному напрямку. Ось це було таке реаліті-шоу!

- Ваші пісні "Ти сама" і "Вівця" були присвячені реальним людям?

- Так, вони засновані на реальних історіях моєму житті.

- А самі адресати їх чули? Якщо так, то як вони відреагували на такі гострі композиції?

- Можу показати це на прикладі пісні "Вівця". Вона присвячена дівчині, з якою я свого часу зустрічався. Потім вона від мене пішла, не пояснивши причин. Її подруги почули мою пісню і показали їй. Можу сказати, що пісня була написана щиро і з гумором, тому рідні поставилися до неї відповідним чином - по-доброму і з розумінням.


- Хто був прототипом пісні "Ти сама"?

- Моя кохана дівчина. Пісня була написала від імені чоловіка і я вважаю, що будь-який справжній мужик може розповісти своїй дівчині про почуття за допомогою цієї композиції.

- Назвіть самий юний вік ваших шанувальниць?

- Не повірите, серед моїх шанувальниць є дівчинка восьми років: вона пропагує мою творчість, дарує мої платівки своїм знайомим і просто випадкових людей, наприклад, таксистам. Нещодавно з'явилася ще одна молода дівчина, її батьки теж стали моїми фанатами. І тут я зрозумів! Щоб завоювати більше сердець, треба просто кожній родині вручити мій альбом. (Сміється)

"Рвали! Рвемо! І будемо рвати!": Порвана грілка і принципи "справжнього мужика"

Фото надано артистом

- Кожен раз, коли на ваших концертах звучить пісня "Для настрою" ви рвете грілку, надуваючи її до самого краю. У чому сенс цього загадкового ритуалу?

- Це показник сили і мужності. Це як підняти гирю на витягнутій руці. Так я показую, що я мужик і можу все. Жартома, звичайно. Після того, як грілка порвана, я завжди говорю свого роду гасло: "Рвали! Рвемо! І будемо рвати!". А після додаю: "для вас, милі дами, я тільки що відпрацював за всіх мужиків, які ці грілки не рвуться".

- Чи потрібні для цього якісь особливі фізичні дані? Наприклад, великий об'єм легенів?

- Одного разу я працював на весіллі, про яку потім і написав пісню. Я запитав нареченого: "може, кому-небудь запропонувати грілку порвати?". Спочатку він порадив мені Сергія Купріков з групи "Лісоповал", а потім - брата своєї дружини, який порвав цю грілку швидше, ніж я. У кого-то це виходить з першого разу, у кого-то - з третього. Цьому можна навчитися, тут немає нічого складного.

- Яка ваша пісня є найбільш автобіографічної?

- "Для настрою". Ця пісня про мене. Взагалі, все, про що я співаю, засноване на особистому досвіді.

- Ви - шанувальник групи "Ленінград". Можете порівняти себе з Сергієм Шнуровим?

- Я дійсно поважаю цей колектив: вони кайфують і всього добилися самі. Але мені б не хотілося повторюватися, при всій моїй любові до цих артистам і Сергію Шнурову. При цьому я можу відпалювати щиро і від душі!

При цьому я можу відпалювати щиро і від душі

Фото надано артистом

- Ви вже багато разів згадували про щирість артиста. Однак в музичній індустрії багато виконавців втрачають цю якість, приділяючи багато уваги комерційному просуванню. Ви можете поділитися секретом: як зберегти щирість в умовах шоу-бізнесу?

- Мій підхід такий: я не хочу підлаштовуватися під жодні тенденції. Я написав текст - і це історія. Я творю так, як мені хочеться і нікого не змушую слухати свої пісні. Але поки що всі мої глядачі говорили "Вау! Супер!" - їм дійсно подобається моя музика, тому що вона щира. І я це дуже ціную.

- Чого очікувати вашим прихильникам в майбутньому?

- Зараз ми думаємо над організацією гастрольного туру по всій країні, дуже хотілося б побувати і в Білорусі. А так: працювати, писати і продовжувати творити! Чого і Вам бажаю!

Маргарита Маслова

сюжет: "Діліться музикою": нехай світ вас почує

І що вплинуло на відродження вашої творчості?
Що послужило приводом для того, щоб почати творити після настільки тривалої перерви?
Чому саме гаджети?
Чому саме сьомий?
Ви організували цей конкурс, щоб бути в тренді?
В такому разі, чи будуть ці задіяні ремікси в ваших виступах?
Що ви думаєте з цього приводу?
Ви це бачите?
А як щодо експериментів зі стилем?
І про що вони будуть?