Карнизи для ванної кімнати для штор: г-образний, гнучкий, кутовий, розсувний

  1. Прямий карниз для ванної
  2. Напівкруглий карниз для ванни
  3. Овальний карниз для ванної
  4. Круглий карниз для ванної
  5. Г-подібний карниз для ванни
  6. П-подібний карниз для ванної
  7. Гнучкий карниз для ванної
  8. Струнний карниз в ванну
  9. Подвійний карниз для ванної
  10. Стельовий карниз для ванної
  11. Карниз для асиметричної ванни
  12. Розсувний карниз для ванної

Сучасний карниз для ванної кімнати не тільки функціональний предмет, але і частина інтер'єру, яка повинна відповідати обраному дизайну приміщення. Залежно від конфігурації ванній, карнизи можуть бути різних форм, щоб справлятися з поставленим завданням - захистом від бризок води.

Абсолютно будь-який карниз для шторки у ванну повинен добре захищати навколишні предмети від крапель води, повторюючи форму ванною або душа. Для того щоб правильно підібрати цю деталь, корисно знати про різновиди таких карнизів, їх достоїнства і недоліки. Ще не зайвим буде володіння інформацією про матеріали, з яких готують сучасні карнизи, щоб забезпечити їх довговічність і функціональність.

Прямий карниз для ванної

Доречний карниз в ванну кімнату прямої форми при фронтальному розташуванні ванною або в ніші. Кріпиться він на протилежних стінах і забезпечує хороший захист від бризок, головне, правильно провести монтаж, щоб шторка прилягала до ванною і не стирчала. Такий варіант легко встановити власноруч, тому що він не вимагає додаткових кріпильних деталей. Плюсом прямого карниза є великий асортимент, що дозволяє підібрати виріб так, щоб воно добре поєднувалося з іншими деталями інтер'єру.

Напівкруглий карниз для ванни

Існують і карнизи для ванної кімнати овальної форми, які необхідні при наявності ванній нестандартної форми. Є у них свої плюси і мінуси, про які слід знати при оформленні приміщення і установки ванній незвичної форми. Переваги напівкруглих моделей:

  1. Ефектний, нестандартний зовнішній вигляд.
  2. При якісному виконанні карниза і його кріплення, хороша фіксація шторки, що забезпечує захист від води.

недоліки:

  1. Фіксація такого карниза вимагає додаткових кріплень, тому не кожен зможе впоратися з таким завданням.
  2. Вартість таких карнизів вище класичних прямих.
  3. Карнизи для ванної кімнати напівкруглі представлені невеликою кількістю моделей.
  4. Вибираючи виріб потрібно ретельно все виміряти і вирахувати необхідний радіус.

Овальний карниз для ванної

Коли для завершеності інтер'єру потрібен карниз овальний для ванни, багато хто стикається з проблемою придбання такого. Такі вироби все ще є новинкою на ринку, тому є в наявності далеко не в кожному магазині, а коштують значно дорожче, ніж стандартні варіанти. Кріпиться такий карниз за допомогою монтування в стіни, стелю або на спеціальних стійках в разі, якщо ванна розташована посередині приміщення. Виготовляють з різних матеріалів:

  1. Полірована нержавіюча сталь. Її вибирають з-за зовнішньої привабливості і високою зносостійкості. До того ж, такий матеріал абсолютно не схильний до дії вологи.
  2. Тонка сталь, покрита шаром фарби. Це варіант бюджетний і недовговічний при активному використанні.
  3. Алюміній. Цей метал стійкий до вологи, довговічний і доступний. Мінус алюмінієвого карниза - схильність до деформацій.
  4. Пластмаса. Дуже популярний, але настільки ж і недовговічний варіант. Єдиний плюс, на увазі дешевизни міняти такі карнизи можна часто, без особливих фінансових затрат.

Круглий карниз для ванної

Такий варіант, як круглий карниз для ванної кімнати розглядають в двох випадках: при встановленому душі або ванни круглої форми, відкритих з усіх боків. Найчастіше такі варіанти виготовляють за індивідуальним замовленням, але можна знайти і готові моделі, головне, щоб вони підходили по радіусу. Кріпиться такий вид так само, як і овальний. Серед достоїнств карниза круглої форми можна виділити стильний зовнішній вигляд і оригінальність.

Якщо говорити про стиль, в якому виконана ванна кімната, карниз для ванни дугоподібний підходять для приміщень, оформлених в стилі:

  • хай тек;
  • мінімалізм;
  • скандинавський;
  • конструктивізм;
  • еко-стиль;
  • еклектика.

Г-подібний карниз для ванни

Вибираючи карниз в ванну кімнату кутовий форми, не варто турбуватися про асортимент, адже такі вироби популярні, і представлені в самих різних варіантах. Вони потрібні у випадку, якщо ванна розташована впритул до двох стінах. Власники таких ванних нерідко заклопотані питанням, чи не буде прогинатися кут такого карниза, якщо вибрати шторку з щільного матеріалу. Фахівці рекомендують при виборі такого варіанту звернути увагу на необхідні деталі, які забезпечать надійне кріплення без провисання кутовий частини.

  1. Карнизи для ванної кімнати г-подібної форми потрібно вибирати тільки цільні, а не збірні, виконані з нержавіючої сталі.
  2. При виборі кріплень потрібно віддати перевагу шурупів.
  3. Обов'язкова присутність кріпильного болта, за допомогою якого кронштейни будуть триматися надійно в місцях кріплення до стіни.

П-подібний карниз для ванної

При монтажі п-образних карнизів використовують два види кріплення: за допомогою проміжних підвісів і без них (до однієї стіни). Карниз кутовий для штори у ванній можна використовувати і дугоподібний, і г-подібний, але багато хто все одно вибирають п-подібний варіант. Такий карниз виглядає ефектно і стильно. Необхідність використання такого карниза при кутовою ванною або душі може бути, якщо одна зі стін має віконний отвір. Тоді шторка виконує відразу дві функції: захищає від бризок води і сторонніх очей.

При виготовленні таких виробів частіше використовується:

  • нержавіюча сталь (нерідко з додаванням бронзи);
  • алюміній (не відрізняється довговічністю)
  • пластик (не рекомендується через ненадійність).

Гнучкий карниз для ванної

Володарям інтер'єру ванної, який рясніє нестандартними формами і ламаними лініями, знадобиться гнучкий карниз для ванної кімнати. Щоб не замовляти в індивідуальному порядку карниз необхідної модифікації, який буде коштувати чимало, і виконуватися з декількох частин - гнучкий варіант стає ідеальним рішенням, хоча придбати його не так і просто на увазі низький попит.

Виготовляють такі карнизи для ванної кімнати з пластика і алюмінієвого гнеться профілю. Кріплять гнучкий варіант різними способами: на стелю, на стіну або і на стіну, і на стелю в разі необхідності додаткової опори. Монтувати без певних навичок такі моделі виходить не у всіх, тому більшість звертається за допомогою до професіоналів, що вимагає додаткових фінансових витрат.

Струнний карниз в ванну

Простий, але функціональний карниз для фіранок у ванну - струнний. Перше, що спадає на думку, коли мова йде про карнизі у вигляді струни - радянські варіанти виробів, що не відрізняються привабливістю. Сучасні виробники вдосконалили такий механізм кріплення і сьогодні на ринку можна знайти цікаві моделі, які можуть прикрасити приміщення і органічно виглядати в різних дизайнерських рішеннях. Недоліків у таких варіантів немає, а ось достоїнств чимало.

  1. Струнні карнизи можна встановлювати в будь-яких приміщеннях, завдяки різноманітності кріплень (стельові, стінні, вбудовані).
  2. Монтаж не складає труднощів, і встановити такий карниз зможе не тільки чоловік, але і жінка без спеціальних навичок і умінь.
  3. Такий механізм малопомітний, що важливо, якщо є бажання підкреслити красу штор або при мінімалістичному стилі оформлення.
  4. Якщо хочеться акцентувати увагу на карнизі, то можна вибрати вироби, покриті позолотою, в кольорі платини, латуні, срібла, бронзи та ін. На додачу можна використовувати цікаві декоративні кільця і ​​гачки, вигідно підкреслюють шляхетність вироби.

Подвійний карниз для ванної

Відносно нове явище на ринку - подвійний карниз для ванни. Цей варіант має дві штанги, одна з яких призначена для шторки, а друга для рушників. Такі карнизи для ванної кімнати не тільки функціональні, але і виглядають привабливо, тому швидко набирають популярність. Кріпляться такі вироби звичайним способом, але є безліч моделей телескопічної конструкції. Якщо говорити про матеріали, з яких роблять подвійні карнизи, то частіше це:

  1. Нержавіюча сталь, що відрізняється вологостійкість, довговічністю і естетичним зовнішнім виглядом.
  2. Дешевший варіант - алюміній, мінусом якого можна назвати тільки м'якість металу, що піддається деформації.
  3. Бюджетний варіант з пластмаси після тривалого періоду, і розраховувати на його міцність і надійність не доведеться.
  4. Рідкісний варіант - дерев'яний подвійний карниз. Його вартість досить значна, а виготовляють його з твердих деревних порід, оброблених вологовідштовхувальними засобами.

Стельовий карниз для ванної

Будь-карниз для ванної універсальний або індивідуальний, повинен добре справлятися з покладеними на нього функціями і гармонійно поєднуватися з іншими інтер'єрними предметами. При виборі таких виробів багато хто орієнтується на особливості розташування ванній і її форми і на особисті переваги. Однією з простих і доступних моделей карнизів для ванної кімнати є стельовий варіант.

Недолік такого карниза в тому, що в сучасних ванних часто роблять підвісна стеля . Звідси неможливість використання такої конструкції, адже закріпити такий карниз практично нереально. Ще один значний мінус зможуть помітити володарі високих стель, коли немає необхідності відгороджувати ванну від самого верху - це недоцільно, та й виглядає не завжди доречно. Проте, ринок пропонує вироби, виконані з різних матеріалів і відрізняються по конструкції, завдяки їх універсальності (використання у всіх видах приміщень):

  1. Металеві (з латуні або стали) виглядають красиво і мають хороші показники міцності.
  2. Алюмінієві карнизи теж добре себе зарекомендували, тому користуються великою популярністю.
  3. Дерев'яні моделі, які пройшли спеціальну обробку, вважають за краще любителі натуральних екологічних матеріалів.
  4. Карнизи з пластика, хоча і не відрізняються міцністю і надійністю, впевнено завоювали свій сегмент ринку. Такі моделі коштують дешево, але виглядають непогано і представлені в широкому асортименті.

Карниз для асиметричної ванни

Сучасний дизайн ванних кімнат вже давно вийшов за рамки класики і все частіше можна зустріти химерні і нестандартні форми ванних, до яких нерідко доводиться замовляти карнизи в індивідуальному порядку. Вартість таких виробів істотно зростає, але високу ціну компенсує унікальність і оригінальність інтер'єру, несхожого ні на який інший.

З метою економії можна вибрати гнутий карниз для ванної. Цей варіант підійде для самих незвичайних форм ванних, тому що матеріал, з якого роблять такі карнизи, дозволяє в точності відтворити всі вигини без зусиль. При правильному монтажі шторка, закріплена на гнутому карнизі, буде спускатися в ванну під правильним кутом і не прилипати до тіла під час прийому душу.

Розсувний карниз для ванної

Вибираючи карниз для ванної кімнати розсувний конструкції, потрібно звернути увагу на якість матеріалу, з якого він виготовлений і зовнішній вигляд виробу. Важливо враховувати всі особливості дизайну, щоб органічно вписати в інтер'єр карниз для ванної. Не менш важливо, настільки довго прослужить такий карниз, і як добре він буде справлятися зі своїми функціями. Телескопічна штанга має набір якостей, від яких слід відштовхуватися, приймаючи рішення про придбання такого варіанту.

Переваги телескопічних карнизів:

  1. Швидкість і простота монтажу.
  2. Приваблива ціна.
  3. Достатній показник міцності для стандартних шторок з вінілу або поліетилену.
  4. Збереження стінових поверхонь.
  5. Можливість поєднання з іншими інтер'єрними предметами в єдиному стилі.

недоліки:

  1. Можливість установки тільки при прямому розташуванні ванною стандартної форми.
  2. Важкі штори така конструкція не витримає.
  3. При невірній установці розпірок конструкція буде сповзати вниз.
  4. Матеріал телескопічних штанг легкий і часто не міцний.