Картина тижні. «Вдень в таверні» Луїса Рікардо фалери

  1. Чому вам буде легко зрозуміти фалери?
  2. Що відбувається?

Магічний реалізм в його нинішньому вигляді придумав саме фалери. Він дивно точно передбачив область споживчого інтересу сучасного нью-ейджер: астрологія, містика , Античність і нестримна сексуальність, звільнена від умовностей. Завдяки цьому поєднанню він і став натхненником авторів супергеройських коміксів і фентезі-художників XX століття. Їм залишилося лише додати чоловічих персонажів. Адже жінки фалери насолоджуються власною наготою на самоті або ж у компанії один одного. В рамках полотна жоден рідкісний чоловік не конкурує з найголовнішим чоловіком - глядачем.

У цій статті розглянемо нетипову для художника роботу, яка змушує сприймати іспанця не так одновимірно. Це «Днем в таверні», зізнався в 1880 році.

Це «Днем в таверні», зізнався в 1880 році

дивитися в повному розмірі

Чому вам буде легко зрозуміти фалери?

У світі фалери казка зустрічає крайній натуралізм. Герої, немов живі, б'ються з драконами і самі теж розсікають хмари перетинчастими крилами, теж до крайності реалістичними.

Ось дві картини. Перша належить руці не покійного художника, котрий придумав в навантаження до фентезі-романів для підлітків малювати лютих жінок зі зброєю і в бікіні. Цей ширвжиток вже півстоліття прикрашає спальні найменш соціалізованих хлопчиків-підлітків по всьому світу.

Друга написана Валеджо в тому ж році, що і «Днем в таверні». Чи існує між ними різниця? Мабуть. На першій є дракони і робота виконана більш технічно, практично з фотографічною точністю.

Обидва нічого не чули про сексуальну об'єктивації, але кому вона потрібна поки є платоспроможні еротомани.

«Орел і змій» Бориса Валеджо (род.1941), 1982 «Орел і змій» Бориса Валеджо (род «Шабаш відьом» Луїса Рікардо фалери, 1880

Що відбувається?

Пікачу днем ​​в таверні

Простіше і вірніше сказати, чого на картині не відбувається. Ця робота дуже відрізняється від всіх мальовничих застіль.

Якщо на полотні заявлений шинок, то першим ділом ми уявляємо собі голландців з їх жорстокій, але мініатюрної, іграшкової прозою життя. Сцена повинна розігруватися в тісному шалманів: скупченість, дим коромислом, здається, що атмосфера настільки щільна, що можна не тільки відчути, але і побачити запах смаженої картоплі. Будь-яка забігайлівка у голландців або фламандців виробляє важке прітоністое враження, ніби це не закусочна, а опіумна курильні, обтяжена високою смертністю клієнтів. Насправді в клубах диму фламандці зображували курців тютюну. Просто він був заборонений в XVII столітті у Фландрії XVII. Заборона порушувався і подарував світові масу простих курилок, виглядають занадто круто для простого тютюну.

По-друге ми уявляємо собі Епоху Відродження і жирного Рубенсівського Вакха, оточеного такими ж жирними крилатими немовлятами і поплічниками-козлами-сатирами. Ну, а третя асоціація: жителі паризького дна клюють носами в стакани з абсентом. Або навіть прозаїчніше: знахабнілі селяни, бідняки, бродяги і бандити самозабутньо пиячать і б'ють один одному морди.

Але фалери в своєму вже XIX мав на увазі інше. А саме - кожен має право на недорогий секс, пристойну випивку, їжу і трохи видовищ. А вже фалери, який відслужив на флоті і обійшов всі злачні місця Середземномор'я, де і підчепив безліч своїх чарівних жіночих типажі, в цьому дещо розумів.

Його герої зовсім огидні і помірні. Його прості люди відпочивають разом з багатіями, кімнатні собачки мирно співіснують з мисливськими і темношкірими хлопцями-рабами, продажні жінки не вульгарні і демонструють лагідність. Простолюдини у фалери відпочивають так само красиво і легко, як німфи в алегорій Яна Брейгеля Молодшого . А все тому, що це нормально. Ніхто не чудовисько, кругом якась пророча демократія навіть. До фалери фізіологічні процес їжа, питво і пошук разового партнера ще не було таким буденним і чистим. Це практично уорхоловской «нічого особливого», але до багатогодинних фільмів про поїданні їжі залишається ще ціле століття.

Попередні випуски «Картини тижня» можна знайти за посиланнями:

"Нічний жах" Генрі Генрі Фюзелі

«Ловля душ» Ван де Венне

«Суд Паріса» Клінгера

«Спокуси святого Антонія» Яна Мандейна

«Русалки» Маковського

«Великий архітектор» Блейка

«Містерія XX століття» Глазунова

«Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми йдемо?" Гогена

«Урок анатомії» Рембрандта

джерело: http://users.livejournal.com/zhavnerovich-/38277.html

Чому вам буде легко зрозуміти фалери?
Що відбувається?
Чи існує між ними різниця?
Хто ми?
Куди ми йдемо?