- Задум картини Клімта
- «Поцілунок» Густав Клімт: історія створення шедевра
- Бурштиновий «Поцілунок» Клімта
Картина «Поцілунок» була написана в 1907-1908 рр. в Золотий період художника-модерніста. Таку назву він придбав не тільки тому, що в цей період тони його зображень, в основному, були жовтих відтінків, а й тому, що в своїх картинах він часто використовував золото. Така манера зображення була щеплена художнику ще з самого дитинства, так як його батько був ювеліром, і часто гравировал золоті прикраси.
Задум картини Клімта
Картина «Поцілунок» показує нам обнімаються чоловіка і жінку. Вони немов злилися в одне яскраве жовта пляма. Чоловік схиляється над жінкою і цілує її, на що дівчина не відповідає йому взаємністю і відвертається, хоч і обіймає його. Вона закрила очі і стоїть перед ним на колінах. Це символізує покірність чоловікові.
Одяг молодих людей в яскравих тонах, у чоловіка вона більш витримана і має строгу колірну гамму в порівнянні з жіночою. Пара знаходиться на краю обриву, який заріс квітами. Здається, що вбрання дівчата поступово вплітається в рослини обриву. Фон картини абстрактний і мерехтливий, що не відволікає нас від головних героїв.
Популярні товари
«Поцілунок» Густав Клімт: історія створення шедевра
Один граф замовив у Густава портрет з двох чоловік, де він і його кохана дівчина цілуються. Граф дав Клімту медальйон, звідки він повинен був перемалювати даму. Готова робота сподобалася замовнику, але йому не давало спокою те, що губи закоханих так і не стикаються. Художник сказав йому, що він, в першу чергу, хотів передати настрій, атмосферу і бажання людей зануритися в поцілунок. З цим граф і пішов.
Через якийсь час Густав зізнався, що поки він писав цю картину, він нібито закохався в дівчину з медальйона і не зміг намалювати, що вона цілується з іншим. Правда це чи ні, ніхто не знає, але картина саме в такому вигляді збереглася до наших днів.
Якщо придивитися до дівчини, можна звернути увагу, що хоч вона і стоїть перед чоловіком на колінах, вираз її обличчя і положення рук все одно говорять про якусь непокори. Видно, що дівчина намагається відштовхнути його або відвернутися. Одна її рука обхоплює шию чоловіка, можливо, утримуючись, щоб не впасти з обриву. Інша рука намагається прибрати чоловічу руку. Її закриті очі можуть говорити як про насолоду, так і про зречення від того, що з нею відбувається.
Точні зображені моделі невідомі. Є версія, що чоловік і є сам Густав, проте особливих подібностей з ним немає. У ролі дівчини дослідники припускають зображення єдиної любові художника по життю Е. Флегия. Кажуть, що існують навіть кілька доказів цьому. Ще один варіант, більш реальний, що на картині зображена Аделі Блох-Бауер. Цю дівчину він вже зображував в своїх картинах.
Бурштиновий «Поцілунок» Клімта
Картина, інкрустована янтарем, заворожує кожного. Переливання камінчиків додає фарб і світла. Янтар відмінно виглядає з золотом картини, він ще більше підкреслює яскравість зображення. Репродукція картини стане найоригінальнішим подарунком для вашої другої половинки. Янтарна картина Клімта «Поцілунок» не тільки нагадає і доведе ваші почуття, а й оригінально розбавить інтер'єр.