Кастрація котів: плюси і мінуси

  1. Що таке кастрація кота
  2. З якою метою господарі каструють котів
  3. До якого віку можна робити операцію по кастрації
  4. Плюси кастрації котів
  5. мінуси кастрації
  6. Догляд за твариною після кастрації
  7. Як годувати кастрованого кота

Тема кастрації котів дуже важлива і актуальна для власників цих чарівних тварин. Однак, не всі власники, особливо новачки в області спілкування і догляду за кішками, знають досить про цю процедуру. Ця стаття дозволить більше дізнатися про кастрацію котів, розібратися чи варто вам каструвати тварину, коли це краще зробити і допоможе забезпечити тварині правильний догляд.

Що таке кастрація кота

Кастрація кота - це невелика операція з видалення сім'яників з мошонки тварини. Внаслідок чого, у кота припиняється вироблення чоловічих статевих гормонів і репродуктивна функція повністю зникає. Операція робиться з застосування наркозу для тварин, займає зовсім небагато часу, близько п'яти - десяти хвилин. Переважна більшість тварин легко переносять процедуру і швидко відновлюються.

З якою метою господарі каструють котів

Статевозріле тварина, особливо за життя в міській квартирі, може принести своєму власникові чимало неприємностей Статевозріле тварина, особливо за життя в міській квартирі, може принести своєму власникові чимало неприємностей. Інстинкти дорослого кота спонукають його мітити територію, іспражніться на меблі і килими, тікати з дому в пошуках кішки, голосно кричати по ночах і вести себе вкрай агресивно, охороняючи свій простір. Дорослій коту необхідно вісім - десять спарювань з кішкою на рік.

Виходячи з цього, гормони у тварини виробляються майже постійно і така поведінка триває практично цілий рік. Щоб уникнути подібної напасті, багато господарів каструють котів і вироблення гормонів повністю припиняється. В цьому випадку килими, меблі і хазяйська взуття залишаються чистими, сон в родині не порушується дикими криками тварини. Котик нікуди не тікає, має спокійний і доброзичливий характер, приносячи господарям тільки радість. Особливо актуальна операція по кастрації для міських домашніх кішок. Власники приватних будинків рідко мають подібні проблеми з тваринами, так як їх коти мають можливість гуляти на вулиці і вирішувати свої «гормональні проблеми».

До якого віку можна робити операцію по кастрації

Операцію по кастрації можна робити коту будь-якого віку, але доцільно каструвати кота в віці дев'яти місяців. Це вік початку статевого зрілості тварини. Дев'ятимісячний кіт ще не мав в'язок з кішками, не набув погані звички у вигляді міток території і агресивної поведінки і вже досить міцний, щоб легко винести процедуру кастрації і подальшу відновлення після операції. Кастрований в цьому віці кіт ніколи не набуде звичок, обумовлених гормонами.

Плюси кастрації котів

  • Після кастрації кіт не буде мітити територію. Однак, якщо операція зроблена дорослому коту, у якого вже були в'язки з кішками , То стовідсотково не можна гарантувати, що він перестане мітити. Тому варто подбати про кастрацію кота вчасно.
  • Кастровані коти не схильні до втеч на вулицю, вони не шумлять ночами, не ведуть себе агресивно навесні.
  • Кастровані коти довше живуть. До самої старості такі тварини залишаються веселими та грайливими.
  • Пройшовши процедуру кастрації, коти стають менш схильні до таких захворювань, як пухлини простати, різні інфекції, простатит.

мінуси кастрації

  • Кастрація неминуче призведе до безпліддя тварини. У майбутньому, якщо ви захочете заробити на потомство вашої тварини це буде неможливо. Особливо варто звернути увагу на цей факт власникам рідкісних породистих тварин.
  • Кастрований кіт розташований до набору зайвої ваги. Це відбувається тому, що тварина менше рухається, гормони не «женуть» його на пошуки кішки і захист своєї території, а обсяги їжі кіт вживає ті ж, як і до кастрації.
  • Сечостатева система кастрованих котів більш схильна до утворення каменів.

Де каструвати кота

Сучасна медицина для тварин пропонує каструвати котів як в стаціонарі, так і вдома. Якщо операція проводиться професіоналом, то немає принципової різниці, де каструвати тварину - вдома або в клініці. Єдине, що операцію з виїздом на будинок доведеться сплатити трохи дорожче. При цьому треба розуміти, що ні в якому разі не варто каструвати свого кота самостійно! Це може привести до найсумніших наслідків для тваринного і навіть до загибелі кота!

Догляд за твариною після кастрації

Багато клінік сьогодні пропонують післяопераційний догляд за твариною, спостереження за ним під час його відновлення після кастрації. Звичайно, це суттєво збільшить вартість операцію по кастрації, але зате ви зможете бути впевнені, що тварина отримає відмінний догляд.

Також можна забезпечити хороший догляд за котом своїми силами. Правда, доведеться повністю звільнити дату операції і перенести свої справи на інший день. Особливо пильну увагу потрібно приділити коту в період відходу від наркозу. Після наркозу орієнтація тварини в просторі і координація рухів порушена, він не контролює своє переміщення. Треба стежити за тим, щоб кіт не забирався високо від підлоги (на стільці, ліжко), а то він може впасти і покалічитися. Найкраще якщо кіт буде лежати на м'якій підстилці поруч з обігрівачем або батареєю.

Дуже важливо забезпечити тварині тепло, так як після наркозу температура у кішок знижується на кілька градусів і тварина мерзне. Також добре час від часу робити коту легкий масаж рук і вух - це допоможе відновити нормальний кровотік.

Обов'язково потрібно простежити, щоб кіт не їв добу після операції. Воду давайте через п'ять - шість годин після кастрації. Також необхідно спостерігати за котом наступні кілька діб, якщо перистальтика кишечника, внаслідок операції, сповільнилася, і кіт не може сходити в туалет більше чотирьох - п'яти діб, то варто звернутися до лікаря за рецептом проносного. Якщо шов від операції почав кровить, значить, кіт дуже сильно його вилизує. В цьому випадку треба з'їздити до ветеринара і надіти на тварина спеціальний комір.

Як годувати кастрованого кота

Харчуванню кастрованих котів слід приділяти підвищену увагу Харчуванню кастрованих котів слід приділяти підвищену увагу. Необхідно зменшити обсяг порції, щоб не настало ожиріння. Слід повністю виключити з раціону рибу, щоб уникнути сечокам'яної хвороби. Якщо ви довіряєте промисловим кормів, вибирайте ті, де на упаковці є позначка про те, що ними можна годувати кастрованих котів. А якщо хочете годувати домашньою їжею, то в раціон потрібно включити м'ясо, субпродукти, круп'яні каші, овочі, кисломолочну продукцію, щоб тварина отримувало всі необхідні вітаміни і мікроелементи.

Якщо ви вирішили завести кота або вже є щасливим володарем кошеня, то поставтеся серйозно до питання кастрації. Переконайтеся в дійсній необхідності процедури. Пам'ятайте, що навіть після такої невеликої операції тварина потребує любові і правильному догляді.

Вам буде цікаво: