Кавказький Вузол | Звільнені артисти звинуватили владу у знищенні волгоградської філармонії

Понад 200 співробітників волгоградської філармонії звільнені в ході ініційованої владою реорганізації, заявили потрапили під скорочення артисти. Глава комітетa по культурі Волгоградської облдуми Олександр Осипов назвав зміни в роботі філармонії наведенням порядку.

Як повідомляв " Кавказький вузол ", В березні артисти симфонічного оркестру звинуватили нове керівництво Волгоградської обласної філармонії в некомпетентності і неповазі до музикантів . Дії нового керівництва призвели до звільнення багатьох досвідчених фахівців, заявили вони.

У сьогоднішній прес-конференції взяли участь члени сімейного колективу Вишневий сад: заслужена артистка Росії Тетяна Шереметєва, її чоловік, художній керівник колективу Андрій Козлов і адміністратор ансамблю Єлизавета Козлова У сьогоднішній прес-конференції взяли участь члени сімейного колективу "Вишневий сад": заслужена артистка Росії Тетяна Шереметєва, її чоловік, художній керівник колективу Андрій Козлов і адміністратор ансамблю Єлизавета Козлова. На захід було запрошено директора філармонії Світлана Матова, але вона не прийшла, повідомив керівник прес-центру "Волга" Олексій Серебряков кореспонденту "Кавказького вузла".

Тетяна Шереметєва продемонструвала постанову адміністрації Волгоградської області від 4 липня 2017 року - відповідно до цієї постанови, Волгоградська обласна філармонія була розділена на два державних бюджетних установ (ГБУ) - "Агентство по проведенню культурно-масових заходів" і новостворену "Волгоградську філармонію". До складу першого установи були включені всі супроводжуючі служби філармонії, до складу другого - безпосередньо артистичні колективи. Перетворення влада пояснила необхідністю вдосконалити діяльність філармонії.
Тетяна Шереметєва продемонструвала постанову адміністрації Волгоградської області від 4 липня 2017 року - відповідно до цієї постанови, Волгоградська обласна філармонія була розділена на два державних бюджетних установ (ГБУ) - Агентство по проведенню культурно-масових заходів і новостворену Волгоградську філармонію "Ніяких передумов городити ці перетворення не було, це штучно створена ситуація. Призначення абсолютно непридатних в професійному плані людей для керівництва нашою організацією призвело до плачевних результатів. Філармонія - це кілька цехів, і, якщо один цех зруйнований, нічого працювати не буде. Зараз все цеху фактично зруйновані. Щоб все відновити, потрібно не менше п'яти років ", - заявила Шереметєва на прес-конференції.
Учасники прес-конференції розповіли, що отримали повідомлення про скорочення і працюють до 22 жовтня. Тетяна Шереметєва зазначила, що разом з ансамблем "Вишневий сад" припинить роботу однойменний салон, в якому проходили творчі зустрічі. За словами артистки, керівництво філармонії після оголошення про звільнення не дозволило їй вивезти свої музичні інструменти та особисті речі.
"Заяви про те, що філармонія завдяки постанові губернатора народилася заново, не відповідає дійсності", - заявив художній керівник ансамблю Андрій Козлов. Масштабні скорочення співробітників філармонії пов'язані, на його думку, з браком бюджетних коштів. Козлов також додав, що артисти звернулися "до органів", щоб вивезти з філармонії свою апаратуру і речі.

Адміністратор ансамблю розповіла про переведення артистів на самоокупність

"Наш колектив півроку намагався пробитися до директора, щоб пояснити свої позиції, але вона тримала нас за зворотною стороною двері і до себе не підпускала. Ми потрапляли на прийом до заступника директора філармонії, але тема йшла в абсолютно інше русло, далеке від культури. Мені незрозуміло, чому саме ансамбль "Вишневий сад" у повному складі потрапив під скорочення. госзаданіе ми виконували, крім госзаданія у нас була величезна кількість концертних програм. Абсолютно невірно говорити, що колектив не був затребуваний ", - заявила адміністратор нсамбля Єлизавета Козлова.

Козлова зазначила, що "всім колективам філармонії крім госзаданіе поставлена ​​умова заробляти певну суму". "У нас п'ять чоловік в колективі і колективу потрібно заробляти 109 тисяч в місяць, щоб отримувати зарплату. Грубо кажучи, всім колективам філармонії було запропоновано перейти на самоокупність", - повідомила вона.

"Вишневий сад", за словами Козлової, став не єдиним скороченим колективом - під скорочення потрапили і інші ансамблі, в тому числі "Лазуровий квітка". "Чи скорочували навіть молодих мам з трьома дітьми. Нещодавно ми зрозуміли, що все відбувається завдяки постановам від 4 липня. Навіщо було знищувати стару філармонію? Для того, щоб неугодних творчих людей просто викинути на вулицю", - заявила адміністратор ансамблю.

За словами Козлової, "Вишневий сад" вже більше тижня не може вивезти з філармонії апаратуру, яка належить особисто артистам. "На апаратуру, куплену 20 років тому, з нас вимагали чеки", - сказала вона.

Козлова: звільнили близько 240 осіб

"Наскільки мені відомо, 10 жовтня з філармонії звільнили близько 240 чоловік, включаючи артистичний персонал, включаючи заслужених працівників культури. Це називається" оргштатної заходи ". Два місяці тому нам видали повідомлення про те, що всіх скорочують. Наш ансамбль працює до 22 жовтня, ми підписали повідомлення пізніше інших. ми поки думаємо, чи звертатися до суду ", - розповіла Єлизавета Козлова кореспонденту" Кавказького вузла ".

Підтримати співробітників філармонії прийшли деякі волгоградські діячі культури, в тому числі художник Владислав Коваль і письменник Володимир Овчінцев. На думку Овчінцева, творчі працівники "розучилися боротися за свої права". "Головна трагедія нашої культури в тому, що прийшли люди з нізвідки", - сказав він кореспонденту "Кавказького вузла".

Артистам філармонії було видано повідомлення про скорочення з 10 жовтня, підтвердила одна зі звільнених працівниць на умовах анонімності кореспонденту "Кавказького вузла". "У філармонії в травні була проведена атестація творчих працівників та декого не атестували, в тому числі Шереметєва. Мабуть, було необхідно зменшити кількість філармонічних артистів. З 104 одиниць симфонічного оркестру залишено 80. У філармонії залишили ансамбль" Цариця ", оркестр народних інструментів, урізаний симфонічний оркестр і ансамбль "Фолк-експрес". Викинули "Лазуровий квітка", "Вишневий сад" і відділ виконавського мистецтва - це приблизно 30 осіб. Найстрашніше, що звільнили всіх досвідчених фахівців з продажу, т акже звільнили прибиральниць, вахтерів ", - розповіла вона.

Осипов: у філармонії наводиться порядок

Керівництво філармонії сьогодні відмовилося прокоментувати Кавказького вузла заяви артистів Керівництво філармонії сьогодні відмовилося прокоментувати "Кавказького вузла" заяви артистів. За словами прес-секретаря філармонії Тетяни Бударіна, директор Світлана Матова ознайомилася з питаннями кореспондента "Кавказького вузла" і вирішила відповідати тільки на письмовий запит, якщо такий надійде.

Глава комітетa по культурі Волгоградської облдуми Олександр Осипов прокоментував прес-конференцію ще 17 жовтня, коли вона тільки була анонсована. "Заяви про розвал волгоградської філармонії не просто перебільшені, вони не відповідають дійсності. У філармонії наводиться належний порядок, відповідно до чинного законодавства РФ. Волгоградська філармонія розпочала підготовку до відкриття нового філармонічного сезону з творчими колективами, які значаться в штатному розкладі", - написав депутат на своїй сторінці в Facebook.

Він підкреслив, що "з 10 жовтня почала функціонувати нова організація (юрособа) з новим штатним розкладом і назвою ГБУК" Волгоградська філармонія "." Ніякої "ситуації" в ГБУК "Волгоградська філармонія" немає. І, нарешті, неукладення трудових відносин з колективом "Вишневий сад" не веде до розвалу всієї волгоградської культури ", - написав Осипов.

Диригент оркестру і органіст звільнені з філармонії

На сайті установи повідомляється, що філармонія закінчує розробку програми сезону органної музики 2017-2018, але концерти в новому сезоні будуть проходити без участі колишнього штатного органіста Володимира Королівського На сайті установи повідомляється, що філармонія закінчує розробку програми сезону органної музики 2017-2018, але концерти в новому сезоні будуть проходити без участі колишнього штатного органіста Володимира Королівського.

"Строковий договір його з установою культури закінчився 31 серпня. Новий договір Волгоградська обласна філармонія з музикантом укладати не має наміру. Справа в тому, що артист воліє гастролювати, причому, самостійно, не під егідою ВОФ. При цьому наполягає, що на час гастролей заробітна плата його в філармонії повинна зберігатися в повному обсязі. Ці умови для установи культури неприйнятні. Більш того, вони є незаконними ", - йдеться в повідомленні на сайті Волгоградської філармонії.

Заступник губернатора Волгоградської області і глава обласного комітету культури Володимир Попков 2 жовтня заявив, що структурний підрозділ філармонії - хорова капела - продовжить роботу на базі театру "Царицинському опера". "Все госзаданіе буде передано на баланс" Царицинської опери ", людям буде запропоновано переведення на ті ж посади, які вони заміняли в Волгоградської обласної філармонії", - розповів Попков в ході прес-конференції.

Чиновник зазначив, що симфонічний оркестр розпочне новий сезон з 1 листопада з новим головним диригентом Андрієм Аніхановим. "Андрій Аніханов готовий працювати на умовах, які пропонує філармонія. Для попереднього диригента Юрія Сєрова робота в оркестрі була основною, хоча фактично він не знаходився на робочому місці, займаючись творчим процесом поза філармонії", - заявив віце-губернатор.

Автор: Тетяна Філімонова; джерело: кореспондент "Кавказького вузла"

Навіщо було знищувати стару філармонію?