Казанці про «життєлюб»: «На заняттях немає відчуття, що ти опинився за бортом, навпаки, ти - в гущі життя»

(Місто Казань KZN.RU, 25 травня, Регіна Нуруліна). Вже завтра, 26 травня, в Казані вперше відзначать День життєлюба. Зараз на різних майданчиках стартував в 2016 році проекту щотижня займається майже тисяча казанців у віці від 55 років. З початку року зафіксовано 18 тис. 431 відвідування занять мережі клубу «Життєлюб». У цьому році кількість майданчиків, де проводяться заходи проекту, збільшилася - на додаток до 14 ДК і 6 бібліотекам проект реалізується ще в 33 міських бібліотеках і в 7 міських парках. Але про успіх проекту говорять не тільки цифри, але і емоції самих учасників. Портал KZN.RU відправився в відкрився після капітального ремонту культурно-дозвільний комплекс им.В.И.Ленина, щоб дізнатися, як заняття танцями, малюванням, співами на пенсії змінюють життя, покращують настрій і зміцнюють здоров'я.

Ляля Міргасімовна Азизова, 70 років, займається з початку 2018 року, ходить на спортивно-бальні та народні танці:
Ляля Міргасімовна Азизова, 70 років, займається з початку 2018 року, ходить на спортивно-бальні та народні танці:   «Мені все життя подобалися бальні танці, так як це завжди стане в нагоді на різних вечорах, зустрічах «Мені все життя подобалися бальні танці, так як це завжди стане в нагоді на різних вечорах, зустрічах. Пам'ятаю, в дитинстві мені купили червоні туфельки, і весь час, коли до нас додому приходили гості, я надягала їх і влаштовувала концерти. Щоб займатися тут, я спеціально їжджу з проспекту Перемоги. Це чудово, що люди у віці можуть рухатися, прийти на заняття і, вслухаючись в музику, почати здійснювати себе в ній ».

Шаміль Абдрахмановіч Мансуров, 86 років, займається з 2016 року, ходить на шахи:

«Нашим організмом управляють мізки «Нашим організмом управляють мізки. Ми живемо за рахунок того, що тут граємо в шахи. До того ж, це хобі. Ми постійно беремо участь у змаганнях, на першостях міста і республіки. Ось поруч сидить дворазовий чемпіон Казані, кандидат в майстри спорту з шахів Раміль Гатін ».

Світлана Віталіївна Філімонова, 59 років, займається з початку 2018 року, ходить на естрадні, бальні танці та образотворче мистецтво:

«Я завжди захоплювалася малюванням (в дитинстві оформляла журнали, стінгазети), зі студентства займалася бальними танцями. Проект «Життєлюб» - це дуже хороша ідея, яка вливає в мене сили і енергію. Я знову займаюся творчістю, спілкуюся, з'явилося багато нових знайомих, життя знайшла яскраві фарби. Ми розучили вже не один танець, зараз готуємося до показових виступів 26 травня ».
Вадим Фаісовіч Садиков, 64 роки, займається з 2016 року, ходить на шахи:
Гульфия Галімзяновна Сабирова, 66 років, займається з початку 2018 року, ходить на заняття танцями:

«Проект« Життєлюб »виконав мою дитячу мрію - навчитися танцювати «Проект« Життєлюб »виконав мою дитячу мрію - навчитися танцювати. Зараз готуюся до «гастролей», буду застосовувати отримані навички під час відпочинку на теплоході. У мене є бажання далі розвиватися і більше виступати ».


Нурія Габдельселямовна Сафаргаліева, 58 років, займається 2 роки, ходить на образотворче мистецтво:

«У школі я весь час малювала, але так вийшло, що професією це не стало «У школі я весь час малювала, але так вийшло, що професією це не стало. Може бути через те, що батьки не віддали в художню школу - жили важко, було не до мене. Я пам'ятаю, як на уроках малювання мене регулярно відправляли на районні, міські, республіканські конкурси, де я займала призові місця. Коли почала відвідувати заняття проекту «Життєлюб», усвідомила, що з малюванням, як і з їздою на велосипеді, якщо є талант, то він збережеться. Скажу чесно, я тут відпочиваю і розслабляюся. По початку, коли я малювала будинки, мій онук казав мені: «Бабуся, тільки діти малюють. Чому ти як дитина? Тобі ж треба пироги пекти ». А зараз він вже звик, ми з ним разом малюємо.

Запам'яталося, як в минулому році викладач дав завдання перерахувати слова, які першими прийдуть в голову, а потім намалювати їх. Тоді прозвучали «фарба», «захід», «поет», «успіх», «життя», «влада». На мене в той момент щось нахлинуло, і я намалювала Марину Цвєтаєву, а поки творила, на думку прийшло вірш, яке я їй і присвятила: «За заходом прийде світанок і подарує нові фарби. Життя поета не тільки успіх. Це зліт, і падіння, і струсу. Якщо є у поета честь, якщо є у поета гордість, до кінця він несе свій хрест. На Русі влада не любить вільність ».

Римма Хадиевна Абдрахманова, 59 років, займається з січня 2018 року, ходить на естрадні, народні, спортивно-бальні танці:

«Найголовніше для мене як пенсіонера - це те, що заняття проходять безкоштовно «Найголовніше для мене як пенсіонера - це те, що заняття проходять безкоштовно. Я відвідувала фітнес-клуб, басейн, але там мені було нудно. Тут енергетика краще, вік практично у всіх однаковий, лояльні викладачі, красива музика. Ми не просто розучуємо набір рухів, а ставимо закінчений танець, який потім я можу показати на своїх сімейних посиденьках. У клубу дуже цікава програма: є театральне творчість, образотворче мистецтво, шахи, скандинавська ходьба. На жаль, скрізь не можу встигнути, а то відвідувала б все.

Я помітила, що схудла (зараз важу 55 замість 63 кг), поліпшилося здоров'я. Поки сюди не прийшла, жменями ковтала таблетки, а зараз п'ю тільки кроверазжижающие препарати, і суглоби чомусь не болять, хоча раніше тріщали по швах. В одного чоловіка через півроку після початку занять без медикаментів навіть знизився цукор в крові! »

Фірая Равіловна Актуганова, 58 років, займається другий рік, ходить на вокал і образотворче мистецтво:

«Я прийшла, як тільки з'явилося оголошення про набір в гурток вокального мистецтва «Я прийшла, як тільки з'явилося оголошення про набір в гурток вокального мистецтва. Просто так в хор не беруть: наш керівник Тетяна Шмельова перевіряє у кожного голосові дані і слух. Я, наприклад, перше сопрано. Сам проект «Життєлюб» дав нам все: стимул до життя, здатності, які до цього дрімали, і, головне, спілкування. Пенсіонерам останнього особливо не вистачає. Нас в хорі 50 осіб. Є навіть учасниці, яким більше 85 років. Всім дружним колективом в середньому даємо по два концерти на місяць. В останній раз виступали 17 травня в філармонії ім.Г.Тукая ».


Олександр Іванович Альохін, 70 років, викладач з шахів:

«В день ми займаємося по 7 годин, а деякі ще й будинки продовжують грати: розбирають партію, шукають причини програшу «В день ми займаємося по 7 годин, а деякі ще й будинки продовжують грати: розбирають партію, шукають причини програшу. Я вважаю, у нас кращий клуб в місті серед любителів. Пенсіонери часто відчувають непотрібність, а тут вони в колективі. Я із задоволенням займаюся з ними. У планах - змагання з секціями інших районів міста. Мрію також провести «живі» шахи ».

Тетяна Михайлівна Салаєва, 77 років, займається другий рік, ходить на вокал і образотворче мистецтво:

«Я завжди любила малювати, але не було коли: працювала вчителькою, виховувала дітей «Я завжди любила малювати, але не було коли: працювала вчителькою, виховувала дітей. А на пенсії якраз з'явилася можливість займатися тим, що ти любиш: співати і малювати. Особливо подобаються пейзажі. Запам'яталося, як у 2017 році палац культури закривали на реставрацію і ми малювали прямо в парку з натури квітучі дерева, берези. З «життєлюб» жити стало ще цікавіше ».

Ніна Олександрівна Афанасьєва, 72 роки, займається з початку 2018 року, ходить на естрадні, народні, спортивно-бальні танці:

«Я і в дитинстві, і юності займалася народними танцями «Я і в дитинстві, і юності займалася народними танцями. До пенсії працювала в Управлінні культури, завідувала методичним центром. Потім зайнятися особливо було нічим, дачі не стало, походи в театри, філармонію, БКЗ ім.С.Сайдашева теж бувають не завжди, а значить, потрібно знайти інший напрямок. Відкриття КДК им.В.И.Ленина сталося як не можна до речі. Дуже важливо для кожного пенсіонера, що це безкоштовно. У мене з'явилося багато знайомих, зайнятість, немає такого відчуття, що ти нікому не потрібен і опинився за бортом. Нічого подібного. Ти наче в гущі життя. Мої рідні щиро раді, я не надокучаю їм тим, що мені нудно або сумно ».

Дізнатися детальну інформацію та записатися на заняття «життєлюб» можна по телефону (843) 236-42-93. Стежити за новинами проекту, дізнатися основні майданчики і напрямки можна на сторінці проекту. Тут же після Дня життєлюба, 26 травня, з'явиться актуальне літній розклад занять.

Чому ти як дитина?