KazanFirst - Святкова Казань: розклад роботи транспорту і список вулиць, які закриють

  1. Після святкових заходів 9 травня
  2. Історія
  3. Де можна носити стрічку
  4. Де можна отримати Георгіївську стрічку в Казані
  5. Навіщо стільки стрічок щороку

Суспільство 16:04 / 2 травня 2017

Святкова Казань: розклад роботи транспорту і список вулиць, які закриють

Ленінська дамба, вулиці Карла Маркса, Бондаренко та інші звичні для автомобілістів маршрути, які доведеться змінити під час підготовки та проведення заходів, приурочених до Дня Перемоги

Ленінська дамба, вулиці Карла Маркса, Бондаренко та інші звичні для автомобілістів маршрути, які доведеться змінити під час підготовки та проведення заходів, приурочених до Дня Перемоги.

Олена Мельник - Казань

За даними Управління ДІБДР МВС по РТ, обмеження руху транспорту головним чином торкнуться площі Тисячоліття.
Увечері 3 і 5 травня там відбудуться загальновійськові тренування, а 7 і 8 травня - генеральна репетиція концертної програми. Тому в ці дні на площі Тисячоліття з 18 години і до закінчення заходів рух буде перекриватися.

А 9 травня майдан Тисячоліття для руху транспорту закриють з 9 до 22 годин.

Крім того, під час репетиції і параду на Ленінської дамбі буде проходити побудова, а потім і прохід бойової техніки. У зв'язку з цим вся дамба - від вулиці Сібгата Хакіма і до площі Тисячоліття - буде перекрита для автомобільного транспорту 3 і 5 травня з 18 годин (до закінчення репетиції) і 9 травня з 8 години ранку (до закінчення проходження). Автомобільний транспорт перенаправляють на Кіровську дамбу і на міст Міленіум.

9 травня на вулиці Бондаренко біля Парку Перемоги - від Чуйкова до Ямашева - відбудеться виїзна святкова торгівля. Тому на цьому відрізку буде перекрито рух з вечора 8 травня (щоб підприємства торгівлі змогли поставити свої намети і павільйони) і до закінчення заходу.

Крім того, 9 травня з 12 до 16 годин обмежать рух по вулиці Карла Маркса на відрізку від Толстого до Лобачевського, а також - по маршруту ходи Безсмертного полку - по вулиці Лобачевського (через парк Чорне озеро до КФУ) і вулиці Кремлівська (у напрямку до площі Тисячоліття).

За інформацією міського комітету з питань транспорту, в святкові дні змінять траєкторію руху десять маршрутів громадського транспорту.

3, 5, 7 і 8 травня в зв'язку з репетицією параду Перемоги з 18 годин буде скасований тролейбусний маршрут №2, а схема руху автобусів зміниться. Маршрути №6, 15, 29, 35, 35а, 37, 47, 74, 75, 98 будуть слідувати по вулицях Право-Булачная - Чернишевського - Московська - Ташаяк - Саїд-Галієва - Кіровська дамба. Вони не будуть зупинятися на зупинках: вулиця Чернишевського, Палац Спорту, Енергетичний університет і ТРК «Тандем».

9 травня під час параду Перемоги і ходи Безсмертного полку тролейбусний маршрут №2 теж буде закритий на цілий день, а з 9 до 16 годин призупинять і тролейбусні маршрути №3, 5, 7, 8.

Чи зміниться в День Перемоги і схема руху автобусів. Маршрути №6, 15, 29, 35, 35а, 37, 47, 74, 75, 98 будуть слідувати по вулицях Право-Булачная - Чернишевського - Московська - Ташаяк - Саїд-Галієва - Кіровська дамба. Маршрут №10а буде слідувати по вулицях Вишневського - Островського - Татарстан - Г. Тукая (далі по маршруту). Маршрути №30, 54, 63, 91 пройдуть вулицями Вишневського - Островського - Татарстан (далі за маршрутами).

Також 9 травня у зв'язку з проходженням Безсмертного полку від ЦПКО ім. Горького по вулиці Карла Маркса з 12 години 30 хвилин до 16 годин зміниться рух автобусів: маршрути №22, 28, 83, 89 будуть слідувати по вулицях Вишневського - Островського - Татарстан. Таким чином, вони тимчасово виключать з графіка зупинки: вулиця Толстого, вулиця Гоголя, площа Свободи, Університет, Центральний стадіон, Енергетичний університет, ТРК «Тандем» та КАИ.

Після святкових заходів 9 травня

Для розвезення жителів і гостей Казані після салюту призначать 160 автобусів. Транспорт чекатиме пасажирів з 21 годин на вулиці Московська - біля ЦУМу, на Булаке - близько Піраміди, а також на вулиці Декабристів - біля Видавництва. Але рух по Ленінської дамбі буде перекрито до тих пір, поки всі люди не розійдуться. Так що тим, кому потрібно їхати в напрямку Московського і авіабудівної районів, треба буде пішки пройти Ленінську дамбу або проїхати на метро, ​​сівши в автобус близько Видавництва. Робота Казанського метрополітену після святкових заходів 9 травня буде продовжена на годину.

Також міський Комітет з транспорту повідомляє, що з 6 по 8 травня пасажирський транспорт працює за графіками вихідного дня, а 9 травня - як в звичайний день, але з продовженням годин обслуговування пасажирів метрополітену.

Крім того 9 травня призначать додаткові маршрути громадського транспорту - автобуси курсуватимуть до міських кладовищ.

Читайте також: Як провести травневі свята в Казані

Фото: kazanfirst.ru

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Суспільство 7:59 / 2 травня 2017

Георгіївська стрічка: як правильно носити і навіщо щороку випускають нові

У містах Татарстану, як і по всій країні, напередодні 9 травня проходить акція з роздачі двоколірного символу Перемоги. Щодня волонтери виходять на вулиці, щоб вручити максимальну кількість стрічок всім бажаючим. Журналіст редакції KazanFirst задалася питанням, чи є етикет по кріпленню символу доблесного подвигу

У містах Татарстану, як і по всій країні, напередодні 9 травня проходить акція з роздачі двоколірного символу Перемоги. Щодня волонтери виходять на вулиці, щоб вручити максимальну кількість стрічок всім бажаючим. Журналіст редакції KazanFirst задалася питанням, чи є етикет по кріпленню символу доблесного подвигу.

Марія Рудакова - Казань

Історія

«Георгіївська стрічка» - акція з роздачі символічних стрічок, присвячена святкуванню Дня Перемоги. Вона проходить з 2005 року з ініціативи наших колег з агентства «РИА Новости» і організації Студентська громада. Всього за роки існування акції по світу розлетілося понад 100 мільйонів символів Перемоги. Роздають стрічки більш ніж в 70 країнах.

Але історія її починається ще в 1769 році, коли імператриця Катерина II ввела солдатський орден Святого Георгія. Їм нагороджувалися військовослужбовці, які проявили хоробрість в боях за Батьківщину. Два головних кольори символізують бій. Чорний - це густий дим, помаранчевий - образ яскравого полум'я. Хоча багато вчених стверджують, що ці кольори просто ідентичні кольорам імперського прапора - чорний орел на золотому фоні.

Де можна носити стрічку

Деякі помилково вважають, що Георгіївська стрічка - це якесь прикраса, яку можна начепити куди завгодно: на волосся, сумки, собачий нашийник, шнурки черевиків, ремінь. Не треба забувати, що для ветеранів війни стрічка - це символ нагороди, пам'яті і подібне звернення з стрічкою неприпустимо. Даний факт нічим не відрізняється від банального осквернення символів історії та пам'яті полеглих.

Оскільки пам'ять про подію прийнято зберігати в серцях, Георгіївську стрічку традиційно прикріплюють до одягу в районі серця або пов'язують на ліву руку. Дозволяється прикріплювати стрічки на антену або бічне дзеркало автомобіля, але при цьому транспорт повинен бути чистим.

Де можна отримати Георгіївську стрічку в Казані

Символ Перемоги роздають на вулицях не більше двох в руки. У Казані стрічки можна отримати на вулицях Баумана і Петербургская, в парку Перемоги. Також планується роздача біля театру імені Галіаскара Камала і в парку Горького.

Навіщо стільки стрічок щороку

У минулому році на вулицях Казані роздали 250 тисяч Георгіївських стрічок, а в позаминулому - 350 тисяч. Мимоволі виникає питання: куди вони пропадають після свята, якщо їх виробництво не скорочується? За ідеєю, у кожного вже повинна бути своя стрічка.

- Ми працюємо на всю Росію, на даний момент вже реалізовано 5 мільйонів метрів. Звичайно, це тільки початкова цифра і до свята буде виготовлено набагато більше Георгіївських стрічок. Довжина однієї стрічки залежить від замовника: хтось купує по 30 см, хтось - по 50 м, а хтось і по метру. Також є два стандарти ширини стрічки - це 24 мм і 35 мм. Сказати, скільки стрічок цього року потрапить до жителів Казані, поки складно, - розповіла Ірина, керівник відділу продажів підприємства «Квінта», яке займається випуском стрічок.

Але навіть з цих 5 мільйонів метрів, якщо брати середню довжину стрічки за 30 см, вийде 16 666 667 стрічок, і це тільки виробництво казанської фабрики.

Георгіївська стрічка не може вийти з моди, тому її необов'язково оновлювати кожен сезон. Якщо люди зберігають після свята стрічку будинку, то навіщо їм ще одна, а якщо їх викидають, то який же це символ Перемоги і патріотизму? Якщо ви не сприймаєте стрічку як щось важливе, то навіщо вам її брати, адже іншим після свята буде не дуже приємно зустрічати Георгіївські стрічки, що валяються в грязі, або випадково помічати їх в смітті.

А ви, шановні наші читачі, згодні з думкою, що велика кількість Георгіївських стрічок робить цю акцію масспродуктом, який з роками перестає бути справжнім символом?

Дивіться також: У Казані роздають Георгіївські стрічки

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Мимоволі виникає питання: куди вони пропадають після свята, якщо їх виробництво не скорочується?
Якщо люди зберігають після свята стрічку будинку, то навіщо їм ще одна, а якщо їх викидають, то який же це символ Перемоги і патріотизму?
А ви, шановні наші читачі, згодні з думкою, що велика кількість Георгіївських стрічок робить цю акцію масспродуктом, який з роками перестає бути справжнім символом?