- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1820 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1893 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1905 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1919 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1922 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1950 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1954 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1963 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1974 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1975 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1976 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1980 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1985 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1987 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1991 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 2003 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 2008 рік
- Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 2011 рік
Ми продовжуємо розглядати зображення, підготовлені ілюстраторами різних країн, виконані в різний час. Сьогодні ми отримаємо задоволення ілюстраціями, створеними для казок видатного російського поета і прозаїка, «нашого всього» - Олександра Сергійовича Пушкіна.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1820 рік
Титульна сторінка до першої публікації поеми «Руслан і Людмила», 1820 року. На наш превеликий жаль, ім'я автора не відомо. Можна тільки сказати, що ілюстрація виконана в класичній граверної манері. І інтерес в тому, що це прижиттєве видання поеми, і швидше за все сам Пушкін регламентував ілюстрації до свого твору.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1893 рік
Творчість Олександра Сергійовича - всеосяжне і неймовірно красиве. Його образність і простота слова завжди привертала увагу художників. І нехай представлена робота, не є безпосередньо ілюстрацією до книги Пушкіна, вона є ілюстрацією до казки. Це робота «Руслан і Людмила», виконана найбільшим художником 19-го століття Миколою Ге.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1905 рік
Видання 1905 року. Ілюстрації до цього видання, і взагалі до багатьох видань А. С. Пушкіна початку 20-го століття, виконані найбільшим російським книжковим ілюстратором, художником - Іваном Білібін.
Іван Білібін народився в передмісті Санкт-Петербурга. Навчався в Художній школі в Мюнхені, потім у Іллі Рєпіна в Санкт-Петербурзі. У 1902-1904 роках Билибин подорожує по Російському Півночі. У цій подорожі дуже захоплюється старої дерев'яної архітектурою і російським фольклором. Це захоплення зробило колосальний вплив на художній стиль художника. Популярність прийшла до Билибину в 1899 році, після виходу збірки Російських казок ілюстрації до яких виконав художник. Під час російської революції 1905 року, він працює над революційними карикатурами.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1919 рік
Видання 1919 року, ілюстрації до якого були підготовлені російської художницею авангардистської - Любов Попової. Як найяскравіший представник культурної російської середовища початку 20-го століття, Любов Попова зосередила в собі величезну кількість напрямків, як в техніках, так і в роботах. Вона була художником, ілюстратором книг, творцем плакатів, працювала над дизайном тканин. У своїй творчості користувалася напрацюваннями кубістів, модерністів, супрематистів і конструктивістів. Видання казок А. С. Пушкіна 1919 року збігся з тим самим етапом в творчості ілюстратора, коли автор одночасно працювала і як супрематист, і як авангардист.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1922 рік
Видання 1922 року казки «Про рибака і рибку», з ілюстраціями російського художника Володимира Конашевича. Про творчість цього чудового художника і ілюстратора ми писали, коли розглядали ілюстрації до казки « Попелюшка ». Конашевич один з тих художників і ілюстраторів, які все своє творче життя використовують і відпрацьовують один стилістичний підхід. У випадку з Конашевичем - яскраві ілюстрації, з дрібно опрацьованими олівцевими замальовками, контрастними сміливими квітами. Залишаючись вірним своєму стилю, художник тільки підвищував свою майстерність в деталізації і нюансування.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1950 рік
Французьке видання 1950, ілюстрації до якого були підготовлені Оленою Гуртік (Helene Guertik). Ми вже писали про ілюстрації цієї російської художниці, в розрізі ілюстрацій до казки « Русалочка ». Це видання було збіркою популярних казок, в числі яких була і «Казка про царя Салтана». Цікавий підхід, який використовує ілюстратор в цій роботі. Художниця створює ілюстрації, користуючись всього декількома квітами, накладаючи зображення, один на одного, тим самим даючи образне уявлення про самому дії.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1954 рік
Видання «Казки про мертву царівну і сім богатирів», 1954 року народження з ілюстраціями художника-ілюстратора Тамари Юфи. Випускниця Ленінградського художньо-педагогічного училища, починала з викладання креслення і малювання в школі. В цей же час починає пробувати свої сили в книжковій ілюстрації. Крім книжкової ілюстрації, так само займається створенням ескізів костюмів і декорацій для театру.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1963 рік
Ще одне видання казки А. С. Пушкіна, на це раз «Казці про золотого півника», 1963 року народження, з ілюстраціями, вже знайомого нам художника і ілюстратора Володимира Конашевича.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1974 рік
Видання 1974 року зі ілюстраціями російської художниці, ілюстратора і графіка - Тетяни Мавриною. Дуже плідний ілюстратор, Тетяна оформила понад 200 книг, малювала для кіно і театру, займалася живописом. Тетяна - одна з володарів премії імені Г. Х. Андерсена, за внесок у розвиток дитячої ілюстрації. Багато подорожуючи по країні, Мавріна просочувалася традиційної староруської культурою, яка відбилася на ілюстраціях автора. Видання 1974 року було не єдиним виданням творів Пушкіна, ілюстрації до яких були підготовлені Мавриною.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1975 рік
Видання казки «Про мертву царівну і сім богатирів» 1975 року з ілюстраціями В. Воронцова. Ілюстрації виконані аквареллю. Художник використовує дуже цікавий тоновий хід в ілюстраціях. Якщо говорити в цілому про всю роботі, то все ілюстрації виконані декількома основними кольорами: синім, червоним, жовтим і білим, як фон. Якщо розглядати кожну ілюстрацію окремо, то в кожній з них використання цих основних кольорів варіюється. В одній ілюстрації - акцент робиться на холодних синіх тонах, в яких червоний і жовтий виступають тільки акцентом і доповненням. В інших - домінуючим кольором стає теплий червоний або жовтий. Таке використання кольору відразу вносить однозначну характерну навантаження.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1976 рік
Видання «Казки про рибака і рибки», 1976 року народження, з ілюстраціями російського живописця і книжкового ілюстратора Никифора Ращектаева. Ілюстрації до казки виконані в класичній живописній манері. Ілюстрації Ращектаева дуже насичені і кольором і композицією. Опрацьовані всі елементи декору, інтер'єру, одягу. Ідеально художньо виразно опрацьовані особи героїв, кожен з яких наділений своїм неповторним характером і емоціями.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1980 рік
Видання 1980 року зі ілюстраціями ілюстратора, графіка і художника Олега Зотова. Ілюстрації Зотова виконані в стилі лубка. Це традиційний російський стиль ілюстрації, при якому проста графіка поєднується з текстовим матеріалом. У даній ілюстрації автор дотримується класичних канонів російського лубка - малюнок виконаний олівцем, використано точкове нанесення кольору, і текст вписаний в ілюстрації.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1985 рік
Видання 1985 з ілюстраціями радянського художника, графіка і живописця - Віктора Лагуни. Випускник Палеховского училища ім. М. Горького, Лагуна багато працює і як художник, і як ілюстратор. Картини автора виставляються в музеях по всьому світу, а так само знаходяться в приватних колекціях. На стилістичне становлення художника значний вплив мала палехських школа.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1987 рік
Видання 1987 года, з ілюстраціями майстра книжкової ілюстрації, Анатолія Єлісєєва. Випускник Московського поліграфічного інституту, Єлісєєв, відразу після закінчення навчання, занурюється в книжкову ілюстрацію, з якою не розлучається досі. Багато працює. Малює для журналів: «Крокодил», «Мурзилка», «Веселі картинки». Ілюстрації до «Казки про царя Салтана» - виконані в щільній акварельного манері, з використанням темних, майже чорних кольорів, коли світлі кольори грають на яскравому контрасті. Тим самим, художник визначає точки для концентрації уваги глядачів.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 1991 рік
Видання тисяча дев'ятсот дев'яносто одна з ілюстраціями художника, ілюстратора і графіка - Бориса Дехтерёва. Ми вже знайомилися з творчістю та ілюстраціями Дехтерёва в контексті казки «Червона шапочка». Борис Дехтерёв один з тих класичних прикладів ідеальної ілюстрації, з ідеальними формами, ідеальним використанням всіх образотворчих способів виразності. Герої художника зрозумілі і ясні.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 2003 рік
Видання 2003 року зі ілюстраціями художника-ілюстратора Михайла Саморезова. Дуже красиві, характерні ілюстрації, виконані аквареллю. Саморізів акуратно використовує і колір, і композиційні прийоми, не перевантажуючи малюнок. Разом з тим, ілюстрації повні деталей, які допомагають повною мірою розкрити зміст літературного матеріалу.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 2008 рік
Видання 2008 року, з ілюстраціями російського художника, ілюстратора, графіка, орнаменталиста - Бориса Зворикіна. Інтерес цього видання в тому, автор ілюстрацій помер за 66 років до того, як його ці ілюстрації були опубліковані. Це дуже красиве, соковите, щільне за формою і змістом, видання, ілюстроване в стилістиці модерну початку 20-го століття. Всі сторінки обрамлені орнаментними окладами. Всі герої опрацьовані. Кожна ілюстрація грає квітами.
Казки А. С. Пушкіна в ілюстраціях 2011 рік
Видання «Казки про рибака і рибку» 2011 року, з ілюстраціями сучасного молодого Московського архітектора і книжкового ілюстратора - Кирила Челушкина. Випускник Московського Архітектурного інституту, Челушкина є членом Міжнародної федерації Союзу графіків. Багато працює, як в Росії, так і за кордоном. Роботи автора знаходяться в приватних колекціях по всьому світу.