Місячна мелодія Кейко Мацуї
Кейко Мацуї (Keiko Matsui народилася 26 липня 1961 року в Токіо, Японія.)
Її ім'я широко відоме в джазовому світі з середини 80-х.
Японська піаністка, що говорить мовою джаз-поп і фьюжн, отримала також визнання
як оригінальний композитор, що зберіг вірність музичній культурі Сходу,
і як своєрідна вокалістка.
Все почалося з того, що місіс Еміко Дої, учитель традиційних японських танців, привела свою п'ятирічну дочку Кейко на заняття по класу фортепіано. І, звичайно ж, це було в першому червні після її п'ятого дня народження. Це така японська прикмета - якщо приведеш дитину вчитися в першому червні після його п'ятого дня народження, то ця справа стане великою частиною його життя. Кейко була в захваті від першого заняття. Тому мама стала водити дівчинку на заняття щотижня, яка б погода не була на вулиці - похмура або сонячна.
Кейко добре вчилася і в середній школі кілька разів навіть обиралася президентом класу. Тоді її улюбленою музикою були Стіві Уандер, Рахманінов і Сібеліус. Ще їй подобалася музика до фільмів, авторами якої були Maurice Jarre і Nino Rota. Улюбленим джазовим музикантом у Кейко був Chick Corea.
Вища освіта вона отримала в Японському жіночому університеті (Nihon Joshidaigaku), спеціалізуючись по дитячій культурі. Після декількох років приватних занять зі своїм першим учителем вона стала займатися музикою в Yamaha Music Foundation. Через деякий час Кейко стала кращою студенткою, і в 17 років їй вперше надійшла пропозиція про звукозапису від Yamaha System. Цього року Кейко створила свою першу серйозну композицію до фільму. Далі вона організувала власну джазову групу "Cosmos" і записала з нею чотири альбоми.
Потім Кейко зустріла свого майбутнього чоловіка - Казу Мацуї, музиканта, що грає на японській бамбуковій флейті (сакухасі). Він і став продюсером її першого (і всіх наступних) альбомів.
Перший сольний альбом піаністки - "A Drop Of Water" - вийшов в 1985-му році в Японії і через два роки був перевиданий в США. Вихід "A Drop of Water" в США викликала серйозний інтерес до Кейко з боку американських лейблів. Що не дивно, з огляду на, що альбом піднявся в Тор 20 сучасного джаз-чарту. Японська піаністка відразу потрапила в число найбільш перспективних молодих клавишниці 80-х.
На сьогоднішній день в дискографії Кейко Мацуї значиться двадцять сольних альбомів.
У дискографії Матсуї вже більше 20 альбомів, а музичні критики все ще губляться в здогадах: в якому стилі вона творить. Тому в музичному магазині альбоми Кейко можна знайти як на полицях з джазом і поп-музикою, так і в розділі класики і world-music ...
Keiko Matsui: Я, звичайно, нескінченно люблю грати для людей, але я перебуваю в особливому захваті, коли мою музику слухає тільки Місяць, зазирала в моє вікно вночі. Тоді у мене виникає відчуття спілкування із Всесвітом. Я люблю писати свою музику ночами, коли всі сплять. Мені потрібна особлива тиша, щоб сконцентруватися і почути музику, ще не написану. Зізнатися, я взагалі відчуваю дуже сильну, особливу містичну зв'язок з Місяцем.
Може бути в минулому житті я жила на Місяці?
Ванесса Мей відкрила новий стиль, зумівши сплавити акустичну і електричну скрипки з сучасними ритмами - техно, джаз, реггі ...
Перший концерт Ванесси пройшов, коли дівчинці було дев'ять років. О десятій вона вже грала з філармонічним оркестром. Ванесса була наймолодшим учнем в Королівському музичному коледжі.
Дебютний диск «Violin» Ванесса Мей записала в жовтні 1991 року. У наступному році артистка вперше взяла свою електроскрипки Zeta. У 1994 - записала перший поп-альбом. Рейтинг альбому «The Violin Player» злетів у всесвітніх чартах більш ніж в 20 країнах відразу ж після виходу.
Ванесса дивно популярна - журнал People включив її в число «50 найкрасивіших людей у світі», а журнал FHM назвав її однією з «100 найкрасивіших жінок в світі». Вона грала Баха для членів королівської сім'ї і представляла весільні сукні Жан-Поля Готьє на тижні моди в Мілані. Ванесса Мей гастролювала в 50 країнах і грала на всіх кращих майданчиках світу.
Найцікавіші історії пов'язані з інструментами, на яких грає Ванесса. Один з них - акустична скрипка «Guadagnini», яку артистка використовує в більшості класичних творів. Інструмент був виготовлений в 1761 році і куплений зовсім ще юної Ванессі на аукціоні за 150 000 фунтів стерлінгів. Сім років по тому, в січні 1995-го, «Guadagnini» була вкрадена, але в березні того ж року поліція дбайливо повернула її господині. Пізніше Ванесса Мей примудрилася впасти зі сцени за кілька годин до виступу і розламати на шматочки свою «Gaudagnini». Її чинили багато тижнів і незабаром віддали назад в кращому вигляді. Ванесса, пройшовши стільки випробувань, всім серцем полюбила цю скрипку і навіть дала їй ім'я - «Gizmo». «Gizmo» завжди супроводжує Мей на концертах.
Незрівнянна Кейко Мацуї
Скрипалька Ванесса -Мей
Може бути в минулому житті я жила на Місяці?