Кияни відмовляються від оренди заміських будинків

Попит на оренду дач різко впав. Фото: & nbsp; ozimka.com

Цього року власники заміської нерухомості можуть залишитися без орендарів. У квітні-травні кількість угод з оренди будинків впало на 25-30% в порівнянні з аналогічними місяцями минулого року, пише " капітал ".

"У березні не спостерігалося традиційного стрибка попиту", - говорить віце-президент професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал. Експерт визнає, що таких низьких показників роботи не пригадує за останні п'ять років.

"Гірше вже нікуди", - вторить йому провідний аналітик консалтингової компанії SV Delelopment Сергій Костецький. За його словами, в минулому році в столиці і області щомісяця укладалося понад 1 тис. Договорів оренди заміських будинків, а в 2014 р - близько 200.

За словами Топала, як і в попередні роки, велика частина орендарів воліла зняти житло біля лісу, водойми і недалеко від зупинок громадського транспорту. "Будинки зі зручностями" на вулиці "зараз не цікаві", - підкреслює він.

Але і за наявність басейну, сауни та ін. Орендарі в більшості випадків платити не готові. Будинки преміум-класу практично не користуються попитом: їх власникам дуже складно знайти охочого платити за знімання апартаментів $ 3-5 тис. На місяць.

Орендарі готові знімати будинку економ-класу, вартістю до $ 1 тис. На місяць, говориться в дослідженні компанії Real Druzi. "Середня заявлена ​​вартість будинку в Києві і області в квітні склала $ 3,3 тис. На місяць", - сказано в дослідженні.

За даними SV Development, близько 80% угод з оренди будинків укладаються за ціною до 5 тис. Грн на місяць. Причому затребуваними були практично всі напрямки Київської області. В межах Києва найбільшим інтересом користувалися об'єкти в Дарницькому (25%) і Солом'янському (18%) районах. За даними Real Druzi, якщо в минулому році більшість орендарів шукали об'єкти на три місяці, то в цьому році - на місяць.

Сезон можна вважати провальним, констатує Костецький. Він пояснює, що пік активізації попиту припадає на квітень-вересень, але два місяці вже пройшло.

Українці економлять і відмовляються знімати заміське житло на літо, пояснює президент Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов.

Власники житла умовно йдуть назустріч орендарям. Костецький пояснює, що орендна плата часто вказується в іноземній валюті і знизилася відповідно до рівня девальвації - на 35-40%. У гривневому еквіваленті орендна плата відповідає торішнім показникам.

Власники будинків готові торгуватися і надавати орендарям знижки, в розмірі 5-10%, але не більше. "Простіше закрити будинок, ніж здавати його тільки за оплату комунальних послуг", - пояснює Рубанов.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку