- Основні етапи акредитації.
- Акредитація спеціальностей в Київському інституті бізнесу і технологій.
- Спеціальності в КІБІТ - готовність на все сто!
Кожен ВНЗ, якщо йому не 150 років, періодично стикається з підозрою абітурієнтів. Всі хвилюються за легітимність своїх майбутніх дипломів і цікавляться, коли була пройдена акредитація. Що ж це за страшне слово? Навчальним закладам відповідь добре відомий - то, що треба проходити раз в п'ять - десять років. Приблизно з такою періодичністю кожен ВНЗ, коледж, училище підтверджують, що вони відповідають усім вимогам Міністерства Освіти і Науки України, і мають право навчати студентів тих чи інших професій. Як же відбувається цей клопіткий процес?
Основні етапи акредитації.
Ліцензії на право надання освітніх послуг видає Акредитаційна комісія України (АКУ), яка складається з представників Міністерства Освіти і Науки.
Організація роботи акредитаційної комісії забезпечується Державним освітнім закладом «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» шляхом надання послуг організаційного характеру, пов'язаних з проведенням ліцензування, акредитації та атестації. Акредитація проходить в кілька етапів:
- ВНЗ готує пакет документів для подачі в Міністерство Освіти і Науки, де відбувається формування ліцензійного та акредитаційної справи, яка направляється на розгляд АКУ;
- «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» готує всі необхідні матеріали для засідання експертних засідань акредитаційної комісії, організовує технічне обслуговування засідань і обробляє результати прийнятих рішень;
- до Міністерства Освіти і Науки України, а також в інші центральні органи виконавчої влади спрямовується інформація про результати засідання АКУ і оголошуються прийняті нею рішення;
- в разі позитивного рішення акредитаційної комісії, на підставі протоколу про проходження акредитації в короткий термін відбувається виготовлення ліцензій, сертифікатів про акредитацію і свідоцтв про атестацію.
Станом на 2017 рік всі спеціальності отримують ліцензії на право надання освітніх послуг строком на 10 років.
Акредитація спеціальностей в Київському інституті бізнесу і технологій.
Наш інститут випускає професіоналів різного рівня і в різних областях. Випускники ВНЗ отримують диплом бакалавра, спеціаліста або магістра , А економіко-технологічний коледж як структурний підрозділ КІБІТ готує молодших спеціалістів. Крім стандартних міністерських спеціальностей, ВНЗ і коледж працюють в рамках автономних освітніх програм, складеним відповідно до європейських стандартів «Erasmus». Влітку 2017 року всі спеціальності Київського інституту бізнесу і технологій на 10 років пройшли акредитацію і отримали ліцензію за всіма спеціальностями для всіх кваліфікаційних рівнів. Які ж спеціальності зможуть отримати в інституті наші випускники?
«Фінанси, банківська справа і страхування». КІБІТ випускає майбутніх фінансистів, здатних вести фінансовий облік і управляти активами різних підприємств. Якщо ви бажаєте отримати навички управління активами великих корпорацій, в рамках даної спеціальності передбачена освітня програма "Корпоративні фінанси".
«Облік і оподаткування». Мрієте працювати головним бухгалтером підприємства або провідним фахівцем в податковій інспекції? Київський інститут бізнесу та технологій забезпечить вас необхідними знаннями і зможе прищепити відповідні вміння.
«Менеджмент» . Хочете стати ефективним управлінцем - вам пряма дорога в КІБІТ. Навички бізнес аналізу та бізнес планування, вміння організовувати робочий час, знання англійської мови та комп'ютерних програм - невеликий фрагмент з переліку ваших «послевипускних» умінь. На базі спеціальності «Менеджмент» розроблена освітня програма «Підприємництво» , Де студенти зможуть підготувати і реалізувати власні проекти.
«Публічне управління та адміністрування» - спеціальність для майбутніх державних службовців, передбачає організацію роботу в мерії, виконавчому комітеті, соціальних організаціях і т.д.
«Психологія». Вивчення внутрішнього світу людей - цікаве і корисне заняття. Але особливо воно корисне для співробітників вітчизняних і зарубіжних компаній, що бажають працювати з персоналом. Крім стандартних міністерських курсів, освітня програма «Психологія бізнесу» включає спеціальні предмети, які орієнтують майбутніх випускників на роботу бізнес тренерами, провідними фахівцями і керівниками HR відділів, фасилітаторами виробничих нарад і т.д.
Спеціальності в КІБІТ - готовність на все сто!
Київський інститут бізнесу та технологій проводить багаторівневу підготовку студентів. Абітурієнт може «влитися» в структуру інституту на будь-якій стадії - після 9 класу, після 11 класу, після першого курсу коледжу, після закінчення коледжу , Після професійного училища, вступити до магістратури, перевестися з іншого ВНЗ. З метою забезпечити перераховані вище можливості для надходження, в 2011 році на базі КІБІТ був створений економіко-технологічний коледж. У червні 2017 року було акредитована спеціальність «Комп'ютерна інженерія» - майбутні системні адміністратори, фахівці з обслуговування мереж і веб-розробники можуть не турбуватися за свої дипломи, їх кваліфікація буде відповідним чином підтверджена.
Абітурієнтам та студентам інших напрямів коледжу також немає жодних підстав турбуватися, спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування», «Менеджмент» та «Соціальна робота» пройшли акредитацію і отримали ліцензію в 2014 році. Після закінчення коледжу новоспечені молодші спеціалісти зможуть продовжити свою освіту відразу з третього курсу інституту.
Що б втратити репутацію досить миті, а відновлювати її доведеться довгі роки. Київський інститут бізнесу та технологій не допускає навіть можливості втратити репутацію, яку він напрацьовує з року в рік. Інститут співпрацює з різними міжнародними організаціями, організовує лекції представників посольств, діаспор і земляцтв, випускає першокласних фахівців як для роботи в Україні, так і за кордоном. Н е варто переживати про майбутнє дипломі, нехай переживають ті, хто до нас не надійшов!
Що ж це за страшне слово?
Як же відбувається цей клопіткий процес?
Які ж спеціальності зможуть отримати в інституті наші випускники?
Мрієте працювати головним бухгалтером підприємства або провідним фахівцем в податковій інспекції?