30 липня 2013, 7:49 Переглядів:
Київській телевежі - 40 ..
Сьогодні ввечері київська телевежа засяє сотнями різнобарвних вогників. З нагоди сорокалітнього ювілею співробітники включать всі 160 ламп і прожекторів по всій довжині 385 метрової металевої красуні (зазвичай у нічний час на ній горять всього 60 рубінових вогників). "Днем відбудеться символічне відкриття телевежі" 40 років завжди на висоті ". А ввечері, ми постараємося здивувати киян, кількістю вогнів на конструкції. Їх побачать з різних точок по місту. Особливо добре можна буде розглянути телевежу біля станції метро" Дорогожичі ", Зручно дивитися і з боку" Шулявки ". Крім того, в небо запустимо 40 символічних повітряних кульок", - розповіли нам у відділі зі зв'язків із засобами масової інформації. "Так яскраво телевежу ми ще не висвітлювали, лише на Новий рік додавали нових вогнів. А відзначимо свято з келихом шампанського. Піднімемо тост за нашу Залізну леді!" - кажуть співробітники телевежі.
ДРУГА В СОЮЗІ. Сьогодні Київської телевежі на Сирці виповнюється 40 років. У цей день закінчилося її будівництво, що тривало 5 років. Сигнал від неї поширився в радіусі 100 км від Києва. У колишньому СРСР вона стала другим спорудою (після Останкінської телевежі), здатним транслювати п'ять телеканалів (зараз - 35). Висота вежі - 385 м.
ПРИВИДИ І ЩУРА. Вежу будували в складних умовах. Навколо неї тоді було розташовано декілька кладовищ (найбільше Лук'янівське). Будівельники розповідають, що на будівництві їм часто ввижалися привиди. Але більше дошкуляли щури, які крали тормозки з їжею. "Доводилося вішати кульки на конструкцію вежі на висоту до кількох метрів", - згадують вони.
БУДУВАЛИ НА СТОЛІТТЯ. Конструкція київської телевежі неймовірно міцна. Вона, за словами інженерів, може впасти лише в разі прямого попадання 5-тонної авіабомби або термоядерного вибуху. Термін гарантії вежі необмежений. Загальна вага - 2700 тонн. Це 2827 автомобілів ВАЗ -2101. Вона в три рази легше Ейфелевої вежі і в шість разів - скульптури " Вітчизна -Мати "в Києві.
РЕСТОРАН під небеса. Кілька років тому на телевежі стверджували, що там можна відкрити піднебесний ресторан (як в Останкіно) Це обговорювалося на етапі проектування. Посадити тут за столики можна людина 500. Є місце для оглядового майданчика і галереї. Правда, для цього потрібні нові (зовнішні) ліфти для відвідувачів. А це обійдеться в круглу суму для інвестора. Тому ресторан поки там так і не з'явився.
ВЕЖА-ЯЛИНКА. Кияни часто розігрують приїжджих - жартують, що телевежа - головна ялинка країни, мовляв, під нею можна водити хороводи ... Багато спочатку навіть вірять в це. Адже вежу-красуню висвітлюють щоночі 60 лампочок рубінового кольору, які добре видно здалеку і служать орієнтиром для літаків.
Сирецька громовідвід. Вежа служить найбільшим в місті громовідводом. Вона приймає на себе велику кількість розрядів блискавок. Під час гроз (в 2012 зафіксовано 6 сильних, в 2013 - ще не було) в неї потрапляють блискавки. Електрика йде в землю. Хоча іноді обладнання виходить з ладу. У минулому році електроніку відновлювали кілька годин. Пожеж не було ніколи.
МІСЦЕ ДЛЯ ПРАПОРА. У радянські часи верхівку вежі прикрашав величезний прапор Української РСР. Його пошили з міцного матеріалу. Багато киян пам'ятають останній прапор над конструкцією в 1991 році. Український стяг на верхівку НЕ вивішують - оскільки вона зайнята десятками антен, зробити це неможливо. До речі, в сильний вітер верхівка вежі відхиляється на 6 м.
БІЛО-ЧЕРВОНА. Фарбують телевежу раз в п'ять років (зараз йде фарбування) - червоною і білою фарбою. Такий колір краще помітний для пілотів. Щоб промислові що альпіністи не опромінювалися, обладнання на цей період відключається. Щоб не переривати трансляцію, роботи ведуться, коли на телеканалах профілактика. А фарбують вежу два сезони до 20 альпіністів, на що йде 13 тонн фарби. Зараз на позначці в 200 м оселилися соколи, і альпіністи працюють обережно щоб не злякати птахів.
Загора 160 ЛАМП. За місяць телевежа "з'їдає" 16 000 кіловат електроенергії. На це витрачають по 17 600 щомісяця.
БЕЗ ЄДИНОГО болтів. Київська телевежа будувалася методом піднарощування конструкцій. Спочатку на землі зібрали верхівку, а потім під неї підкладали все нові секції і піднімали на найпотужніших домкратах. Її звели без використання кранів і авіатехніки. Це найвища в світі суцільнозварна вежа. Немає жодного болта або заклепки - сталеві труби з'єднані зварюванням.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Київська телевежа стала притулком для соколів і стоїть без єдиного болта". інші Куди піти дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Олександр Марущак
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.