КИЇВСЬКИЙ ПЛАНЕТАРИЙ

Київський планетарій (англ Київський планетарій (англ. Kiev Planetarium) - перший планетарій в Україні. Діаметр купола становить 23 метри, висота - 11,5 метра. Входить до числа найбільших планетаріїв серед країн СНД і Європи. Культурно-науково-розважальний комплекс, що складається з двох підрозділів: «Київський планетарій» (є частиною суспільства «Знання» України) і суперсучасний сферичний повнокупольне кіноцентр, в якому можна дивитися проекції формату 360 ° градусів. Планетарій є однією з найпопулярніших визначних пам'яток міста Києва.

Історія виникнення Київського планетарію
Історія виникнення Київського планетарію

Офіційне відкриття планетарію в Києві відбулося 1 січня 1952 року в спеціально переобладнаному для цього приміщенні Олександрівського костьолу (вулиця Костьольна, 17).

Кількість посадочних місць було розраховане на 170 глядачів Кількість посадочних місць було розраховане на 170 глядачів. У перший день роботи планетарію його відвідали 600 осіб. У центрі залу була встановлена ​​сучасна, на ті часи, апаратна установка, яка мала назву «Планетарій». Під стелею був натягнутий сферичний екран діаметром 14,5 метрів. Незабаром по периметру приміщення змонтували спеціальне обладнання, яке проектувалося зображення панорами Києва з основними пам'ятками та визначними пам'ятками. У фойє була представлена ​​астрономічна і географічна виставка, на якій демонструвалися макети космічної техніки, карти дна світового океану, глобуси та інше. Доктора наук - співробітники культурно-освітнього центру проводили тут екскурсії і читали лекції.

Засновником цього технологічного новшевства став Сергій Костянтинович Всехсвятський - заслужений радянський астроном, професор.

Засновником цього технологічного новшевства став Сергій Костянтинович Всехсвятський - заслужений радянський астроном, професор

У 1987 році Київський планетарій перенесли на нове місце в будівлю на розі вулиці Фізкультури і вулиці Червоноармійській, за адресою: вулиця Червоноармійська (зараз В. Васильківська), будинок №57 / 3, де він існує і по сьогоднішній день, а собор Св. Олександра віддали назад для проведення в ньому церковних служб для віруючих.

У новому приміщенні встановили оптико-механічний проектор під назвою «Великий Цейс 4» ( «Zeiss Mark IV»), виготовлений на знаменитому підприємстві «Carl Zeiss» в місті Йена (Німеччина) У новому приміщенні встановили оптико-механічний проектор під назвою «Великий Цейс 4» ( «Zeiss Mark IV»), виготовлений на знаменитому підприємстві «Carl Zeiss» в місті Йена (Німеччина). За допомогою цієї апаратури з'явилася можливість спостерігати майже 6500 зірок неба Північної і Південної півкуль нашої планети. Зал тепер вміщує 340 відвідувачів. Завдяки співпраці з компанією Front Pictures у 2016 році планетарій був оснащений надсучасною цифровою проекційною системою DX12.

У планетарії також працюють штатні астрономи і географи.


Планетарій в Києві сьогодні

У зірковому будинку - планетарії, в будь-який час доби, в будь-яку погоду, в реальному часі є можливість спостерігати за сузір'ями, планетами, кометами і галактиками. У зоряному залі проходять сеанси, в програму яких входить демонстрація зоряного неба, доповнена лекціями, описами, цифровими слайдами, відеосюжетами. Всі бажаючі також можуть подивитися унікальні сферичні фільми.

Класичні сеанси в Київському планетарії - це, в основному, науково-популярні лекції, літературно-мистецькі програми, спеціалізовані дитячі казково-пізнавальні програми по астрономічної науки і космонавтиці Класичні сеанси в Київському планетарії - це, в основному, науково-популярні лекції, літературно-мистецькі програми, спеціалізовані дитячі казково-пізнавальні програми по астрономічної науки і космонавтиці. Кожен сеанс складається з спецефектів з проекцією зірок, моделюються затемнення Місяця і Сонця, політ комет, метеоритні дощі і інші явища астрономії. У кожному сеансі можна спостерігати за демонстрацією зоряного неба планети Земля.

Київський планетарій служить також допоміжним навчальним посібником, за допомогою якого учням легше розуміти шкільні програми з курсів астрономії, географії та природознавства. В астрономічному центрі з максимальною наочністю демонструються закони природи, а ефект реалістичності демонстрації астрономічних тіл набагато перевищує можливості показати ті ж явища через такі пристрої, як, наприклад, телевізор або комп'ютер.

У планетарії стежать за технологічним прогресом і приділяють увагу модернізації технічного оснащення. Для більш реалістичного відображення деяких космічних явищ використовують додаткове нове обладнання.


На вихідних часто проходять фантастичні зоряні шоу, які цікаво дивитися не тільки дітям, а й дорослим. Тривалість демонстрації «зоряного неба» залежить від обраного сеансу. Найдовше це унікальне явище можна спостерігати в денних програмах. Сеанси тривають від 30 до 60 хвилин. Квитки в Київський планетарій можна бронювати та купувати онлайн через сайт або в касі. Афіша планетарію пропонує різноманітні групові програми.

Вчителі та викладачі можуть купити спеціальні абонементи на шкільні програми для учнів своїх класів Вчителі та викладачі можуть купити спеціальні абонементи на шкільні програми для учнів своїх класів. Існують також програми, що транслюються на англійській, французькій, німецькій мові. Для більш детальної інформації з приводу попереднього замовлення групових занять рекомендуємо зателефонувати за телефонами +38 (044) 338-19-91, +38 (067) 338 19 91, зв'язатися за допомогою електронної пошти, e-mail: [email protected] або відвідати офіційний сайт Київського планетарію: www.planet.org.ua

У планетарії існує підрозділ астрономічної школи ( «Астрошкола»), призначеної для дітей з 6 до 15 років, і студія космічного малюнка. Контактний номер телефону: +38 (067) 598-35-07, +38 (044) 287-01-82.

Відносно недавно в приміщенні Київського планетарію відбулася широкомасштабна реконструкція, зміни торкнулися дизайну приміщень і креативних зон. Почали функціонувати нові культурно-науково-розважальні інсталяції з оновленим сферичним кінотеатром, арт-майданчиком, космічним кафе, астро-магазином.

Подивіться цікаве відео про програму сеансу Київського планетарію «У краю Всесвіту»:

Науково-культурно-розважальний центр Київського планетарію

Основною концепцією проекту «Київський Планетарій» є, що відвідувач здійснює подорож в майбутнє і потрапляє в реалії третього тисячоліття. Центр дивує достатком засобів новітніх технічних розробок. Переважна кількість пристроїв, розташованих на території комплексу це інсталяції космічної техніки.

Творці центру зробили все можливе, щоб змінений Київський планетарій став центром сімейного дозвілля і приємного проведення часу не тільки для киян, а й для іноземних туристів, гостей столиці України. Обстановка в планетарії воістину дивовижна, навколишня атмосфера створює враження відриву від реальності. Це відмінне місце, де можна весело провести час з друзями. Всі бажаючі можуть тут побачити науково-популярні фільми про космос, мультиплікаційні і художні фільми. Саме тут можна весело відсвяткувати День Народження дитини, дізнатися про таємниці Всесвіту, а також погостювати в незвичайному космічному кафе-ресторані, купити астрономічну іграшку, сувенір і багато іншого. Більшість відвідувачів київського планетарію залишають позитивні відгуки в інтернеті про це цікаве місце.

Локації в Київському планетарії

При вході розташований космічний літаючий апарат шатл-каса. Сходи ведуть наверх де знаходиться основний кінозал і багато цікавих експонатів на космічну тематику.

Сферичний повнокупольне екран ( «Зоряний зал»)
Сферичний повнокупольне екран ( «Зоряний зал»)

Особливістю комплексу є унікальний сферичний кінотеатр. Цифра 360 вказує на кількість градусів зображення повнокупольне екрану. Ця особливість дає можливість дивитися зображення ще в більш високій якості розгортки ніж 3D, а точніше (4096 × 4096 px) - це так званий 4K формат. Картинку на екран передають 12 цифрових проекторів. Відеосюжети і фільми, які можна тепер споглядати за допомогою цього високотехнологічного чуда, пронизані суперефектамі і супроводжуються почуттям віртуальної реальності. Все це доповнюється шикарним звуком з високоякісної цифрової акустики.

Космічне кафе і ресторан планетарію
Космічне кафе і ресторан планетарію

Незвичайне заклад тематично оформлене в стилі різних астрономічних об'єктів і явищ. В меню всі напої і страви мають назви різних галактик, зірок, космічних атрибутів. Тут продаються різноманітні фірмові коктейлі та страви буфета, попкорн.

космічний магазин
космічний магазин

У спеціалізованому астрономічному магазині можна купити цікаві та незвичайні сувеніри, наукові, розвиваючі, логічні і настільні ігри, головоломки, смарткубікі-рубики, космомагніти, лампи, браслети, наклейки, космопріколи і прилади спостереження за зірками (телескопи).

креативне простір
креативне простір

Приміщення розважального комплексу «Київський Планетарій» адаптують під різні культурні заходи. Тут іноді проходять рекламні промоакції, демонстрації корпоративних відеороликів, фуршети, концерти, виступи діджеїв, виставки, майстер-класи, конференції, бізнес зустрічі, церемонії, фестивалі та дні народження. Дізнатися всю необхідну інформацію про додаткові послуги можна за телефоном +38 (044) 338-19-91, +38 (067) 338-19-91.

Дивіться цікавий детальний відеосюжет про «Київський Планетарій»:

Що цікавого можна зробити в Київському планетарії

  • Зробити пропозицію руки і серця своїй коханій, під зоряним небом і романтичної музики в залі планетарію.
  • Купити тематичний сувенір або іграшку в спеціалізованому магазині.
  • Сходити на сеанс сферичного науково-пізнавально-розважального 3D фільму.
  • Зробити сюрприз, другу, знайомому, близькій людині, замовивши несподіване привітання з Днем Народження або інший знаменною датою в Зоряному залі.
  • Сфотографуватися поруч з космонавтом і ракетою.
  • Відвідати незвичайне космічне кафе.

Незвичайні факти про планетарій

- Все планетарії в світі отримали свої назви через апарату «Планетарій», який є основним пристроєм для демонстрації зірок.

- Серед міст колишнього Радянського Союзу за розміром куполи Київський планетарій поступається першістю лише планетарію в Москві.

- Коли Київський планетарій почав працювати в 1952 році, в розпорядженні центру були спеціальні автобуси, оснащені матеріалами для просвіти громадян про науку про космос. Ці транспортні засоби виїжджали разом зі співробітниками планетарію в різні райони міста з метою пропаганди досягнень астрономії та космонавтики СРСР.

Режим роботи Київського планетарію

Планетарій працює щодня з 10:00 до 22:00 без перерв.

Сеанси починаються кожну годину о 10:00, 11:00, 12:00, 13.00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19.00, 20:00, 21 : 00, 22:00 за буднях, вихідні дні і кожен день під час осінніх, зимових і весняних канікул. Тривалість показів: 30-70 хвилин.

Для більш дорослої публіки вечірні сеанси демонструються з 18-00.

Також з понеділка по п'ятницю проводяться шкільні програми за попереднім замовленням.

Детальну інформацію про графік роботи, точний час початку сеансів, розклад програм, афішу, ціни на квитки можна подивитися на офіційному сайті Київського планетарію або зателефонувавши по телефону для довідок: +38 (044) 338-19-91, +38 (067) 338 19 91.

Схема залу для глядачів Київського планетарію

Схема залу для глядачів Київського планетарію

Де знаходиться, як дістатися до Київського планетарію: доїхати в планетарій найзручніше на метро. Виходити необхідно на станції «Олімпійська», вихід на сторону стадіону НСК «Олімпійський» , Пройти пішки 1 хвилину (50 метрів). Дивитися на схемі Київського метрополітену.

Приїхати іншим способом можна за допомогою карти громадського транспорту .

Київський планетарій на карті Києва, адреса: вулиця Велика Васильківська (Червоноармійська), 57/3.

Інформацію про Київському планетарії можна прочитати на сторінці вікіпедія .
Натисніть на кнопку, щоб записатися зараз і оформити замовлення на пішохідні або автобусні екскурсії по Києву