Київський Національний академічний театр опери та балету України ім. Шевченко в КИЄВІ

Київський Національний академічний театр опери та балету зобов'язаний своєю появою нещасного випадку, що стався з його попередником в 1856 році.

Будівля київського міського театру, архітектором якого був І. Штром, охопило полум'я пожежі. Так, від київської опери залишилися тільки обвуглені стіни.

Києву, вже тоді що був не тільки промисловим, але і культурним центром Російської імперії ніяк не можна було залишитися без великої оперної сцени. Розуміючи це, громадські діячі та творча інтелігенція міста підняли питання про будівництво нової будівлі театру. В результаті міською владою було прийнято рішення про організацію міжнародного конкурсу на кращий проект Київської опери. У конкурсі взяли участь архітектори багатьох європейських країн. А 25 лютого 1897 року переможцем визначено оголошений відомий в той час російський архітектор Віктор Шретер.

Отже, в 1898 почалося будівництво нової Київської опери Отже, в 1898 почалося будівництво нової Київської опери. Так сталося, що архітектору В. Шретеру не вдалося побачити заключний етап своєї роботи. За кілька місяців до урочистого відкриття і освячення театру його не стало.

Будівля театру може прийняти 1600 відвідувачів і включає в себе 4 яруси, бельетаж, амфітеатр і партер. За період свого існування театр змінив кілька назв. Йому довелося побувати і Державним оперним театром ім. Лібкнехта, і Київської державної академічної оперою, і Академічним театром опери та балету УРСР. І тільки лише в 1939 році він став театром імені Тараса Шевченка.

Працюючи над проектом театру, Шретер приділив особливу увагу тому, що будівля буде перебувати в історичному центрі міста. Тому навіть сьогодні оперний театр в Києві, побудований в стилі неоренесансу, так гармонійно вписується в навколишній міський пейзаж.

На сьогоднішній день художнім керівником театру є Петро Якович Чуприна. Завдяки його діяльності оперно-музичне мистецтво України в особі Національного оперного театру вийшло на світовий рівень. Петро Якович займається пошуком талановитої молоді, організацією різноманітних гастролей трупи театру, проведенням міжнародних фестивалів в стінах опери.

У складі колективу театру 1500 чоловік, а репертуар налічує понад 50-ти постановок на музику найвідоміших у всьому світі композиторів. Творчий колектив театру славиться таким постановками, як «Ріголетто» і «Аїда» (Дж. Верді), «Лебедине озеро» (П. І. Чайковський), «Ромео і Джульєтта» (Ш. Гуно) і багатьма іншими.

Знаходиться Національний академічний театр на вулиці Володимирській, 50, а зовсім неподалік від нього розташувалися дві знамениті київські пам'ятки - Золоті Ворота та Софіївський собор.

© Студія копірайтингу «Ямбус»