Класика як спосіб життя

П'ятий рік на автодромі Moscow Raceway проходить багатоетапний змагання Moscow Classic Grand Prix, яке з півтора десятка учасників зросла за цей час в 10 разів. І п'ятий рік організатор змагань Олександр Смирнов (компанія «Старий час») показує, що можна проводити автогонки, які будуть цікаві великій кількості людей. І нехай це в більшості своїй не професійні гонщики, а любителі, красиву боротьбу і волю до перемоги вони показують не в меншій мірі, ніж спортсмени топових міжнародних серій. А все тому, що ці гонки стали для них багато в чому сенсом життя.

Коли 5 років тому все ще тільки починалося, ніхто й уявити не міг, яка хвиля відновлення ретротехніки захлесне шанувальників старих машин. Люди приїжджали на змагання, розповідали про це своїм друзям і однодумцям, і наступна партія майбутніх учасників надовго застрявали в своїх гаражах і майстернях, щоб підготувати машину. Хтось купував донорів через сайти, хтось - у сусідів по дачі, хтось відновлював власну, але факт залишається фактом: перша хвиля життєздатних автомобілів була відновлена ​​і підготовлена ​​для змагань. І якщо на самому початку учасники були обережними і виступали переважно в заліках Time Attack (навіть в минулому році співвідношення було приблизно 1: 1), то в цей раз на 80 з гаком спортсменів, які вийшли в результаті на заїзди з мас-стартом, доводилося лише 20 з невеликим в timeattack.

Оскільки завдання організаторів не варто в тому, щоб вибрати кращих з кращих, а вони всього лише пропонують людям приємно і з користю провести час, то і призів в гонках вручається багато, а автомобілі поділені на 12 класів - як за роком випуску, об'єму двигуна, так і рівню підготовки. Дозволяється практично все: хочеш - їдеш в класі «Стандарт» на стоковому автомобілі, лише оснащеному відповідно до правил безпеки каркасом, системою пожежогасіння, відключенням маси і спортивним сидінням зі спортивними ременями безпеки. Хочеш - можеш доопрацювати гальма і підвіску і злегка посилити «рідний» двигун, і тоді тобі дорога в наступний клас. А можна побудувати справжній гоночний автомобіль, і тоді будеш виступати в класі, позначених знаком «+», куди потрапляють всі серйозно модифіковані машини.

Серед затятих фанатів цих перегонів багато колишніх спортсменів (хоча колишніх автогонщиків не буває, як відомо), які знайшли тут свою другу молодість, і тепер всі свої вихідні і влітку, і взимку проводять, корп над своєю машиною. Тут бере участь і Ігор Таша, і Олександр Потєхін, і Леонід Протасов, в минулі роки виходив на старти Едгард Ліндгрен (на цей етап він приїхав лише глядачем). Є й діючі пілоти - Володимир Черевань, Наталя Гольцова, Андрій Бойко. Ганяють і зовсім молоді хлопці і дівчата, які із задоволенням таким чином отримують накат - наприклад, Сергій Трофимов і Віталій Ларіонов, Вікторія Потєхіна. Та й просто люди, близькі до автоспорту - цього разу водієм «Волги» ГАЗ-21 виступив «російський голос Формули 1» Олексій Попов!

Олексій Попов

Але тут є і гоночні команди, які приходять, щоб перемагати, і це теж позиція - бо це все ж автоспорт. Одна з найбільших команд - УГМК «Моторспорт», що зайняла в цей раз перше місце в командному заліку. Її керівник Ілля Кашин в минулому професійно займався автогонками, потім пішов в автоспорт і до сих пір з величезним ентузіазмом виступає в різних дисциплінах, включаючи ралі-крос і зимовий трек, а на MCGP «Моторспорт» виступає відразу в декількох класах, включаючи один з найбільших цікавих - клас формул. Тут на старти виходять переважно радянські «Естонії» - цього разу переважна більшість довелося на модель «Естонія» - 21, але була парочка 25-х і навіть одна 20-я. У класі Mondial їх навіть розбавила формула Рейнард. Серед їх спортивної «колекції» є кілька «копійок», «п'ятірок», «Москвич» і «Волга». До речі сказати, клас «Жигулі» виявився в цей раз найчисленнішим, тільки в заліку «1600» на старт вийшло 16 автомобілів - а ще дев'ять - в «Жигулі» +, сім в «1300» і кілька в стандарті.

УГМК "Моторспорт» не тільки найбільша, але і найчисленніша і підготовлена ​​команда, за яку виступають якраз Наталя Гольцова, Леонід Протасов (приєднається на другому етапі), Сергій Трофимов і Віталій Ларіонов, а також відомий прибалтійський пілот Матісс Межакс. Цього разу честь команди захищав і ще один відомий «формуліст» Іван Самарін, який, звичайно ж, виявився за кермом формули «Естонія» -25.


Матісс Межакс (фото зліва) та Наталія Гольцова

На жаль, ретроавтомобілі часом бувають примхливими і не завжди передбачуваними, навіть незважаючи на правильну підготовку і догляд. Ось і Івану на першому етапі трохи не пощастило: до другої половини обох гонок мотор починав перегріватися, і якщо в першому заїзді Іван зумів фінішувати першим, то в другому двигун таки закипів, в результаті 5-й результат і бронзова медаль за підсумками етапу.

«Це був мій перший досвід участі на такий вінтажний спортивній техніці класу Формула, до того ж дуже швидкою, тим більше що останнім часом я їздив переважно на автомобілях кузовного класу, - розповів Іван Самарін. - Весь вікенд мені вдавалося показувати хороший темп, під час кваліфікації зумів показати 2-е час з невеликим відставанням від першого результату Андріса Грікіса. У першій гонці я стартував одним з останніх, так як схибив і перевищив швидкість на пітлейне, за що і був покараний. До кінця першого кола був уже другим, але до середини гонки почав відчувати, що мотор потроху втрачає силу, і в деяких місцях доводилося його берегти. Проте я зумів зберегти позицію. У другій гонці хотілося перемогти, і мотор знову поїхав з колишньої спритністю, але потім почалися ті ж проблеми, так що довелося зменшити оберти. За сумою двох гонок я все ж зумів зайняти 3-е місце, за що велике спасибі команді, друзям, спонсорам і вболівальникам, які приїхали на автодром Moscow Raceway, щоб подивитися на це чудова подія! ».

У цьому році з'явився новий клас автомобілів - «Волга» ГАЗ-21. На старт їх вийшло всього три, але справжні красуні, і за кермом однієї з них якраз і знаходився Олексій Попов. Керувати таким автомобілем було непросто, але тим цікавіше з ним впоратися, про що Олексій і розповідав Наталці Фабрічновой, яка приїхала за нього вболівати.


Олексій Попов, Наталія Фабрічнова і ще одна «Волга» ГАЗ-21

Твердження, що «автоспорт - це свято для всіх» - не вигадка і не метафора. Щоб переконатися в його вірності, досить побувати на змаганнях Moscow Classic Grand Prix, тим більше що вхід на них для глядачів безкоштовний, а в паддоку і на прилеглих територіях завжди можна побачити багато цікавого.

Наступний етап Moscow Classic Grand Prix відбудеться 8 липня на автодромі Moscow Raceway.