- Ольга Шіхіріна, учениця школи №1, м Североуральськ:
- Завдяки вчительці з літератури Людмилі Тимофіївні Омельяненко весь наш клас уважно стежить за рубрикою «Книга-доля». Читаємо, робимо вирізки, обговорюємо, сперечаємося. І кожен раз - здивування: наскільки і як по-різному книга здатна вплинути на людину. А після того як газета опублікувала і розповідь нашої Людмили Тимофіївни про її книзі-долі ( «ОГ» за 12. 11 ), Я подумала: а чи є у мене така книга? Так, в рубриці частіше виступають люди дорослі (що можна пояснити, адже мова йде про погляд на цілу долю). І все ж, незважаючи на мій вік, у мене така книга є.
Науково-фантастичний роман Бєляєва «Голова професора Доуеля» змінив моє ставлення до світу. Я зіткнулася зі світом дорослих людей, деякі з яких в ім'я своєкорисливих цілей готові знехтувати етичними заповідями. Професор-хірург Керн в своїй лабораторії проводить експерименти по «воскресінню» померлого при дивних обставинах колеги. Правда, його цікавить тільки голова професора Доуеля, його інтелектуальний рівень. По суті, він забажав привласнити інтелектуальний потенціал Доуеля. В ім'я цього Керн «включає» і «вимикає» голову, орієнтуючись тільки на те, коли це корисно йому самому. В ім'я цього ж замикає в клініку для душевнохворих лаборантку Лоран, запідозривши недобре в маніпуляціях боса ... Яке право він має так чинити? Міняти долі живих і навіть пішли вже людей. Олександр Бєляєв піднімає у своєму романі тему експериментів з людським життям. Всі ми створення божі, але головний герой своїми лжемедіцінскімі експериментами намагається поставити себе вище Бога. Він дозволив собі давати і забирати життя людини.
Сьогодні в читає світ прийшла інша фантастика, горезвісні фентезі. Але фентезі - казка, а роман Бєляєва, при тому, що він не дуже популярний сьогодні, актуальний як ніколи. Скільки людей сьогодні готові надавати чужу інтелектуальну власність, не гребуючи нічим. Граючи людськими долями.
Я читала цей роман вже кілька разів. Він такий цікавий, що напевно перечитай і ще не один раз. Кожен раз - сила-силенна питань і думок з приводу прочитаного. Але головний висновок - не можна йти проти законів природи, не можна безкарно змінити того, що створено. Навіть талант треба поставити на служіння (а хірург Керн, бе-зусловно, талановитий). В іншому випадку саме життя покарає тебе.
Важко зараз сказати, як позначиться на моїй долі настільки мене справив враження в романі Бєляєва. Занадто мало перетинів в долях. Але прочитаного я не забуду. Це стало відкриттям світоглядних істин.
сюжет
Книга-доля
У Рік літератури кожен день хтось із земляків-уральців розповідає про книгу, яка вплинула на його особисту або професійну долю, створила (або змінила) його уявлення про світ.