Книжное обозрение філософського факультету

В рамках підготовки до ювілею університету велика увага приділяється видавничим проектам МГУ. Можна з упевненістю сказати, що в ювілейний рік значно збільшилася видання книг, підручників, які є класикою університетської літератури. Газета "Московський університет" починає розповідати про видавничих проектах факультетів МГУ. Сьогодні ми торкнемося книжкового світу філософського факультету і, в основному, тієї літератури, яка вийшла до 250-річчя університету.

В першу чергу хочеться виділити книги, які розповідають про історію створення та розвитку філософського факультету в рамках МГУ. Наприклад, "Філософський факультет Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова: нариси історії", а також збірник "SCHOLA" (що включає в себе статті співробітників і учнів факультету з широкого кола проблем політології, філософії та релігієзнавства) і збірник "Аспекти" (збірник статей - творчих робіт молодих вчених-аспірантів і студентів старших курсів з філософських проблем історії та сучасності, приурочений до 60-річчя факультету і 250-річчя університету).

Багато заходів і проекти, що здійснюються останнім часом в МГУ, проходять під знаком ювілею. За матеріалами наукової конференції (кінець 2003 р), присвяченій пам'яті професора Московського університету А.Ф.Грязнова, вийшла збірка статей учасників конференції під назвою "Філософія свідомості: історія і сучасність". Виходять збірники наукових праць співробітників факультету, а також публікуються логіко-філософські результати видатних логіків, філософів, істориків і методологів науки.

На факультеті щорічно проводиться конкурс на кращий підручник філософського факультету, з метою "відзначити кращі підручники, опубліковані співробітниками факультету, привернути до них увагу викладачів філософських дисциплін, а також студентів, які вивчають ці дисципліни, чинити моральний і матеріальне заохочення авторам підручників". Переможця визначає Вчена рада факультету шляхом таємного голосування. Так, кращим підручником 2003 був визнаний підручник "Філософія", написаний авторським колективом у складі В.Г.Кузнецова, І.Д.Кузнецовой, В.В.Міронова, К.Х.Момджян. Філософський факультет - єдиний факультет в МГУ, на якому проходить конкурс на кращу кандидатську дисертацію. У конкурсі 2003 р переможцем з філософських наук стала дисертація І.М. Шкуратова "Феноменологический підхід в психології: історія і перспективи (по роботах Е. Гуссерля)", а з політичних - дисертація А.В.Миріковой "Політичні ідеї Ф.И.Тютчева". На підставі тексту дисертацій, які перемогли в конкурсі, виходять книги, присвячені наближається ювілею університету. Причому книги видаються за рахунок позабюджетних коштів факультету.

Окремо варто сказати про навчально-методичному виданні, розробленому спеціальною комісією - Пам'ятці першокурсника філософського факультету МДУ ім Окремо варто сказати про навчально-методичному виданні, розробленому спеціальною комісією - "Пам'ятці першокурсника філософського факультету МДУ ім. М.В. Ломоносова". В даному виданні можна знайти відповіді на багато питань, які можуть цікавити першокурсників. Книга оповідає про історію, структуру і різних організаціях факультету, наводяться витяги з різних положень, а також критерії оцінки знань студентів на іспитах, техніка безпеки, розповідається про гуртожитки МГУ. Книга торкається багатьох питань, що стосуються сесії, навчання протягом семестру, відрахування, відновлення, перекладу. Також наведені зразки різних заяв, основні телефони факультету і багато інших корисних учню відомості. Такі пам'ятки виходять щороку безкоштовно роздаються першокурсникам.

За даними сайту філософського факультету, до 250-річчя університету факультет готує ряд ювілейних видань: книгу, присвячену ювілею МГУ, що включає автографи і меморіальні документи професорів-філософів Московського університету із зібрання Наукової бібліотеки МДУ, книгу "Історія факультету в особах. Збірник інтерв'ю з найстаршими викладачами та співробітниками факультету ", випуск двох монографій, написаних на основі кандидатських дисертацій, переможців конкурсу на кращу кандидатську дисертацію факультету, присвяченого 250-річчю М У.