- "Нам про це ще у вересні говорили"
- "Студенти самі захотіли"
- Відберуть місяць літніх канікул
- "З такою ціною за навчання там тропіки повинні бути"
Університет ім. Шевченко. фото univ.kiev.ua
В українських вузах почали оголошувати про зимових канікулах небаченої довжини. Вони триватимуть до 1 березня.
Це означає, що з початку новорічних свят безперервний "стаж" відпочинку у студентів складе два місяці. Практично як влітку.
Спочатку про тривалому канікулярний період, посилаючись на проблеми з опаленням, заявили найбільші вузи Одеси - ОНУ ім. Мечникова, юракадемія, академія харчових технологій, педуніверситет і інші.
А сьогодні намір ввести "дистанційне навчання" до 1 березня підтвердив і головний вуз країни - столичний університет Шевченка.
Інцидент з останнім викликав скандал. Держава дійшло до того, що не в змозі обігріти найбільший навчальний заклад України, заговорили в соцмережах.
"Нам про це ще у вересні говорили"
Першим про проблеми в КНУ розповів у себе в Facebook енергетичний експерт Андрій Герус:
"Київський національний університет імені Тараса Шевченка розпустив студентів до весни. Причина - відсутність коштів для оплати за тепло і електроенергію.
Формально - це називається "дистанційне навчання". Але всі розуміють, що ні методики дистанційного навчання, ні кваліфікації для дистанційного навчання у нас немає. Ну читайте книги, вирішуйте завдання.
У студентів свої плани: трохи відпочити, трохи підзаробити. Думаю, і по деяким іншим університетах така ж ситуація ".
Студенти ВНЗ підтвердили "Країні" інформацію Геруса.
"Про це нам оголосили ще в вересні, без жодних обговорень", - розповів Валерій з іторіческого факультету.
При цьому, кажуть студенти, завдання на вимушені канікули їм дійсно дають.
"Так, правда. Спочатку раділа, бо була можливість зайнятися додатково ще якимись курсами і т.д. А потім подивилася на завдання і не в захваті від дистанційки. Краще б на пари ходила.
А з приводу опалення ... Для мехмату не особливо змінилося б що небудь. І так холодно, після чого з'являється купа хронічних хвороб ", - розповіла студентка Тетяна Чижевська в коментарях Facebook-спільноти" Типовий Київ ".
Дистанційна програма сиру і Неопрацьованість, говорять і інші учні. Нормально займатися по ній не можна.
При цьому, за словами студентів, в КНУ ім. Шевченко, на відміну від інших вузів, практика "залягати в сплячку" взимку не особливо поширена. "За весь час мого навчання таке було тільки один раз - в 2010 році", - говорить випускниця філософського факультету Тетяна.
"Студенти самі захотіли"
Після медійного сплеску в університеті заявили , Що дійсно розпустили студентів по домівках до 1 березня.
Перший семестр закінчився 31 грудня. 24 січня розпочинається другий - але до 28 лютого студенти в аудиторіях вчитися не будуть, повідомили в вузі.
В університеті наполягають, що таке рішення було ухвалене за зверненням самих студентів.
"Навесні 2017 Студентський парламент Університету, як орган студентського самоврядування, звернувся до ректорату з проханням при формуванні графіка навчального процесу на 2017/2018 навчальний рік врахувати можливість святкування студентами новорічно-різдвяних свят та зменшення перебування в навчальних корпусах в холодний зимовий період", - відзначили на сайті КНУ, побічно підтвердивши, що в стінах центрального вузу країни - холодно.
При цьому, стверджують в університеті, за послуги ЖКГ в січні вуз вже заплатив, а за лютий вніс часткову передоплату.
Втім, можливо заплачено було за повноцінне опалення та освітлення, а за технічне - щоб підтримувати в робочому стані батареї.
Відберуть місяць літніх канікул
Одночасно відбивати "атаку" на університет Шевченка кинулася міністр освіти Лілія Гриневич. Відео з її заявою опубліковано на Facebook міністерства.
У коментарі міністра про економію на комуналці не прозвучало ні слова. Хіба що напівнатяком проскочила фраза - "вузи вирішують, скільки їм вчитися в аудиторіях, виходячи зі своїх бюджетів".
За її словами, вищі навчальні заклади в Україні автономні і можуть самі розподіляти співвідношення аудиторних і дистанційних занять.
При цьому Гриневич уточнила, що вузи, які прийняли рішення не працювати в лютому, проводитимуть заняття в червні. Побічно підтвердив, що вчити студентів не хочуть саме в холодну пору року - відбираючи у них таким чином цілий місяць літніх канікул.
"З такою ціною за навчання там тропіки повинні бути"
Головне, що викликає питання в "канікулах" від КНУ - це необхідність платити пристойні гроші за холод і "дистанційне навчання".
"З такою вартістю навчання, там тропіки повинні бути", - пишуть коментатори в соцмережах. "І це при найвищій ціні на контракт в Україні!".
Про те, що батьки студентів платять шалені гроші за "дистанційне навчання", пише і журналістка Олеся Медведєва.
"За який фіг студенти, будуть платити за навчання, якщо його по факту не буде? І за які послуги Університету держава буде платити, адже півтора місяця студенти будуть" самообучаться "?", - задається питанням Медведєва.
"У якій ще цивілізованій країні топовий вуз відправляє студентів на примусову дистанційку?", - дивується вона.
У соціальних мережах вважають те, що відбувається повним провалом тарифної політики влади.
"Тарифи стали непідйомними навіть для головного вузу країни, хоча Петро Порошенко і Володимир Гройсман вже більше року в один голос твердять про економічне зростання, а депутати недавно підняли свої зарплати в два рази.
Рішення розпустити КНУ на тривалі канікули вже викликало міжнародний резонанс і може негативно відбитися на рейтингу ВНЗ і нашої країни в цілому ", - вважає політичний аналітик Микола Спиридонов.
"Хоча українська влада посилено економить на вузах і пенсіонерів, витрати на такі установи як: Адміністрація президента, Кабінет Міністрів і Верховна Рада з кожним роком тільки збільшуються! І з опаленням там теж - повний порядок", - пізніше додав Спиридонов, проілюструвавши свій пост інфографікою .
Блогер Андрій Манчук опублікував фото зі студентських мітингів, де виступають проти урізання стипендій. "Сьогодні стипендію, а завтра що заберете?" - написано на плакаті. "А завтра - все інше", іронізує Манчук, кажучи про скандал з опаленням.
Нардеп Єгор Фірсов назвав "холодні канікули" в КНУ "Абсолютний зрадою" і підтвердив, що всі саме так і йде, як писав Герус.
"Ось це - реальна, абсолютна зрада, ганьба і просто трагедія. Я зараз не буду писати, що навіть у важкі дев'яності такого не було і що це один з кращих ВНЗ в Україні", - написав депутат у Facebook.
За який фіг студенти, будуть платити за навчання, якщо його по факту не буде?І за які послуги Університету держава буде платити, адже півтора місяця студенти будуть" самообучаться "?
У якій ще цивілізованій країні топовий вуз відправляє студентів на примусову дистанційку?
Сьогодні стипендію, а завтра що заберете?